Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφου με συνοπτικες διαδικασιες απερριψα την 7900 XTX γλυκοκοιταζω τωρα την 4080, ο λογος που δεν την εχω τσιμπησει ακομα ειναι οτι παιζει να ειναι το χειροτερο VFM ολων τον εποχων :(

4090 δεν παιζει ουτε για πλακα, 4070ti meh, 4070 meh, α ρε πετσινε τι μας κανεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, icenex said:

Ενταξει πες εμεις εχουμε το μικροβιο του Pc gaming και αναβαθμιζουμε καθε τοσο και ας εχουν παει οι τιμες στο θεο.Για καποιον που θελει να εισελθει στον χωρο οι τιμες πραγματικα ειναι αποτρεπτικες.

Τωρα μου σκασε αναλαμπη να κοιταξω για το ps5..Ρε φιλε πλεον βρισκεις στοκ και μαλιστα σε τιμες msrp. 520€ η εκδοση με το bluray. Τι καρτα γραφικων αντιστοιχει σε ενα Playstation 5 θυμαται κανείς?


ποσα θα δωσεις σε μια 5ετια για παιχνιδια στο Playstation?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, starmanwarz είπε

Αφου με συνοπτικες διαδικασιες απερριψα την 7900 XTX γλυκοκοιταζω τωρα την 4080, ο λογος που δεν την εχω τσιμπησει ακομα ειναι οτι παιζει να ειναι το χειροτερο VFM ολων τον εποχων :(

4090 δεν παιζει ουτε για πλακα, 4070ti meh, 4070 meh, α ρε πετσινε τι μας κανεις!

Αν θες 4Κ πας για 4080 και πανω αν θες 1440 4070ti ειναι μια χαρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
32 minutes ago, optimus prime said:

Α ναι μολις μου εβγαλε ειδοποιηση το experience.

O 531.68..

Πριν 5 μέρες ρε γμτ ο προηγούμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Πριν 5 μέρες ρε γμτ ο προηγούμενος.

Ασε και εγω πρεπει να τον περναω σε 3 μηχανακια απο τα οποια το ενα εχει tobii eye tracker στο οποιο πρεπει να κανω καλιμπραρισμα καθε φορα που αλλαζω driver.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, starmanwarz είπε

Αφου με συνοπτικες διαδικασιες απερριψα την 7900 XTX γλυκοκοιταζω τωρα την 4080, ο λογος που δεν την εχω τσιμπησει ακομα ειναι οτι παιζει να ειναι το χειροτερο VFM ολων τον εποχων :(

4090 δεν παιζει ουτε για πλακα, 4070ti meh, 4070 meh, α ρε πετσινε τι μας κανεις!

Όλες είναι ελεεινό vfm πλέον. Αγοράζεις γνωρίζοντας ότι η κάρτα θα έχει το 10-15% αξία μεταπώλησης σε 2 χρόνια. 

Εξαίρεση η 4090, μιας και όλα τα halo κρατάνε υψηλή τιμή διαχρονικά. Εκτός και εάν βγει 4090ti - οπότε η απλή γίνεται αυτομάτως μεταχειρισμένη κάρτα της σειράς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Thresh είπε

Ούτε στα known δεν είναι. 

Οχι στα Know ειναι κανονικα. Ειναι unplayable το παιχνιδι δεν ειναι μονο ο ουρανος επαιξα καμια ωρα μετα το κανει παντου δρομους κτιρια επιληψια παθαινεις. Και δεν ειναι μονο για 4090 πιανει ολες τις 4000 series και νομιζω και τις 3000 series. 

 

Screenshot_1.png

 

Πανω απο μισο χρονο με το watchdogs 2. Μια με τα crashes του forza 4 το τελευταιο εξαμηνο μια με το fenyx με το origins τωρα με το watch dogs 2. Γιατι ακουγονται μονιμα τα θεματα για amd δεν μπορω να καταλαβω ενω τα ιδια χαλια ειναι και με nvidia σε πολλα παιχνιδια. 

 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Odyss3us είπε


ποσα θα δωσεις σε μια 5ετια για παιχνιδια στο Playstation?

Μπορείς να την βγάλεις και τσάμπα αν θες με τα μεταχειρισμένα.Ξερεις πόσες φορές αγόρασα μεταχειρισμένο παιχνίδι στα 10 ευρώ και το ξαναπουλησα μόλις το τερματισα 10 ευρώ αφού δεν είχα σκοπό να ξανασχοληθω μαζί του.Αλλα ακόμη και σε νέες κυκλοφορίες μπορείς να το κάνεις αυτο.Αστο η κονσόλα αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι παίζεις μια κονσέρβα στα γραφικά στο θέμα budget λύση και γενικότερα αν θες να παίξεις παιχνίδια οικονομικά υπάρχουν πολλές λύσεις ειδικά αν έχεις όρεξη να ψαχτεις με τα μεταχειρισμένα και τις ανταλλαγές.

Ελπίζω μόνο μην μου φέρεις στο αντίποδα ότι και στο pc gaming παίζουμε αν θέλουμε τα παιχνίδια μέσω των πειρατών της Καραϊβικής γιατί αυτό δεν είναι επιχείρημα.

Τεσπά καλώς η κακώς εμείς είμαστε πορωμενοι με τα pc απλά αναφέρω ότι κατανοώ και αυτούς που βρισκουν βιώσιμη λύση μια κονσόλα χωρίς να χρειαστεί να βάλουν βαθιά το χέρι στην τσέπη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, mkp said:
Spoiler

RDNA 2.0

 

Spoiler

Όχι ακριβώς. RDNA 2 έχει το XSX. To 5αρι είναι ελαφρώς- ένα μικρό κλικ πιο "πίσω".

Αρχιτεκτονική σαν RDNA 1.5 9o2vo1l2smb51.png

 

 

1 hour ago, starmanwarz said:

Αφου με συνοπτικες διαδικασιες απερριψα την 7900 XTX γλυκοκοιταζω τωρα την 4080, ο λογος που δεν την εχω τσιμπησει ακομα ειναι οτι παιζει να ειναι το χειροτερο VFM ολων τον εποχων :(

4090 δεν παιζει ουτε για πλακα, 4070ti meh, 4070 meh, α ρε πετσινε τι μας κανεις!

Οι μόνες "πλήρεις και λογικές" σε σχέση με το λοιπό λεφουσι αυτές είναι με βάση τωρινές τιμές. 4090 + 4080

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, chrisde είπε

Όποτε και αν θες ρίξε ένα Timespy αφού έβαλες ήδη cp2077

Oλα stock...

Screenshot (3).jpg

Επεξ/σία από optimus prime
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, icenex είπε

Μπορείς να την βγάλεις και τσάμπα αν θες με τα μεταχειρισμένα.Ξερεις πόσες φορές αγόρασα μεταχειρισμένο παιχνίδι στα 10 ευρώ και το ξαναπουλησα μόλις το τερματισα 10 ευρώ αφού δεν είχα σκοπό να ξανασχοληθω μαζί του.Αλλα ακόμη και σε νέες κυκλοφορίες μπορείς να το κάνεις αυτο.Αστο η κονσόλα αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι παίζεις μια κονσέρβα στα γραφικά στο θέμα budget λύση και γενικότερα αν θες να παίξεις παιχνίδια οικονομικά υπάρχουν πολλές λύσεις ειδικά αν έχεις όρεξη να ψαχτεις με τα μεταχειρισμένα και τις ανταλλαγές.

Ελπίζω μόνο μην μου φέρεις στο αντίποδα ότι και στο pc gaming παίζουμε αν θέλουμε τα παιχνίδια μέσω των πειρατών της Καραϊβικής γιατί αυτό δεν είναι επιχείρημα.

Τεσπά καλώς η κακώς εμείς είμαστε πορωμενοι με τα pc απλά αναφέρω ότι κατανοώ και αυτούς που βρισκουν βιώσιμη λύση μια κονσόλα χωρίς να χρειαστεί να βάλουν βαθιά το χέρι στην τσέπη.

Ακομα και αν παιζεις μεταχειρισμενα παλια games με 10€ παλι δεν εχει καμια σχεση με το Pc.
Στο PC με ολα τα κλειδαδικα που εχουν σκοτωμενες τιμες και ολες τις πλατφορμες που καθε λιγο χαριζουν Games μπορεις να παιξεις ακομα και προσφατα Games που δεν εχουν κλεισει χρονο απο 0-5€ και να τα εχει για παντα μιας και δεν "χανονται" οταν κανεις αναβαθμιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Tambas91 είπε

Έχω βάλει 3840x1820 και δε μου δουλεύει το hdr

Mήν την βάλεις στο desktop την ανάλυση, στο desktop πήγαινε κανονικά 4k. Μέσα απτο παιχνίδι διάλεξε την ανάλυση που έφτιαξες και θα δουλέψει το hdr

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...