Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Arkin είπε

Λογικα αυτα θα λεει για την ωρα. Δεν ξερω αν υπαρχει αλλο τοσο βαρυ παιχνιδι οπως τα παρακατω σημερα με ολα τερμα.

CP 2077 ολα ultra RT 4K βγαζει 40fps στην 4090 native

Legacy ολα ultra RT 4Κ βγαζει 36fps στην 4090 native

Portal 26fps native σε 4Κ με 4090

Witcher 3 next gen ultra 4K native 45fps 4090

 

Στο Hogwarts 36 δεν παίζει να είναι τα 1% lows με 4090 και καλό cpu, 50-60 βγάζει, το cyberpunk είναι πιο βαρύ, αν και δεν το έχω παίξει ακόμα.

1 ώρα πριν, Alex21121988 είπε

'Ασχετο/σχετικό, έχει κάνει κανείς άλλος order για ανταπτοράκι cablemod; Έχω κάνει από τις 22 Φεβρουαρίου και ακόμα στο processing είναι..Το καλώδιο έχει έρθει αλλά δεν έχει κανένα νόημα να το βάλω χωρίς τον αντάπτορα στην περίπτωση μου.

Δεν βλέπω επίσης κανένα σχετικό (δεν έψαξα και ενδελεχώς) βιντεάκι για αυτά που να τα χρησιμοποιεί και γενικά να τα παρουσιάζει.

Υποτίθεται το shipping τους θα άρχιζε παγκοσμίως μετά τις 8 Μαρτίου. Μάλλον θα τον φάμε τον Μάρτιο και πάμε για Απρίλιο μέχρι να πάρουν πρώτα οι Αμερικάνοι.(κλασσικά)

Απριλίο έλεγε εμένα και το ακύρωσα, μια χαρά τη βγάζω και χωρίς αυτό.

Bend και μαλακίες αν το βάλεις καλά δεν έχεις θέμα εκτός αν είσαι τελείως οριακά.

Δεν έκανε με το water block που θέλω να βάλω έτσι και αλλιώς (έλεγαν ότι έκανε, μετά το άλλαξαν και τους έκραξα 🤣), τσάμπα 40€ θα έδινα.

Επεξ/σία από Jts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

6 λεπτά πριν, Tambas91 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

σωστός η πάνω είναι dlss...

και οι 2 είναι σε ανάλυση 2560x1080 όλα δεξιά 0 sharpering quality, θα ανεβάσω άμα είναι και σε 4k να είναι πιο δύσκολο 

Σοβαρα? Φαινεται αρκετα πιο θολη η δευτερη πως βγηκε πιο crispy αυτη με dlss?

3 λεπτά πριν, Jts είπε

Στο Hogwarts 36 δεν παίζει να είναι τα 1% lows με 4090 και καλό cpu, 50-60 βγάζει, το cyberpunk είναι πιο βαρύ, αν και δεν το έχω παίξει ακόμα.

Βλεπω αυτα. 36.5 την εχει average την 4090 οχι 50-60.

Screenshot-1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

w3 - Imgur

αυτό δουλεύει? :P 

αυτό που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι λόγο της ai θα διορθώνει το ΑΑ καλύτερα από native και ίσως προσθέτει και πληροφορία με βάση την πραγματική ζωή πως μοιάζει πχ ένα σκουριασμένο βαρέλι η κάτι τέτοιο

Κανουμε ενα λαθος ομως κοιταμε εικονες ,ενω η διαφορα φαινεται καποιες φορες στην κινηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Arkin είπε

Σοβαρα? Φαινεται αρκετα πιο θολη η δευτερη πως βγηκε πιο crispy αυτη με dlss?

Βλεπω αυτα. 36.5 την εχει average την 4090 οχι 50-60.

Screenshot-1.png

Κάποια μαλακία θα κάνανε πάλι, στο techpowerup και εγώ με i9 9900k, έχω χειρότερα lows βέβαια, και εδώ τόσο δείχνει.

Μπορεί να το τεσταραν σε σημεία που είχε stutters δεν ξέρω, εγώ μετά το update, τότε ήρθε η 4090.

Δεν γίνεται όμως να τεστάρεις στο πιο απαιτητικό σημείο του παιχνιδιού και να λες αυτό είναι το avg, αν όντως έτσι κάνανε.

 

Επεξ/σία από Jts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Σοβαρα? Φαινεται αρκετα πιο θολη η δευτερη πως βγηκε πιο crispy αυτη με dlss?

Βλεπω αυτα. 36.5 την εχει average την 4090 οχι 50-60.

Screenshot-1.png

Αυτο ειναι το 2ο μονοψηφιο που ελεγα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Jts είπε

Κάποια μαλακία θα κάνανε πάλι, στο techpowerup και εγώ με i9 9900k, έχω χειρότερα lows βέβαια, και εδώ τόσο δείχνει.

Μπορεί να το τεσταραν σε σημεία που είχε stutters δεν ξέρω, εγώ μετά το update, τότε ήρθε η 4090.

Μεσα στο χωριο ειναι το πιο βαρυ και στο καστρο που εχει πολλους npc. Εξοχη ειναι αρκετα παραπανω τα fps.

7 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Αυτο ειναι το 2ο μονοψηφιο που ελεγα :P

Ναι αυτο πρεπει να ειναι το δευτερο το ειχα ξεχασει ποσο βαρυ ειναι το παιχνιδι[Unoptimized] σε 4Κ με RT ultra. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Για πειτε ποια ειναι η native να σας δω

https://ibb.co/10spX9c

 

https://ibb.co/Qcbsdg7

 

1-0

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Για πειτε ποια ειναι η native να σας δω

https://ibb.co/10spX9c

 

https://ibb.co/Qcbsdg7

 

Η 1 dlss? Φαινεται πιο flat στο πλακακι κατω στα δεντρα δεν μπορω να διακρινω διαφορα καθολου.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Για πειτε ποια ειναι η native να σας δω

https://ibb.co/10spX9c

 

https://ibb.co/Qcbsdg7

 

πολύ εύκολο η πρώτη είναι dlss δε βλέπεις είναι τόσο κακό που έχει εξαφανίσει τον άνθρωπο :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μεσα στο χωριο ειναι το πιο βαρυ και στο καστρο που εχει πολλους npc. Εξοχη ειναι αρκετα παραπανω τα fps.

Ναι αυτο πρεπει να ειναι το δευτερο το ειχα ξεχασει ποσο βαρυ ειναι το παιχνιδι[Unoptimized] σε 4Κ με RT ultra. 

Το άνοιξα γιατί με έβαλες σε σκέψεις χαχαχα. 40-50 είδα στο χωριό με χαμηλά 1% lows λόγω cpu πάντως 34avg με τίποτα. Αλλά ίσως φταίει το νέο patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Jts είπε

Το άνοιξα γιατί με έβαλες σε σκέψεις χαχαχα. 40-50 είδα στο χωριό με χαμηλά 1% lows λόγω cpu πάντως 34avg με τίποτα. Αλλά ίσως φταίει το νέο patch.

Κατα 99% διορθωθηκε αρκετα με τα patch που πηρε ειδικα το τελευταιο τα review πρεπει να ειναι με την αρχικη εκδοση που ηταν κυριολεκτικα αχταρμας. Βεβαια θελει δουλεια πολυ ακομα το παιχνιδι σε πιο βαρια σημεια λιγο να φυγει το cpu overhead και να δωσει αερα ωστε να ανεβει και η gpu και να δουλευει πιο σωστα. Mε RT ολα αυτα χωρις RT τρεχει αρκετα καλα και στο χωριο και στο καστρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Κατα 99% διορθωθηκε αρκετα με τα patch που πηρε ειδικα το τελευταιο τα review πρεπει να ειναι με την αρχικη εκδοση που ηταν κυριολεκτικα αχταρμας. Βεβαια θελει δουλεια πολυ ακομα το παιχνιδι σε πιο βαρια σημεια λιγο να φυγει το cpu overhead και να δωσει αερα ωστε να ανεβει και η gpu και να δουλευει πιο σωστα. Mε RT ολα αυτα χωρις RT τρεχει αρκετα καλα και στο χωριο και στο καστρο.

Κοίτα εγώ κάποια stutters τα είχα πριν το patch που το τερμάτισα με 3080 χωρίς rt αλλά μόνο Hogwarts και χωριό και όχι συνέχεια. Τώρα αν έφταιγαν τα 16gb ram και ο παλιότερος cpu δεν ξέρω.

Σίγουρα έχει θέμα με χαμηλό usage, παίζω το plague tale τώρα και φτάνω συχνά 60-70% στον 9900k, ενώ στο legacy πολύ πιο χαμηλά, και με καλύτερα visual κατά την γνώμη μου. Κάπου 50-60 νομίζω έβγαζα σε αυτό native, αλλά παίζω με dlss quality το playthrough.

Επεξ/σία από Jts
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...