Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1851

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Κάπως έτσι και εγώ… με την 6800χτ δεν ήθελα να το ξεκινήσω και τελικά καλύτερα … τώρα θα είναι άλλο παιχνίδι 

Ειλικρινά ο μόνος λόγος που θα ασχοληθώ κάποια στιγμή είναι επειδή πολλοί εδώ μέσα λένε ότι επιτέλους έχει διορθωθεί και αξίζει ως παιχνίδι. Μετά από τόσους μήνες και ατελείωτα broken memes το είχα διαγράψει, ούτε για να δω τα γραφικά του δε με ενδιέφερε..

Επεξ/σία από aki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, chrisde είπε

Ναι, υποτίθεται είναι rpg γι' αυτό το λέει.

Περισσότερο shooter με στοιχεία rpg είναι, γενικά είναι λίγο αχταρμάς τα πράγματα πλέον. Έχουν χαθεί οι έννοιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, aki said:

Ακόμα δεν έπιασα το CP2077 και οφείλεται στα ατελείωτα bugs που είχε στην αρχή, τα οποία σταμάτησαν το οποιοδήποτε momentous για εμένα και τώρα απλά δεν υπάρχει διαθέσιμος χρόνος...

Βασικά ούτε το φοβερά προβληματικό Arkham Knight PC στο launch day δεν ήταν τόσο κατεστραμμένο.

Τώρα πλέον περιμένω το Path Tracing patch και ένα καλό discount πριν ασχοληθώ. Το καλό είναι ότι όταν καταπιαστώ θα το ξεκινήσω με την σωστή εμπειρία, δηλαδή σχετικά bug-free.


δεν ηταν τοσο χαλια για ολους στην αρχη οσο λεγεται παντως τα περισσοτερα προβληματα ηταν στο PlayStation, εγω το ξεσκισα με την ταπεινη 2070 Super οταν πρωτοβγηκε και το καταφχαριστηθηκα

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, η vram της ti φταίει για το Cyberpunk: Αν είναι fps, η vram φτάνει στα 16gb, πρέπει να ρίξεις πιστολιές. Αν είναι rpg, είμαστε εντάξει με dlss3. Αν είναι action rpg, θέλουμε 14gb vram, οπότε ανοίγουμε το frame generation, αλλά -τι να το κάνεις- κλαις τα λεφτά σου. Αν είναι shooter με στοιχεία rpg, αφήστε το καλύτερα. Μια 6700xt παίζει πολύ καλύτερα@4k native@medium settings. Doa η κάρτα και πάμε παρακάτω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DEADLAZARUS είπε

Παιδιά, η vram της ti φταίει για το Cyberpunk: Αν είναι fps, η vram φτάνει στα 16gb, πρέπει να ρίξεις πιστολιές. Αν είναι rpg, είμαστε εντάξει με dlss3. Αν είναι action rpg, θέλουμε 14gb vram, οπότε ανοίγουμε το frame generation, αλλά -τι να το κάνεις- κλαις τα λεφτά σου. Αν είναι shooter με στοιχεία rpg, αφήστε το καλύτερα. Μια 6700xt παίζει πολύ καλύτερα@4k native@medium settings. Doa η κάρτα και πάμε παρακάτω.

Ετοιμος ειμαι να φτιαξω κατι αντιστοιχο με το παρακατω μιας και τα ατομα που δεν ειχαν ποτε την καρτα ουτε θα την παρουν εχουν αλλη αποψη για doa κτλ απο μενα που εχω δοκιμασει καμια 15αρια βαρια παιχνιδια.

20220323_010622.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Thresh είπε

Κι αν επιλέξεις να παίξεις melee build, πάλι shooter είναι? 😛

Συγγνώμη θεωρείται/θεωρείτε rpg το Cb2077;

Ο καθένας ότι δηλώνει είναι βέβαια αλλά εμένα στο μυαλό μου τα rpg είναι άλλο πράγμα.

Αν είναι έτσι όλα rpg πρέπει να θεωρούνται σήμερα.

Σε κάθε περίπτωση το θεωρώ πολύ δυνατό τιτλο, από τα καλύτερα στο είδος που θεωρείται ότι ανήκει 

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 minutes ago, Armoral said:

Συγγνώμη θεωρείται/θεωρείτε rpg το Cb2077;

 

Όχι μόνο εμείς κι η CDPR.

Cyberpunk 2077 on GOG.com

Cyberpunk 2077 is an open-world, action-adventure RPG set in the megalopolis of Night City

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Armoral είπε

Συγγνώμη θεωρείται/θεωρείτε rpg το Cb2077;

Ο καθένας ότι δηλώνει είναι βέβαια αλλά εμένα στο μυαλό μου τα rpg είναι άλλο πράγμα.

Αν είναι έτσι όλα rpg πρέπει να θεωρούνται σήμερα.

 

Δεν εχω παιξει CP2077 αλλα σιγουρα ΔΕΝ ειναι RPG.
Tα RPG εχουν Races, Classes, builds, itemization αλλωστε το λεει και το ονομα Role Playing Game.
To να περπατας, να μιλας σε NPC και να σκοτωνεις δεν ειναι RPG.
Περισσοτερο σε Action Adventure παει.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Thresh είπε

Όχι μόνο εμείς κι η CDPR.

Cyberpunk 2077 on GOG.com

Cyberpunk 2077 is an open-world, action-adventure RPG set in the megalopolis of Night City

Ναι όση σχέση έχει με το Baldurs Gate ας πούμε τόση σχεση έχει με RPG.. Η λέξη κλειδί το action.

Επειδή φτιάχνεις χαρακτήρα φαντάζομαι, παρόλα αυτά το rpg στοιχείο είναι εξαιρετικά περιορισμένο.

Τέλος πάντων, δεν υπαρζει λόγοε να πλατιάζουμε, εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι το παιχνιδι δεν είναι για τα μπάζα, το ακριβώς αντίθετο.

Έχω την εντύπωση ότι πολλοί νομίζουν ότι το Cyberpunk αξίζει μόνο σαν raytracing benchmark.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...