Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Aten-Ra είπε

Ούτε στα 1440p είναι οκ με τα 12GB η 4070Τι πόσο μάλλον στα 4Κ.

1440p-Ultra-12258-vram.png

Αστο τι λένε στις ρυθμίσεις. 14gb έλεγε το re4 στις ρυθμίσεις και έτρεχε μια χαρά σε 3440x1440. Ειναι το allocated που θα maxare αν υπήρχε η vram όχι το real use. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φτιάξουν το πανάρισμα της κάμερας, με G-Sync δεν δικαιολογείται να μην είναι βούτυρο το πανάρισμα. Επίσης αυτό που η Iron Galaxy δεν βάζει exclusive fullscreen είναι πολύ σπαστικό, το έκανε και στο Uncharted.

Λογικά στα 5-6 patches θα γίνει όπως πρέπει ή μπορεί και όχι μιας και το πανάρισμα με το mouse δεν το έφτιαξαν ποτέ στο Uncharted..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Να φτιάξουν το πανάρισμα της κάμερας, με G-Sync δεν δικαιολογείται να μην είναι βούτυρο το πανάρισμα. Επίσης αυτό που η Iron Galaxy δεν βάζει exclusive fullscreen είναι πολύ σπαστικό, το έκανε και στο Uncharted.

Λογικά στα 5-6 patches θα γίνει όπως πρέπει ή μπορεί και όχι μιας και το πανάρισμα με το mouse δεν το έφτιαξαν ποτέ στο Uncharted.

Δεν περιμένω πολλά με το panning τα είπαμε για το uncharted έβαλαν raw input και κατέστρεψαν το panning. Παίζετε μια χαρά αλλά βούτυρο δεν είναι. Και το κακό ότι θα μείνει έτσι για πάντα έχει να πάρει updates μήνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με νοιάζει για το mouse, με dualsense θέλω να το παίξω. Στο PS5 το τερμάτισα και ήταν βούτυρο το πανάρισμα, περιμένω το ίδιο και 'δω.

Δοκίμασα να το κάνω και lock στα 60FPS που λένε κάποιοι, δεν άλλαξε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το last of us τερματίζει την Vram και σε 1440p, μην ξεχάσετε ορισμένοι να προτείνετε σε όσους μπαίνουν και ρωτάνε για αγορά 4070ti,4070,4060 κλπ), να πάνε μόνο σε 4080 ή καλύτερα σε 4090 για να είναι futureproof.

Η να μην αγοράσουν τίποτα και να περιμένουν 1.5 χρόνο τις επόμενες κάρτες.

Τι όχι??

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αφού το last of us τερματίζει την Vram και σε 1440p, μην ξεχάσετε ορισμένοι να προτείνετε σε όσους μπαίνουν και ρωτάνε για αγορά 4070ti,4070,4060 κλπ), να πάνε μόνο σε 4080 ή καλύτερα σε 4090 για να είναι futureproof.

Η να μην αγοράσουν τίποτα και να περιμένουν 1.5 χρόνο τις επόμενες κάρτες.

Τι όχι??

Το κατεβάζω στην 3060ti. Θα σε ενημερώσω 😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν με νοιάζει για το mouse, με dualsense θέλω να το παίξω. Στο PS5 το τερμάτισα και ήταν βούτυρο το πανάρισμα, περιμένω το ίδιο και 'δω.

Δοκίμασα να το κάνω και lock στα 60FPS που λένε κάποιοι, δεν άλλαξε τίποτα.

Κάτσε στο Uncharted 4 νομίζω ειναι κομπλέ το panning με controller. Με ποντίκι δεν έχει μόνο το θέμα? Στο Uncharted είτε 100fps είτε 60 το ίδιο panning στην κάμερα με το ποντίκι. Μηδέν stutter βέβαια αλλά γιατί να μην έχεις το smoothness που πρέπει. Στις κονσόλες δεν έχει τέτοια αλλά και εκεί δεν έχεις ποντίκι πληκτρολόγιο οπότε δεν μπαίνουν καν στην εξίσωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Does The Last of Us Part I suffer from 8GB VRAM crashes on PC?

Εδώ ο John2gr λέει πάντως ότι ακόμα και η 980Ti 6GB με όλα max σε 4Κ ΔΕΝ κράσαρε ούτε μετά από μια ώρα. Το παιχνίδι είναι unplayable προφανώς αλλά δεν έφαγε crash.

Οι περισσότεροι απ' ότι έχω καταλάβει εγώ έχουν unstable συστήματα με OC που θεωρούν ότι είναι κομπλέ ενώ δεν είναι και κράζουν τον developer.

Διαβάζω και μερικούς να λένε ''Μα είμαι stable σε όλα τα παιχνίδια εκτός από αυτό''. Ε τότε δεν είσαι stable ρε μεγάλε, ΔΕΝ ζορίζουν όλα τα παιχνίδια το ίδιο μια GPU.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Does The Last of Us Part I suffer from 8GB VRAM crashes on PC?

Εδώ ο John2gr λέει πάντως ότι ακόμα και η 980Ti 6GB με όλα max σε 4Κ ΔΕΝ κράσαρε ούτε μετά από μια ώρα. Το παιχνίδι είναι unplayable προφανώς αλλά δεν έφαγε crash.

Οι περισσότεροι απ' ότι έχω καταλάβει εγώ έχουν unstable συστήματα με OC που θεωρούν ότι είναι κομπλέ ενώ δεν είναι και κράζουν τον developer.

Διαβάζω και μερικούς να λένε ''Μα είμαι stable σε όλα τα παιχνίδια εκτός από αυτό''. Ε τότε δεν είσαι stable ρε μεγάλε, ΔΕΝ ζορίζουν όλα τα παιχνίδια το ίδιο μια GPU.

CPU Z stability testing 😁

Το διάβασα στο ocnet και από τότε δεν ξαναμπηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε ο άλλος κρασάρει σε ένα γκέιμ με OC και ενώ γράφει ότι αν βάλει stock τη GPU σταματάνε τα crashes, κράζει τον developer γιατί κρασάρει αυτό το συγκεκριμένο παιχνίδι ενώ τα άλλα 4-5 που παίζει δεν κρασάρουν.

Διαβάζεις απίστευτα πράγματα στα fora γενικά που δεν έχουν καμία επαφή με τη λογική.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Πάντως τα 8GB σίγουρα δεν κάνουν για 1440p Ultra

3060ti-1440p-Ultra-1.png

3060ti-1440p-Ultra-2.png

Damn, θα πρέπει να ριξω τα textures στο very high? Ahhh shiet

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...