Προς το περιεχόμενο

Επισκευή σε Epson XP-605


geopro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω έναν παλιό Epson XP-605 από το 2014 και τον χρησιμοποιώ για τις ελάχιστες έγχρωμες εκτυπώσεις μου μιας και ο κύριος όγκος εκτυπώσεων γίνεται σε έναν ασπρόμαυρο laser.

Είναι τώρα ένας χρόνος που με ταλαιπωρεί με μουτζουρωμένα φύλλα και χρειάζεται επισκευή ή πέταμα (ή και τα δυο μαζί!)

Δεν θα ήθελα να ξοδέψω χρήματα σε ένα καινούργιο πολυμηχανημα μιας και οι έγχρωμες εκτυπώσεις είναι ελάχιστες , το σαρωτή όμως τον χρειάζομαι.

Υπάρχει κάποιος που κάνει επισκευές ή είναι παντελώς άσκοπο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κεφαλές είναι επάνω στα μελάνια του εκτυπωτή; Δοκίμασε να αλλάξεις κάποιο μελάνι η και τα δύο με φθηνό συμβατό. Δεν αξίζει κατ' εμέ ούτε να επισκευάσεις ούτε να πάρεις άλλο μόνο για τις εγχρωμες εκτυπώσεις, είτε κράτα μόνο έναν να κάνεις και τα 2 μαζί ή μείνε μόνο με τον laser που έχεις για τα ασπρόμαυρα. Για κόστη επισκευής δεν γνωρίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κεφαλές είναι επάνω στο μηχάνημα.

Αλλάζοντας μελανοδοχείο δεν καταφέρνω τίποτα.

Είπαμε ότι χρειάζομαι ένα έγχρωμο πολυμηχάνημα για να έχω δυνατότητα για σαρώσεις και τίς ελάχιστες έγχρωμες εκτυπώσεις.

Για αυτό σκέφτομαι τή λύση της επισκευής , μόνον όμως αν έχει νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να θέλει ξεβούλωμα η κεφαλή, μπορεί να υπάρχει άλλη βλάβη. Προσπάθησε να εκτυπώσεις μια σελίδα μονο με την λειτουργία του μαύρου μελανιού να δεις αν επαναλαμβανεται το προβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...