Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Μας κατέστρεψε τα όνειρα βραδιάτικα ο Jay….Δεν υπάρχει περίπτωση να βγουνε αυτή τη χρόνια οι κάρτες! Όλα θα πάνε προς τα πίσω!

Εχμ  το channel Inventory correction δεν σημαίνει manipulation αλλά να μην πουλήσει η nVIDIA παραπάνω από τι μπορεί να πουλήσει το κανάλι αφού έπεσαν οι πωλήσεις και το κανάλι έχει ακόμα stock από κάρτες. Με λίγα λόγια η NVIDIA θα μειώσει τις δικές τις πωλήσεις (θα έχει χασούρα για 1-2 τρίμηνα) για να μπορέσει το κανάλι να ξεστοκάρει ώστε μετά να μπορέσει να πουλήσει στο κανάλι τις καινούργιες  RTX4000.  

Πολύ απλά, αν τα μαγαζιά και οι AIBs έχουν υπερβολικά μεγάλο stock από RTX3000 , και αύριο να βγάλει η NVIDIA την RTX4000,  δεν θα πουλήσει ούτε μια γιατί τα μαγαζιά/AIBs θα προσπαθούν να διώξουν τις RTX3000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει να πέσει τρελο γέλιο αν δούμε και στις κάρτες γραφικών  να ανεβαινουν οι τιμές σε Ευρώπη αλλά οχι Αμερική οπως εγινε με Sony(Ps5)και Apple(iphone14).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εχει να πέσει τρελο γέλιο αν δούμε και στις κάρτες γραφικών  να ανεβαινουν οι τιμές σε Ευρώπη αλλά οχι Αμερική οπως εγινε με Sony(Ps5)και Apple(iphone14).

Εδώ δεν φαίνονται πλέον καν στον ορίζοντα!Οι τιμες θα οριστούν οπως πρέπει! Δεν τους παίρνει! Αλλά Μάλλον όλα αυτά που ακούμε εδώ και τόσους μήνες ότι θα βγουν κάρτες τον Οκτώβρη και τέτοια είναι μπαρούφες! Ο άλλος έχει inside info! Εγώ πάντως έπαψα να ελπίζω σε πιθανή ανακοίνωση των καρτών το 2022!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά τις μπαρούφες του JayZ τις ξέρουμε χρόνια τώρα. Τίποτα δεν έχει. Είπαμε θα ανακοινώσει την πανάκριβη 4090Ti και οι μικρότερες θα πάνε για το νέο έτος. Αυτό πιστεύω εγώ τουλάχιστον, αλλιώς δεν πειράζει, ας μην ανακοινώσει τίποτα φέτος να βγάλουμε τον χειμώνα και το ξαναβλέπουμε την άνοιξη. 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά τις μπαρούφες του JayZ τις ξέρουμε χρόνια τώρα. Τίποτα δεν έχει. Είπαμε θα ανακοινώσει την πανάκριβη 4090Ti και οι μικρότερες θα πάνε για το νέο έτος. Αυτό πιστεύω εγώ τουλάχιστον, αλλιώς δεν πειράζει, ας μην ανακοινώσει τίποτα φέτος να βγάλουμε τον χειμώνα και το ξαναβλέπουμε την άνοιξη. 

Έμεινα χωρίς κάρτα ρε γαμωτο γι αυτό το λόγο δεν ξέρω τι να κάνω! Έχω τη δυνατότητα αγοράς χωρίς ΦΠΑ! Θα περιμένω μέχρι τις 20 του μήνα να δω και μετά θα κατασταλλαξω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Εγώ έβαλα τη δικιά μου αγγελία αλλά την ακύρωσα μη φάμε καμία φόλα και δούμε κάρτες καλό Μάρτη. 

Σωστά έπραξες θεωρώ!  Δυο εβδομάδες μείνανε για να ξεκαθαρίσει κάπως το τοπίο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι προτιμότερο και για τον αγοραστή να αργήσει λίγο να βγάλει την 4ΧΧΧ  - αν κάνει γερό launch με μπόλικο στοκ δεν θα έχουν την ευκαιρία να παίξουν μπάλα οι scalpers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

NVIDIA teases “Project Beyond”, has GeForce RTX 40 marketing campaign started?

4 ώρες πριν, hln3 είπε

Είναι προτιμότερο και για τον αγοραστή να αργήσει λίγο να βγάλει την 4ΧΧΧ  - αν κάνει γερό launch με μπόλικο στοκ δεν θα έχουν την ευκαιρία να παίξουν μπάλα οι scalpers.

Scalpers χωρίς mining δεν παίζουν. Ο gamer δεν δίνει τέτοια ποσά για κάρτα γραφικών.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/9/2022 στις 12:10 ΜΜ, Psycho_Warhead είπε

Δεν υπάρχει πρόβλημα από τη στιγμή που SLI is dead.

Ε δεν ειναι ακριβως ετσι. 
Υπαρχουν ανθρωποι που θελουν δυο καρτες. 
Εγω με τις 2 χ 3080 δυσκολευτηκα αρκετα στο θεμα των θερμοκρασιων και των αποστασεων.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Και ξέρω γω τρολλαρει ο Jensen να είναι κανένα μεγάλο update φάση εξέλιξη or some s**t του GeForce Now Cloud το Project Beyond :P ή τίποτα άλλο hardware related (VR φάση)

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...