Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2300

  • Arkin

    1886

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

4 ώρες πριν, dsi44 είπε

αμα ριξουν τις τιμες  θα εξαφανιστουν ολες οι 3000 

οσο παιζουν πανω απο msrp 2 χρονια μετα  δεν υπαρχουν τοσο χαζοι να πανε να παρουν

για να μπω στον κοπο πχ να παρω μια 6900ΧΤ θα επρεπε να μου την πουλησουν κουτατη μεχρι 650ε ...εεε σημερα κανει 900 η πιο φθηνη.Αν ειναι να δωσω 900 παω στη νεα γενια.

παντως στη φωτο το pci bracket ειναι απο τη λαθος μερια καθως και το 4080 αναποδα...

6900? οι 1070 κ οι 1080 γινονται sli..

αν βαλεις 2 *1070 τρεχουν σαν 3070.

αν βρεις 1070 8αρες στα 160€ παιρνεις 2 κ τρεχεις 2κ σαν 3070 ! με 300€...

 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα κουτάκια περιμένουν οι 4090 αλλά πρέπει πρώτα να βρεθούν καμιά 15αριά χιλιάδες χαζοί να πάρουν RTX 30XX στο 900άρι. Όχι αγααααπη μου!!! Σε λίγο να δεις θα φταίμε κιόλας που δεν πάμε να πάρουμε για να φύγει το stock του πέτσινου.....Πάντως ο τύπος δεν έχει άδικο....κάτι EVGA 3080 Ultra που χαλβάδιαζα στο Skroutz στο 900αράκι μια χαρά φύγανε. Άρα λεφτά υπάρχουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, makellarispn είπε

κάτι EVGA 3080 Ultra που χαλβάδιαζα στο Skroutz στο 900αράκι μια χαρά φύγανε. Άρα λεφτά υπάρχουν.

Οταν κάτι δεν υπάρχει στο skroutz, δεν σημαίνει πάντα ότι πουλάει.

Τα περισσότερα καταστήματα,ειδικά σε ακριβές κάρτες δεν έχουν καθόλου stock(όλες κατοπιν παραγγελίας), αρα αν δεν υπάρχει ενδιαφέρον πολλές φορές τις διαγράφουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, hln3 είπε

Στα περισσότερα ITX (ίσως και σε όλα;) και σε ορισμένα matx δεν θα μπορείς να την βάλεις, θα πέφτει πάνω στα pins στο κάτω μέρος του mobo...

Πλέον αρκετοί σε ITX το έχουν γυρίσει σε χύμα όλα. 

Είναι και πιο όμορφο έτσι

0ki0iqtaihe71.jpg?auto=webp&s=7de3877af8

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι οπως το εχει αυτος πρεπει να αγορασεις και ενα blower και καθε τρεις και λιγο να το βγαζεις μπαλκονι και να το φυσας..

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

Πλέον αρκετοί σε ITX το έχουν γυρίσει σε χύμα όλα. 

Είναι και πιο όμορφο έτσι

0ki0iqtaihe71.jpg?auto=webp&s=7de3877af8

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Ετσι οπως το εχει αυτος πρεπει να αγορασεις και ενα blower και καθε τρεις και λιγο να το βγαζεις μπαλκονι και να το φυσας..

 

Καλά και με mesh κουτί που έχω (Cm TD500 Mesh) κάθε 2η εβδομάδα blower χρησιμοποιώ. Γεμίζει για πλάκα σκόνη δεν πα να καθαρίζεις όλη μέρα και όλη νύχτα  τον χώρο τριγύρω 

 

Μου έχει μείνει αχρησιμοποίητο το CM NR200 αλλά θα γίνει 2ο build αργότερα ξανά γιατί η ITX SFFPC παράνοια με δυνατά hardware specs που αποκόπηκε απότομα πέρσι, οταν χάλασε η Z390 Itx mobo μου δεν έχει φύγει. Απλά πονάει πολύ στο θέμα χρημάτων. Δεν είχα όρεξη να δώσω 450€ για Msi z690i Unify και οι DDR5 32GB πέρσι είχαν 400€.

Πάντως και δυσκολεύουν τα πράγματα στην κατηγορία γιατί εκεί που ήταν όλα σε μια ισορροπία και με προσεχτικες επιλογές δεν σου έλειπε τίποτα σε σχέση με ένα Mid case τώρα όλα χοντρεψαν λόγω καταναλώσεων. 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 7nisiotis είπε

Καλά και με mesh κουτί που έχω (TD500) κάθε εβδομάδα blower χρησιμοποιώ. 

Εγω 1 φορα το 6μηνο,εαν το κανεις καθε εβδομαδα το κουτι σου δεν εχει καλα φιλτρα..

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

Μου έχει μείνει αχρησιμοποίητο το CM NR200 αλλά θα γίνει 2ο build αργότερα

Ειναι γαματο το κουτακι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

καλα φιλτρα

Δεν θεωρείται φίλτρο αυτό που έχει το TD500 Mesh όπως όλα τα mesh cases. Διάτρητο είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...