Προς το περιεχόμενο

Η ματιά του φωτογράφου .........


babisskg
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από costas_,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Soustas είπε

Ένα από τα αγαπημένα μου φωτογραφικά project στο στούντιο! 

 

 

Back (Medium).jpg

choke (Medium).jpg

feet (Medium).jpg

front (Medium).jpg

hand (Medium).jpg

     Μαζί με την καλημέρα μου , πρόκειται για το τελικό αποτέλεσμα η κάποια μέρη από περισσότερη εργασία . Ρωτάω με το σκεπτικό πως σε μένα φαίνεται να έχεις αποφύγει τις πολλές σκιές , οπότε είτε είναι κάτι που προτιμάς , κάτι που θα επεξεργαστείς αργότερα ...... θα ήθελα να ακούσω περισσότερα από σένα , την άποψη σου γενικά . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Getapen είπε

Ο ουρανός κατά την κάθοδο την αγγέλων, έτσι θα έδειχνε. Εύγε!!! 

Καλημέρα και χρόνια πολλά ... Η αλήθεια είναι ότι πολλά μπορεί να λέει αυτή η φωτογραφία . Εγώ αυτό που είδα όταν σήκωσα το κεφαλή μου ήταν η γραμμή που άφηνε το αεροπλάνο . Στην επεξεργασία είδα και άλλα .. σ ευχαριστώ πολύ και χαίρομαι που σου βγάζει κάτι ωραίο φίλε μου !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, babisskg είπε

     Μαζί με την καλημέρα μου , πρόκειται για το τελικό αποτέλεσμα η κάποια μέρη από περισσότερη εργασία . Ρωτάω με το σκεπτικό πως σε μένα φαίνεται να έχεις αποφύγει τις πολλές σκιές , οπότε είτε είναι κάτι που προτιμάς , κάτι που θα επεξεργαστείς αργότερα ...... θα ήθελα να ακούσω περισσότερα από σένα , την άποψη σου γενικά . 

Το συγκεκριμένο project ήθελα να είναι flat από σκιές μιας και το θέμα του ήταν το χρώμα κόκκινο! Ήταν για δημοσίευση σε περιοδικό με συγκεκριμένες οδηγίες. Στα πορτραίτα μου για παράδειγμα σχεδόν πάντα χρησιμοποιώ σκιές και και αντιθέσεις! 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Soustas είπε

Το συγκεκριμένο project ήθελα να είναι flat από σκιές μιας και το θέμα του ήταν το χρώμα κόκκινο! Ήταν για δημοσίευση σε περιοδικό με συγκεκριμένες οδηγίες. Στα πορτραίτα μου για παράδειγμα σχεδόν πάντα χρησιμοποιώ σκιές και και αντιθέσεις! 

 

      Ευχαριστώ για την ανταπόκριση , είχα τις απαντήσεις που περίμενα , όμως αν δεν σου κάνει κόπο θα ήθελα να ακούσω όχι τόσο για την επιλογή σε κόκκινο , όσο για το πόσο έντονο έπρεπε να είναι . Σε μένα σαν απλού παρατηρητή , φαίνεται ευχάριστα απλό σε ότι αφορά την απόχρωση . Φαίνεται , ξεχωρίζει , χωρίς να κλέβει την παράσταση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, babisskg είπε

      Ευχαριστώ για την ανταπόκριση , είχα τις απαντήσεις που περίμενα , όμως αν δεν σου κάνει κόπο θα ήθελα να ακούσω όχι τόσο για την επιλογή σε κόκκινο , όσο για το πόσο έντονο έπρεπε να είναι . Σε μένα σαν απλού παρατηρητή , φαίνεται ευχάριστα απλό σε ότι αφορά την απόχρωση . Φαίνεται , ξεχωρίζει , χωρίς να κλέβει την παράσταση .

Έπρεπε να είναι το βασικό θέμα χωρίς να υπάρχει συγκεκριμένη οδηγία στην απόχρωση, στην ποσότητα μέσα στο κάδρο και στο πόσο κυρίαρχο θα είναι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ntinlanden είπε

2022-01-06_10-41-13

 

εδώ  ο δημιουργός '' Ntinladen''  μάλλον  θα πρέπει να γράψει δυο λόγια για την σύνθεση, τι θέλει να καταλάβουμε/δούμε  κι εμείς,  και λίγα τεχνικά στοιχεία .  πάντως  είναι μια δυνατή  α/μ πού προκαλεί - θα έλεγα -   σκοτεινές σκέψεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η πρώτη είναι από κινητό και εμφάνισε μια κάθετη γραμμή αριστερά που την είδα όταν ήταν αργά αλλα ας όψεται. 

 

IMG_20220107_014701_906.jpg.191f40dfbb69e496de06ee1be17c32f8.jpg

 

 

 

 

DSCF7286.jpg.fd712180c8b36d32066e08f5d974e379.jpg

 

1382815923_DSCF72781.jpg.7486a010b7845f8487c266dfdbe9d5f4.jpg

Επεξ/σία από pifilos
  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...