Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Θες να πεις ότι έχει πέσει στα τάρτατα η ποιότητα του κώδικα γενικότερα(βλέπε Steelrising). Γιατί το βαρύτερο παιχνίδι αυτή τη στιγμή(CP2077) θα είχε κυριολεκτικά τις μισές απαιτήσεις αν ήταν εξ ολοκλήρου σχεδιασμένο για RT φωτισμό. Ενώ στην τελευταία, αναβαθμισμένη, έκδοση δεν κρατάει maxed out το 60ρι σε 1080p/DLSS ούτε με την 3070.

Και νόμιζα ότι ήταν ιδέα μου ότι μετά το patch 1.6 τρέχει ακόμα χειρότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

x8 στο PCI-E 5.0 λογικά, η AMD το κάνει στην 6500 και αν δεν έχεις PCI-E 4.0 πέφτουν αρκετά οι επιδόσεις. Μλκίες για να γλιτώνουν χρήματα απ' όπου μπορούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Για 4080 δε βλεπω τιποτα γενικά.. Λες να δειξουν μονο 4090 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πιστεύω θα δείξει 4090 και 4090ti μόνο....για 4080 το βλέπω από Δεκέμβρη-Γενάρη......με τις άλλες άγνωστο μιας και θα διατηρήσουν παράλληλα τις 3000 series......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, BabisTs είπε

εγώ πιστεύω θα δείξει 4090 και 4090ti μόνο....για 4080 το βλέπω από Δεκέμβρη-Γενάρη......με τις άλλες άγνωστο μιας και θα διατηρήσουν παράλληλα τις 3000 series......

Εγω πιστευω οτι θα δειξει μονο 4090 για αρχη και η Ti θα παει αργοτερα για να μασουλησει οσο περισσοτερο μπορει απο κερδη.. Περιμενω πραγματικα να δω τι τιμες θα λανσαριστουν, εχω την εντυπωση οτι θα γελαμε ολοι μαζι.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

4070,4080 και 4090 πιστευω θα δουμε μεσα στο 2022 απλα με ενα μηνα διαφορα η καθε μια( ξεκινώντας απο την 4090 προφανως)

Λογικα ναι αυτο πιστευω και εγω η αλλη (4090 Ti)θα ερθει μαλλον κανα q2-q3 2023 ισως μαζι με μια 4080Ti. Για τις υπολοιπες 4060,4050 και τα παραγωγα τους μαλλον Q1 2023.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, BabisTs είπε

Την Eagle OC θέλω να δω ειδικά με τις μνήμες τι θα κάνει, lol.

10 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Λογικα ναι αυτο πιστευω και εγω η αλλη (4090 Ti)θα ερθει μαλλον κανα q2-q3 2023 ισως μαζι με μια 4080Ti. Για τις υπολοιπες 4060,4050 και τα παραγωγα τους μαλλον Q1 2023.. 

Για να είδαμε TSE score από 4090Ti, θα έρθει τώρα στα κοντά.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...