Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Αφού έκανες τέτοιο δυνατό άλμα χτύπα αν μπορείς μια OLED

Εννοείται! Έχω την CX και έχω καλομάθει. Βλέπω να χτυπάω σε κάνα μήνα την Dell με το QD OLED panel

1 λεπτό πριν, tommy^ είπε

Καλύτερα να περιμένει λίγο ακόμα! 

Ωπ, για πες. Βγαίνει τίποτα ενδιαφέρον;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

Monitor OLED δεν λέει πολλά, ακριβό, δύο χρόνια εγγύηση μόνο, δεν έχει glossy panel και το test δεν είναι τόσο καθαρό. 

Κοίτα τα gigabyte tempest miniLED καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Monitor OLED δεν λέει πολλά, ακριβό, δύο χρόνια εγγύηση μόνο, δεν έχει glossy panel και το test δεν είναι τόσο καθαρό. 

Κοίτα τα gigabyte tempest miniLED καλύτερα. 

Το Alienware νομίζω έχει glossy, αν και μπορεί να κάνω λάθος... Εννοείς text? Κάτι πήρε το μάτι στα reviews για την στοίχιση των pixel, αλλά πιστεύεις θα φαίνεται χειρότερα απο την 1080p 34αρα ips που έχω;  Τέλος πάντων, να μη σας πρήζω με οθόνες στο θέμα των Ada.  Θα κάνω μια μικρή έρευνα και θα δω. Πάντως θέλω UW σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, TsAkira είπε

Εννοείται! Έχω την CX και έχω καλομάθει. Βλέπω να χτυπάω σε κάνα μήνα την Dell με το QD OLED panel

Ωπ, για πες. Βγαίνει τίποτα ενδιαφέρον;

Μέσα στο 2023 θα βγουν καλά 4k OLED monitors!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Alienware όποιος το πήρε εδώ μέσα έμεινε ικανοποιημένος νομίζω, εγώ λέω για το 27άρι OLED της LG.

Μόλις τώρα, tommy^ είπε

Μέσα στο 2023 θα βγουν καλά 4k OLED monitors!

Με τιμή φευγάτη όμως..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το Alienware όποιος το πήρε εδώ μέσα έμεινε ικανοποιημένος νομίζω, εγώ λέω για το 27άρι OLED της LG.

Με τιμή φευγάτη όμως..

Ισχύει... 😑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Είναι κάπως να έχει <1000 ευρώ το 42άρι LG C2 και να θες για μονιτοράκι 32 4Κ ξέρω 'γω 1500+ ευρώ..

Εδω θες 1400 για 34αρι 1440PUW Oled τι ψαχνουμε. Niche κατηγορια οι τηλεορασεις πιο mainstream πεφτουν οι τιμες παρα πολυ και γρηγορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εδω θες 1400 για 34αρι 1440PUW Oled τι ψαχνουμε. Niche κατηγορια οι τηλεορασεις πιο mainstream πεφτουν οι τιμες παρα πολυ και γρηγορα. 

Ε το UW είναι μοναδικό όμως, δεν υπάρχει TV UW για να κάνεις σύγκριση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εδω θες 1400 για 34αρι 1440PUW Oled τι ψαχνουμε. Niche κατηγορια οι τηλεορασεις πιο mainstream πεφτουν οι τιμες παρα πολυ και γρηγορα. 

https://www.exclusivestores.gr/dell/dell_product_details/209-80-DEMSAW3423DF/DELL-MONITOR-ALIENWARE-CURVED-AW3423DWF-34''-165Hz-0.1ms-Quantum-Dot-OLED-HDMI-DisplayPort-Height-Adjustable-3YearsW-AMD-FreeSync-Premium-Pro?ref=reccodo-cr-r0z690jPMr0S&cr=4c9c9e851a0a40258590f0c6a6f4a24e

 

1100 ευρώ είναι. Συμφωνώ, δεν είναι ψίχουλα αλλά όχι 1400. Και προσωπικά, δε μπορώ πια σε 16:9, θυσιάζω άνετα το 4k για να εχω UW και τα μαύρα της OLED 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι ότι ακόμα η πλειοψηφία των παιχνιδιών δεν έχει native UW υποστήριξη και πρέπει να παλεύεις με μόντες ή αν δουλεύει, δεν θα έχει UW στα cutscenes όπως το νέο RE 4 Remake.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ε το UW είναι μοναδικό όμως, δεν υπάρχει TV UW για να κάνεις σύγκριση..

Ναι αλλα και παλι νομιζω αρκετα τα χρηματα. 2024 ελπιζω σε πιο προσιτες τιμες σε oled 34αρες εκει στα 500-600 για την ωρα ειναι για πολυ λιγους. 

4 λεπτά πριν, TsAkira είπε

https://www.exclusivestores.gr/dell/dell_product_details/209-80-DEMSAW3423DF/DELL-MONITOR-ALIENWARE-CURVED-AW3423DWF-34''-165Hz-0.1ms-Quantum-Dot-OLED-HDMI-DisplayPort-Height-Adjustable-3YearsW-AMD-FreeSync-Premium-Pro?ref=reccodo-cr-r0z690jPMr0S&cr=4c9c9e851a0a40258590f0c6a6f4a24e

 

1100 ευρώ είναι. Συμφωνώ, δεν είναι ψίχουλα αλλά όχι 1400. Και προσωπικά, δε μπορώ πια σε 16:9, θυσιάζω άνετα το 4k για να εχω UW και τα μαύρα της OLED 

 

4 λεπτά πριν, TsAkira είπε

https://www.exclusivestores.gr/dell/dell_product_details/209-80-DEMSAW3423DF/DELL-MONITOR-ALIENWARE-CURVED-AW3423DWF-34''-165Hz-0.1ms-Quantum-Dot-OLED-HDMI-DisplayPort-Height-Adjustable-3YearsW-AMD-FreeSync-Premium-Pro?ref=reccodo-cr-r0z690jPMr0S&cr=4c9c9e851a0a40258590f0c6a6f4a24e

 

1100 ευρώ είναι. Συμφωνώ, δεν είναι ψίχουλα αλλά όχι 1400. Και προσωπικά, δε μπορώ πια σε 16:9, θυσιάζω άνετα το 4k για να εχω UW και τα μαύρα της OLED 

Ναι σωστα το freesync μοντελο ειναι πιο φθηνο το gsync παει 1400 κοντα. Θελουμε καλυτερες τιμες δεν μπορει να περνεις 42αρα oled και μεγαλυτερες στα 800-900 ευρω και το 34αρι να εχει παραπανω. Καπου λες οπα. 

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το κακό είναι ότι ακόμα η πλειοψηφία των παιχνιδιών δεν έχει native UW υποστήριξη και πρέπει να παλεύεις με μόντες ή αν δουλεύει, δεν θα έχει UW στα cutscenes όπως το νέο RE 4 Remake.

Ελα ενταξει αυτο ειναι 2 λεπτα υποθεση. Flawless widescreen η το πολυ κανα hex edit και τελος. Και στο RE 4 Remake θα βγει αν οχι day one σε 2-3 μερες max fix και θα εχουν ultrawide και τα cutscenes. Μονο κατι τερμα fixed ratio παιχνιδια δεν γινονται ultrawide το 99% γινονται και τα cutscenes και ολα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Το κακό είναι ότι ακόμα η πλειοψηφία των παιχνιδιών δεν έχει native UW υποστήριξη και πρέπει να παλεύεις με μόντες ή αν δουλεύει, δεν θα έχει UW στα cutscenes όπως το νέο RE 4 Remake.

Κλάιν, είμαι παλιά καραβάνα σ' αυτά. 

 

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Ναι αλλα και παλι νομιζω αρκετα τα χρηματα. 2024 ελπιζω σε πιο προσιτες τιμες σε oled 34αρες εκει στα 500-600 για την ωρα ειναι για πολυ λιγους. 

 

Ναι σωστα το freesync μοντελο ειναι πιο φθηνο το gsync παει 1400 κοντα. Θελουμε καλυτερες τιμες δεν μπορει να περνεις 42αρα oled και μεγαλυτερες στα 800-900 ευρω και το 34αρι να εχει παραπανω. Καπου λες οπα. 

Μαζί σου, συμφωνώ.... αλλά με τρώει ο κ...ς μου για upgrade. Θα είναι τραγική η 4080 σε 1080

 

Υ.Γ. Αχ, καλέ, θα έχω CPU overhead... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TsAkira είπε

Κλάιν, είμαι παλιά καραβάνα σ' αυτά. 

 

Μαζί σου, συμφωνώ.... αλλά με τρώει ο κ...ς μου για upgrade. Θα είναι τραγική η 4080 σε 1080

 

Υ.Γ. Αχ, καλέ, θα έχω CPU overhead... 

Οχι 4080 με 1080p κριμα ειναι. Για 1080 παρε μια 4070ti να γλιτωσεις και 400 ευρω κοντα. Μην πω καμια 3060ti η 6600xt. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οχι 4080 με 1080p κριμα ειναι. Για 1080 παρε μια 4070ti να γλιτωσεις και 400 ευρω κοντα. Μην πω καμια 3060ti η 6600xt. 

Προφανώς, γι'αυτό θα αλλάξω οθόνη. Πιστεύω μέχρι το Πάσχα θα έχω καταλήξει σε ποια 

Επεξ/σία από TsAkira
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...