Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Ανύπαρκτο local dimming ,μέτριο Contrast ,1440p ,hdmi 2.0... κακός συνδυασμός κατά τη γνώμη μου! βέβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα

Στο rtings λογικά δεν γνωρίζουνε! Παω πάσο τότε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2295

  • Arkin

    1880

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

4 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Στο rtings λογικά δεν γνωρίζουνε! Παω πάσο τότε!

image.png.bca62bc1d697b3579d5ad9a1a5be6776.png

1440p, hdmi2.0 γνώμη μου αποτρεπτικός παράγοντας για τόσο δυνατή κάρτα..και με μια 4070 θα σε κάλυπτε 100% βεβαια όπως είπα δικά σου είναι άμα θες τα καις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

image.png.bca62bc1d697b3579d5ad9a1a5be6776.png

1440p, hdmi2.0 γνώμη μου αποτρεπτικός παράγοντας για τόσο δυνατή κάρτα..και με μια 4070 θα σε κάλυπτε 100% βεβαια όπως είπα δικά σου είναι άμα θες τα καις :)

Βάλε και μια oled Cx 55! Θα είμαστε μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

image.png.bca62bc1d697b3579d5ad9a1a5be6776.png

1440p, hdmi2.0 γνώμη μου αποτρεπτικός παράγοντας για τόσο δυνατή κάρτα..και με μια 4070 θα σε κάλυπτε 100% βεβαια όπως είπα δικά σου είναι άμα θες τα καις :)

The ASUS ROG Swift PG279QM is an excellent gaming monitor with a fast refresh rate and some of the best motion handling we've seen. It also has incredible colors, making it a versatile choice that will please almost anyone.

 

Από το review τους πάντως - μια χαρά το βρίσκουν.

 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι το monitor, όχι για 1000Ε που έχει όμως, μέχρι 600 είναι αυτά. Στα 1000 τσιμπάς OLED και είσαι king στα visuals.

Anyway, είναι OT αυτή η συζήτηση ας επιστρέψουμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χειρότερη τιμή που μπορεί να έχει είναι 1999$ + 24% ΦΠΑ εδώ. Πιστεύω θα το κρατήσουν για την 4090Ti αυτή τη τιμή και η απλή θα μείνει στα 1499$. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Herald είπε

The ASUS ROG Swift PG279QM is an excellent gaming monitor with a fast refresh rate and some of the best motion handling we've seen. It also has incredible colors, making it a versatile choice that will please almost anyone.

 

Από το review τους πάντως - μια χαρά το βρίσκουν.

 

δε διαφωνώ... άλλωστε δε το έχω δει από κοντά, αλλα αυτό που λέει ο psycho...με λίγα παραπάνω τσιμπάς oled που είναι η μέρα με τη νύχτα... ούτε εγώ το πίστευα μέχρι που πήγα και τσίμπησα μια.. τώρα άσε που άμα βάλει την 4090 σε 1440p ότι επεξεργαστή και να έχει θα φάει μπουκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

δε διαφωνώ... άλλωστε δε το έχω δει από κοντά, αλλα αυτό που λέει ο psycho...με λίγα παραπάνω τσιμπάς oled που είναι η μέρα με τη νύχτα... ούτε εγώ το πίστευα μέχρι που πήγα και τσίμπησα μια.. τώρα άσε που άμα βάλει την 4090 σε 1440p ότι επεξεργαστή και να έχει θα φάει μπουκάλι

12900κ έχω! Μια χαρά θα είμαι! Αλλά διάβασε σε παρακαλώ πολύ πιο πάνω έχω και μια oled 55ara!

Δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλει 4090 και να την έχει msrp1500 θα κανιβαλισει τις υπόλοιπες κάρτες που τους έχουν μείνει στα ράφια! Εδώ Ελλάδα 2 με 2,5κ θα έχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, morehp είπε

Προβλέπω launch τιμή 4090 = ότι τιμή τυγχάνει να έχει η 3090Ti σήμερα σε US market + 80% + ΦΑΠΑ

Καλα στο launch θα γινει λιγο πανικος παγκοσμιως ουτως ή αλλως το ζητημα ειναι να εκλογικευτουν οι τιμες στο αμεσο μελλον μολις φυγει η πρωτη φουρνια .. Με την προυποθεση βεβαια το msrp να ειναι 1499-1699 (προς το δευτερο κλινω tbh)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Καλα στο launch θα γινει λιγο πανικος παγκοσμιως ουτως ή αλλως το ζητημα ειναι να εκλογικευτουν οι τιμες στο αμεσο μελλον μολις φυγει η πρωτη φουρνια .. Με την προυποθεση βεβαια το msrp να ειναι 1499-1699 (προς το δευτερο κλινω tbh)

Άν βγάλουν μόνο 4090 που λένε! Δεν νομίζω να γίνει και τόσο χαμός! Ήδη και από την προηγούμενη γενιά 3090 στις αρχές ειδικά έβρισκες πιο εύκολα από όλες τις άλλες! Αυτές οι κάρτες είναι απλησίαστες για τους περισσότερους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Άν βγάλουν μόνο 4090 που λένε! Δεν νομίζω να γίνει και τόσο χαμός! Ήδη και από την προηγούμενη γενιά 3090 στις αρχές ειδικά έβρισκες πιο εύκολα από όλες τις άλλες! Αυτές οι κάρτες είναι απλησίαστες για τους περισσότερους!

Im Not Sure No Clue GIF by Paramount Network

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Καλα στο launch θα γινει λιγο πανικος παγκοσμιως ουτως ή αλλως το ζητημα ειναι να εκλογικευτουν οι τιμες στο αμεσο μελλον μολις φυγει η πρωτη φουρνια .. Με την προυποθεση βεβαια το msrp να ειναι 1499-1699 (προς το δευτερο κλινω tbh)

Τιμές να εκλογικευτούν με πληθωρισμό 10% το ελάχιστο - και να καλπάζει - και ενέργεια στα ύψη δεν βλέπω φως σύντομα...

+ από τα λεγόμενα του λέδερ ΤΣΕΟ για συνύπαρξη σειράς 3000 + 4000...το τυρί το είδαμε περιμένουμε την φάκα τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...