Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

Μόλις τώρα, Armoral είπε

Ωραία αποτελέσματα. Η 4070ti συνεχίζει να εκπλήσσει. Το καλύτερο vfm αυτή τη στιγμή.

Δεν ξερω εγω λεω να δωσω το 3440x1440 monitor που εχω να παρω ενα 1080p60p monitor 24αρι να κανω και τη δουλεια μου γιατι στα νεα παιχνιδια δεν την βλεπω καλα συμφωνα με τα λεγομενα καποιων εδω μεσα. Τι λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν ξερω εγω λεω να δωσω το 3440x1440 monitor που εχω να παρω ενα 1080p60p monitor 24αρι να κανω και τη δουλεια μου γιατι στα νεα παιχνιδια δεν την βλεπω καλα συμφωνα με τα λεγομενα καποιων εδω μεσα. Τι λες?

Με μία 3423 ή μία G8 θα είσαι μπόμπα αφού δε θέλεις 16:9.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρείτε τα συστήματά σας και μην ασχολείστε με το τι γράφει ο καθένας. Έρχονται και καλά γκέιμς τώρα..RE 4 remake, TLOU Part 1, Dead Island 2, Jedi Survivor, Redfall, Diablo 4.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To RE 4 παίζει να είναι το παιχνίδι που'χω τερματίσει τις περισσότερες φορές.Με το Remake αυτή θα'ναι η πέμπτη και δεν έχω πιάσει ακόμα God of War και Cyberpunk.H κατάρα να είσαι gamer και audiophile,δεν υπάρχουν αρκετές ώρες στη μέρα😔.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Armoral είπε

Με μία 3423 ή μία G8 θα είσαι μπόμπα αφού δε θέλεις 16:9.

Τρολλάρει ρε :P 

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Dead Island 2

Αυτό τελικά ίσως να μη βγει και μπούρδα. Αδικα το πούλησα ένα 20αρικο μάλλον. Θα δούμε βέβαια

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Redfall

Ωχ της τωρινής Arkane αυτό.. μικρό καλάθι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dead Island το τσίμπησα από μια αγγελία εδώ μαζί με το The callisto protocol 15 ευρώ έκαστο οπότε το περιμένω.

10 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Χαρείτε τα συστήματά σας και μην ασχολείστε με το τι γράφει ο καθένας. Έρχονται και καλά γκέιμς τώρα..RE 4 remake, TLOU Part 1, Dead Island 2, Jedi Survivor, Redfall, Diablo 4.

Πολύ σωστός.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Westbaum είπε

eopu58ucv7oa1.jpg

Ισχυει αλλα νομιζω οτι η αληθεια ειναι καπου στη μεση.
Απο τη μια ζηταμε συνεχεια καλυτερα γραφικα και απο την αλλη θελουμε να παιζουν ολα τα games σε 4Κ Max settings ακομα και στη 4070Ti 7900xt με cpu 3-4 ετων και ddr4.
Αυτα τα 2 ειναι δυσκολο να γινουν ταυτοχρονα.
Η θα παμε σε καλυτερα γραφικα που θα απαιτουν ενα "Τop High End build" ή θα παμε σε λιγο καλυτερα γραφικα αλλα θα παιζουν και σε "High end builds".
Bεβαια και οι Publishers πιεζουν τους DEvs για να βγουν γρηγορα, με αποτελεσμα να βασιζονται στο DLSS/FSR και να ειναι κακογραμενα και unoptimized.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Τα καλύτερα γραφικά που είναι όταν έχουμε κολλήσει στο RDR 2 του 2018? 

Αν σου βγαλουν ενα game με 2 φορες καλυτερα γραφικα ποσα FPS θα εχει στη 4090 σε native 4K και κατα ποσο θα παιζει σε 4070Ti 7900xt σε 4Κ ακομα και με DLSS/FSR;
Tα games δεν ειναι διαγωνισμος καλυτερων γραφικων, τους ενδιαφερει περισσοτερο να παιζουν σε μια μεγαλη γκαμα απο Builds παρα να τα παιζει μονο αυτος με τη 4090 13900k DDR5 7200.
Oταν θα βγει η 5090 και ο 15900κ με DDR5 8000 θα δεις καλυτερα γραφικα απο RDR2 που θα παιζουν 4Κ DLSS 3 σε 4080 4090 και DLSS 2.0 σε 5080 5090.
Διαφορετικα θα πρεπει η 5090 να ειναι 4 φορες πιο γρηγορη απο 4090 για να το παιξει Native 4K.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Livestream

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...