Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 hours ago, chrisde said:

ddu

DDU + NVCLEANSTALL 

5 λεπτά υπόθεση 

https://www.techpowerup.com/download/techpowerup-nvcleanstall/

 

+ αν θες Nvidia inspector για ενεργοποίηση ReBar manually 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Λάθος έρχεται απ' την αντίθετη μεριά, φαίνεται ξεκάθαρα η κατεύθυνση του ήλιου όταν κοιτάξεις το παράθυρο έξω που πέφτει..

Για να το πούμε ακόμα πιο απλά, ο ήλιος έρχεται απ' τη μεριά που γράφει ''RTX ON'' η φώτο.

Cyberpunk-2077-RTX-Path-Tracing-Overdriv

Δεν το καταλαβαίνω, πραγματικά.

Χωρίς σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Δεν το καταλαβαίνω, πραγματικά.

Χωρίς σημασία.

Εγώ τον βλέπω από πάνω να έρχεται (skylight) και όχι από το αριστερό παράθυρο (με τίποτα).......είναι πάνω 12:30-13:00 περίπου με ανατολή από δεξιά..........

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

DDU + NVCLEANSTALL 

5 λεπτά υπόθεση 

https://www.techpowerup.com/download/techpowerup-nvcleanstall/

 

+ αν θες Nvidia inspector για ενεργοποίηση ReBar manually 

Αυτό ήταν μια από τις πολλές απορίες μου. Πώς διάολο βλέπω αν είναι ενεργοποιημένο το ReBar. Θα το δω και αυτό. Καλά πως τα έχουν κάνει έτσι; Έχεις το control panel για γενικότερες ρυθμίσεις, το experience για captures και άλλες ρυθμίσεις, τώρα μου λέτε για το inspector το οποίο απ' ότι βλέπω είναι και για oc (;) και φυσικά το msi afterburner αναγκαστικά, από το οποίο μπορείς μήπως να τσεκάρεις/ενεργοποιήσεις το Rebar για να μη βάζω το inspector; Λισάκι I miss you already:P Εντάξει, θα τα βολέψω που θα πάει.

Κατά τα άλλα ρε παιδιά εντάξει πρώτη φορά πράσινος οκ, αλλά δεν είμαι και γκασμάς. Προφανώς έκανα ddu πριν βγάλω την 6900xt. Για update drivers ήταν η ερώτηση μου γιατί στις κόκκινες το ddu είναι στανταράκι σε κάθε αλλαγή drivers.

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας παιδιά, να στε όλοι καλά και να τσακώνεστε λιγότερο.:P

Ένα πράγμα θα σας πω: Σήμερα στη δουλειά έβαλα δερμάτινο.:cool:

Επεξ/σία από chrisde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, chrisde είπε

Αυτό ήταν μια από τις πολλές απορίες μου. Πώς διάολο βλέπω αν είναι ενεργοποιημένο το ReBar. Θα το δω και αυτό. Καλά πως τα έχουν κάνει έτσι; Έχεις το control panel για γενικότερες ρυθμίσεις, το experience για captures και άλλες ρυθμίσεις, τώρα μου λέτε για το inspector το οποίο απ' ότι βλέπω είναι και για oc (;) και φυσικά το msi afterburner αναγκαστικά, από το οποίο μπορείς μήπως να τσεκάρεις/ενεργοποιήσεις το Rebar για να μη βάζω το inspector; Λισάκι I miss you already:P Εντάξει, θα τα βολέψω που θα πάει.

Κατά τα άλλα ρε παιδιά εντάξει πρώτη φορά πράσινος οκ, αλλά δεν είμαι και γκασμάς. Προφανώς έκανα ddu πριν βγάλω την 6900xt. Για update drivers ήταν η ερώτηση μου γιατί στις κόκκινες το ddu είναι στανταράκι σε κάθε αλλαγή drivers.

Μην ασχολείσαι με τα NVCleanInstall κλπ..Μλκίες..Δήθεν κάνουν debloat και κάνουν μια τρύπα στο νερό. Μόνο DDU και στην επιλογή εγκατάστασης αν θες GFE ή όχι.

Το ReBar μόνο από το Inspector μπορείς να δεις στο profile του παιχνιδιού αν είναι ενεργοποιημένο ή όχι.

Για ενεργοποίηση θες αυτές τις 3 επιλογές:

nvidia-inspector-tool-Dead-Space-Resizab

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, chrisde είπε

Αυτό ήταν μια από τις πολλές απορίες μου. Πώς διάολο βλέπω αν είναι ενεργοποιημένο το ReBar. Θα το δω και αυτό. Καλά πως τα έχουν κάνει έτσι; Έχεις το control panel για γενικότερες ρυθμίσεις, το experience για captures και άλλες ρυθμίσεις, τώρα μου λέτε για το inspector το οποίο απ' ότι βλέπω είναι και για oc (;) και φυσικά το msi afterburner αναγκαστικά, από το οποίο μπορείς μήπως να τσεκάρεις/ενεργοποιήσεις το Rebar για να μη βάζω το inspector; Λισάκι I miss you already:P Εντάξει, θα τα βολέψω που θα πάει.

Κατά τα άλλα ρε παιδιά εντάξει πρώτη φορά πράσινος οκ, αλλά δεν είμαι και γκασμάς. Προφανώς έκανα ddu πριν βγάλω την 6900xt. Για update drivers ήταν η ερώτηση μου γιατί στις κόκκινες το ddu είναι στανταράκι σε κάθε αλλαγή drivers.

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας παιδιά, να στε όλοι καλά και να τσακώνεστε λιγότερο.:P

Ένα πράγμα θα σας πω: Σήμερα στη δουλειά έβαλα δερμάτινο.:cool:

Φίλε μου καλημέρα. Εδώ τα προφίλ που έχουν ενεργo το rebar και περνουν καλες επιδόσεις. Στην amd νομίζω ήταν καθολική η ενεργοποίηση του rebar εδώ η nvidia βάζει τα προφίλ η όχι. Μέσω inspector γίνεται παντού βεβαίως πολύ δυνατό εργαλείο στο τι μπορείς να κάνεις.

Οπου λέει not Intel το προφίλ είναι ενεργό μόνο για amd cpu 

* Assassin's Creed Valhalla

* Battlefield V

* Borderlands 3

* Control

* Cyberpunk 2077

* Dead Space (Remake)

* ~~Death Stranding~~ removed in 527.56

* Deathloop

* DiRT 5

* F1 2020 - DX12

* F1 2021 (not Intel CPU based platforms)

* F1 2022  (not Intel CPU based platforms)

* Forza Horizon 4

* Forza Horizon 5

* Gears of War 5

* Godfall

* Halo Infinite

* Hitman 2

* Hitman 3  (not Intel CPU based platforms)

* Horizon Zero Dawn Complete Edition (not Intel CPU based platforms)

* Metro Exodus including Enhanced Edition

* Red Dead Redemption 2

* Returnal

* The Riftbreaker

* Watch Dogs: Legion

NOTE: Metro Exodus / Metro Exodus Enhanced Edition have separate profiles bringing total to 25 but the profiles are functionally identical.

Επεξ/σία από Arkin
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Τότε είναι όντως θεοσκότεινο, με τόσα ανοίγματα.

Επειδή θεωρείς λαναθασμένα ότι το παράθυρο από το οποίο μπαίνει το φώς είναι όσο μεγάλο δείχνει στο πατώμα - κατί το οποίο δεν ισχύει. Μπορεί να είναι μια μικρή χαραμάδα σε μεγάλη απόσταση πχ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Arkin είπε

 

Ο ήλιος πλέον έχει το ''ζεστό'' χρώμα όπως στην πραγματικότητα και όχι το ψυχρό που έχει το απλό RT.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...