Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχίσαμε τώρα ότι το Diablo 4 brick-άρει κάρτες γραφικών επειδή ένας στο reddit έγραψε ότι του χάλασε η 3080Ti ενώ έπαιζε το παιχνίδι.

Δεν υπάρχει παιχνίδι να brick-άρει HW, υπάρχει πρόβλημα στο HW(design flaw) και το παιχνίδι επειδή ζορίζει την κάρτα μπορεί να παρουσιάσει το πρόβλημα όπως έγινε με κάποιες 3090 EVGA FTW(rev. 01) στο New World.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Αρχίσαμε τώρα ότι το Diablo 4 brick-άρει κάρτες γραφικών επειδή ένας στο reddit έγραψε ότι του χάλασε η 3080Ti ενώ έπαιζε το παιχνίδι.

Δεν υπάρχει παιχνίδι να brick-άρει HW, υπάρχει πρόβλημα στο HW(design flaw) και το παιχνίδι επειδή ζορίζει την κάρτα μπορεί να παρουσιάσει το πρόβλημα όπως έγινε με κάποιες 3090 EVGA FTW(rev. 01) στο New World.

Καλα το new world περα απο τα θεματα της Evga πρέπει να ξέσκιζε αγρια τα vrm σε όλες τις 3090. Τα spikes που έκανε πρέπει να ήταν επικά. Το έπαιζα πάντα windowed 1440p με 60 fps cap, δεν τολμούσα να το αφήσω αχαλίνωτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Αρχίσαμε τώρα ότι το Diablo 4 brick-άρει κάρτες γραφικών επειδή ένας στο reddit έγραψε ότι του χάλασε η 3080Ti ενώ έπαιζε το παιχνίδι.

Δεν υπάρχει παιχνίδι να brick-άρει HW, υπάρχει πρόβλημα στο HW(design flaw) και το παιχνίδι επειδή ζορίζει την κάρτα μπορεί να παρουσιάσει το πρόβλημα όπως έγινε με κάποιες 3090 EVGA FTW(rev. 01) στο New World.

Το Diablo 4 γενικα δεν νομιζω οτι ζοριζει τις καρτες.
Με οσους φιλους εχω μιλησει κανενας δεν ζοριστηκε να το παιξει.
Ακομα και με παλια builds σε 1080p επαιζε μια χαρα με ολα High.
Πολυ πιθανον αυτη η 3080Τi να ειναι 2nd hand απο miner και να της ειχε πιει το αιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω ότι η BETA καταβροχθίζει την VRAM για πρωινό, ακόμα και η 4090 με τα 24GB σχεδόν γεμίζει λένε..Στην closed BETA είχε memory leak και έτρωγε με το καλημέρα 24GB RAM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Διαβάζω ότι η BETA καταβροχθίζει την VRAM για πρωινό, ακόμα και η 4090 με τα 24GB σχεδόν γεμίζει λένε..Στην closed BETA είχε memory leak και έτρωγε με το καλημέρα 24GB RAM.

Eγω δεν ειχα κανενα θεμα στη πρωτη close Beta που εγινε πριν μερικους μηνες.
Τωρα σε αυτη την Early Access δεν επαιξα αλλα βλεπω 3080 να παιζουν 4Κ Native 100FPS με 9.5 Vram και DLSS Quality στα 130-140FPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Εγώ άλλα διαβάζω στα fora..Η 3080 με max textures είναι του stutter το πανηγύρι.

Μπορει να ευθυνεται η Ram για stutter;
Γιατι νομιζω οτι αυτο το προσφατο beta ηθελε 20-25gb απο οτι βλεπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BlurayMoviesGreece είπε

Μπορει να ευθυνεται η Ram για stutter;
Γιατι νομιζω οτι αυτο το προσφατο beta ηθελε 20-25gb απο οτι βλεπω.

Και η RAM και η VRAM μπορεί να ευθύνονται. Απ' ότι διαβάζω σε 3080 τα ξεχνάς τα max textures, πρέπει να τα κατεβάσεις. Σε 4080 τρώει και τα 16GB χωρίς όμως να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με stutters(Πέρα από κάτι ψιλά).

Εντάξει αυτά τα θέματα θεωρώ ότι θα έχουν λυθεί μέχρι το καλοκαίρι που θα βγει η τελική έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Δεν παίζει να είναι τόσο χαμηλά όντως!!

why not?

Εγω προσωπικα θα την παραγγειλω αυριο καθως εχω στα σκαρια ενα build για το κοριτσι.

Καλως προταθηκε στο thread αυτο. Απο τα λιγα χρησιμα ποστ που διαβασα εδω και πολλες σελιδες!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, >>Morpheus>> είπε

why not?

Εγω προσωπικα θα την παραγγειλω αυριο καθως εχω στα σκαρια ενα build για το κοριτσι.

Καλως προταθηκε στο thread αυτο. Απο τα λιγα χρησιμα ποστ που διαβασα εδω και πολλες σελιδες!

Ναι κάνε παραγγελία με αντικαταβολή σήμερα γιατί αύριο μπορεί να μην υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...