Προς το περιεχόμενο

Η ματιά του φωτογράφου .........


babisskg
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από costas_,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, anestis1975 είπε

Εχθές με μια ομάδα πήγαμε στην Γουμένισσα οπου έχει ενα παλιο εργοστάσιο μεταξοτυπίας η επωνυμία του ηταν Χρυσαλίδα 

 

Ωραίες φωτό!!!

Επεξ/σία από konkarien
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GQPhDFBI είπε

ωραία και διαφορετική ματιά για ένα "πολύφωτογραφημένο" σημείο της παραλίας.
 

   Ευχαριστώ πολύ , προσπαθώ να δω πόσο ενδιαφέρον μπορεί να βρεθεί σε μία ευρεία εκδοχή και μάλιστα από αρκετά μακριά . Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω να κάνω έναν περαστικό κυρίαρχο στοιχείο του κάδρου , από πολύ κοντά και να συμπεριλάβω το υπόλοιπο σε wide . Κάτι σαν γίγαντα στην Λιλιπούπολη ........ ειδωμεν ........ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, GQPhDFBI είπε

Lomography Lady Grey B&W 400 120
Pentax 645 & SMC Pentax-A 645 75mm F2.8 SMC 1/60 f4

5153.jpg

    Τώρα θέλετε να μας κολάσετε φυσικά διότι από το κάδρο , το lady grey , την 645 κλπ ......... 

10 λεπτά πριν, Ntinlanden είπε

2022-02-07_09-14-25

 

    Έχει κάτι τίς από Νορβηγικό φιόρδ ......... θάλεγα έχει και κάτι τίς κινηματογραφικό , όπου σε κάνει να περιμένεις πως κάποιος θα πάει πιο κοντά στο απέναντι μέρος ........

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, babisskg είπε

 

    Έχει κάτι τίς από Νορβηγικό φιόρδ ......... θάλεγα έχει και κάτι τίς κινηματογραφικό , όπου σε κάνει να περιμένεις πως κάποιος θα πάει πιο κοντά στο απέναντι μέρος ........

Δεν ειναι τίποτα άλλο απο μια καταγραφή, ουτε καν φωτογραφία δεν την ονομαζω.. απο την όψη της πολης (Κάρυστος) απο απέναντι με το βουνο (όρος Όχη) χιονισμένο. Οσο το προλαβα δηλ!

Ολο αυτο στον Νοτιο Ευβοϊκο κόλπο..

Με μπολικες πιτσιλιες στο φακο γιατι έβρεχε εκεινη την ωρα..

🙂

Η πινέζα στο σημείο που ήμουν.

 

..το ξέρω οτι μιλας για το τι σου προκάλεσε ίσως η φωτογραφία...😅

Απλα να δειξω τι ειναι!

 

Στόχος και άχτι το εχω βαλει ποσο καιρο να παω στη κορυφή του βουνού καποια στιγμή, σε ενα απο τα μεγαλύτερα δρακοσπιτα της περιοχής εκει για αστροφωτογραφια...

Για να δουμε..

20220207_225617.jpg

Screenshot_20220207-225550_Maps.jpg

Επεξ/σία από Ntinlanden
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, anestis1975 είπε

Εχθές με μια ομάδα πήγαμε στην Γουμένισσα οπου έχει ενα παλιο εργοστάσιο μεταξοτυπίας η επωνυμία του ηταν Χρυσαλίδα 

 

Ωραίες οι φωτό, βλέπω γνωστές φυσιογνωμίες! 

2 φορές εχω βρεθεί με τον π.Χριστόδουλο εκεί και τις 2 νύχτα, δεν έβγαινε τίποτα (την πρώτη ήταν πολύ πιο ασυμάζευτος ο κύριος χώρος απο αυτό που βλέπω στη φωτό) Μακάρι να καταφέρει να το εξελίξει, ο χώρος είναι πολύ ιδιαίτερος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, and_64 είπε

Ωραίες οι φωτό, βλέπω γνωστές φυσιογνωμίες! 

2 φορές εχω βρεθεί με τον π.Χριστόδουλο εκεί και τις 2 νύχτα, δεν έβγαινε τίποτα (την πρώτη ήταν πολύ πιο ασυμάζευτος ο κύριος χώρος απο αυτό που βλέπω στη φωτό) Μακάρι να καταφέρει να το εξελίξει, ο χώρος είναι πολύ ιδιαίτερος

Υπεροος άνθρωπος καταρχάς ... Ο χώρος απ ότι μας είπε ήταν πολύ χάλια ,τώρα είναι επισκέψιμος έχει καθαριστεί . Εγώ πρώτη φορά πήγα και εντυπωσιάστηκα, μας έκανε μια ξενάγηση ,μας μίλησε για την ιστορία του κτηρίου και τι θέλει να κάνει .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, babisskg είπε

Τώρα θέλετε να μας κολάσετε φυσικά διότι από το κάδρο , το lady grey , την 645 κλπ ......... 

Πρώτη βόλτα με τη λαίδη, να δω πως συμπεριφέρεται, οπότε και έκανα μερικές περισσότερο δοκιμαστικές λήψεις.
Νομίζω την αδίκησα στην εμφάνιση, rodinal 1+25, την νευρίασε λίγο.
 

10 ώρες πριν, Ntinlanden είπε

2022-02-07_09-14-25

 

👍
 

9 ώρες πριν, Ntinlanden είπε

Στόχος και άχτι το εχω βαλει ποσο καιρο να παω στη κορυφή του βουνού καποια στιγμή, σε ενα απο τα μεγαλύτερα δρακοσπιτα της περιοχής εκει για αστροφωτογραφια...

Οπωςδήποτε.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GQPhDFBI είπε

Πρώτη βόλτα με τη λαίδη, να δω πως συμπεριφέρεται, οπότε και έκανα μερικές περισσότερο δοκιμαστικές λήψεις.
Νομίζω την αδίκησα στην εμφάνιση, rodinal 1+25, την νευρίασε λίγο.
 

👍
 

Οπωςδήποτε.

 

    Ναι , πρέπει να πάρω απόφαση η μάλλον να βρώ χρόνο να ρυθμίσω την εστίαση στην Isolette , αφού ξεμπερδεψα με τον καθαρισμό και την αντικατάσταση του λιπαντικού στον κοχλία του φακού και μετά να την βγάλω βόλτα ...... η να με βγάλει , θα δούμε . Να μην ξεχάσω βέβαια να ελέγξω την φυσούνα για διαρροές . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...