Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Το 90% των stutter σε μενα οφειλοταν στην ram , μολις εβαλα αλλα 16 εφτιαξε. 

Πολυ πιθανον αλλα βλεπω και την καρτα στο 70% πολλες φορες δες το βιντεο πιο πανω σε λιγο να δεις συμπεριφορα. Ειμαι φουλ για ddr 5 32gb και καποιο νεο cpu τα εφαγε τα ψωμια του ο 8700k στα πιο βαρια unoptimized παιχνιδια με γερο RT. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Πολυ πιθανον αλλα βλεπω και την καρτα στο 70% πολλες φορες δες το βιντεο πιο πανω σε λιγο να δεις συμπεριφορα. Ειμαι φουλ για ddr 5 32gb και καποιο νεο cpu τα εφαγε τα ψωμια του ο 8700k στα πιο βαρια unoptimized παιχνιδια με γερο RT. 

Για μένα κάνε υπομονή για 7800χ3δ αλλιώς εάν βιάζεσαι με 7600/13600 πάλι θα είσαι τοπ και φυσικά 32γβ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Για μένα κάνε υπομονή για 7800χ3δ αλλιώς εάν βιάζεσαι με 7600/13600 πάλι θα είσαι τοπ και φυσικά 32γβ

Τον βλεπω και αυτον αλλα βλεπω να ερχεται στα 500+ Ελλαδα που δεν μπορω να παω εκει. 13600 η 7600 για τωρα πιστευω η πιο vfm επιλογη για την 4070ti μαζι με 32gb ddr5 6000/36 που βλεπω στα 160 ευρω και μια μητρικη μεχρι 250. Οι meteor lake λενε θα ειναι πολυ μπροστα απο οτι υπαρχει μεχρι τωρα μιας και 4nm αλλα θελουμε κανα χρονο για να ερθουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Τον βλεπω και αυτον αλλα βλεπω να ερχεται στα 500+ Ελλαδα που δεν μπορω να παω εκει. 13600 η 7600 για τωρα πιστευω η πιο vfm επιλογη για την 4070ti μαζι με 32gb ddr5 6000/36 που βλεπω στα 160 ευρω και μια μητρικη μεχρι 250. Οι meteor lake λενε θα ειναι πολυ μπροστα απο οτι υπαρχει μεχρι τωρα μιας και 4nm αλλα θελουμε κανα χρονο για να ερθουν. 

Βουρ για 13600 για μένα.

Τσιμπάει αρκετά από μνήμη εάν πειράξεις λιγάκι.Και θα είναι το ιδανικό για την ανάλυση σου και την κάρτα σου.

Μητρική Μαξ 250-300 καλά είπες.Δεν χρειάζεται πιο ακριβή.

Άντε μεγειες και για αυτα😉

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Arkin είπε

Πολυ πιθανον αλλα βλεπω και την καρτα στο 70% πολλες φορες δες το βιντεο πιο πανω σε λιγο να δεις συμπεριφορα. Ειμαι φουλ για ddr 5 32gb και καποιο νεο cpu τα εφαγε τα ψωμια του ο 8700k στα πιο βαρια unoptimized παιχνιδια με γερο RT. 

Oυτε αυτο φταιει το παιχνιδι ειναι μαπα. Εδω καθεται η δικη μου καρτα

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Oυτε αυτο φταιει το παιχνιδι ειναι μαπα. Εδω καθεται η δικη μου καρτα

Οτι υπαρχει θεμα υπαρχει σιγουρα ειναι τερμα unoptimized σε αυτα τα σημεια. Θα δοκιμασω σε λιγο χωρις RT να δω νουμερακια σε ram και gpu usage. Εσυ εχεις 13600kf και βλεπεις χαμηλο gpu usage στην 3080?

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Oυτε αυτο φταιει το παιχνιδι ειναι μαπα. Εδω καθεται η δικη μου καρτα

όντως για unoptimise games ότι και να ρίξεις δεν φτουράει,

@Arkin άμα είσαι κομπλέ στα άλλα παιχνίδια, κάνε κράτη για 4nm intel ή 7800x3d

Επεξ/σία από dreamerchris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τον βλεπω και αυτον αλλα βλεπω να ερχεται στα 500+ Ελλαδα που δεν μπορω να παω εκει. 13600 η 7600 για τωρα πιστευω η πιο vfm επιλογη για την 4070ti μαζι με 32gb ddr5 6000/36 που βλεπω στα 160 ευρω και μια μητρικη μεχρι 250. Οι meteor lake λενε θα ειναι πολυ μπροστα απο οτι υπαρχει μεχρι τωρα μιας και 4nm αλλα θελουμε κανα χρονο για να ερθουν. 

 

27 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Βουρ για 13600 για μένα.

Τσιμπάει αρκετά από μνήμη εάν πειράξεις λιγάκι.Και θα είναι το ιδανικό για την ανάλυση σου και την κάρτα σου.

Μητρική Μαξ 250-300 καλά είπες.Δεν χρειάζεται πιο ακριβή.

Άντε μεγειες και για αυτα😉

βουρ για 7600x-7700x και αναβαθμιση μετα απο 2 χρονια σε 8800x3d,λογω αναβαθμισιμότητας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dreamerchris είπε

όντως για unoptimise games ότι και να ρίξεις δεν φτουράει,

@Arkin άμα είσαι κομπλέ στα άλλα παιχνίδια, κάνε κράτη για 4nm intel ή 7800x3d

 4nm Intel από το 2025 και μετά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tolisrx8 είπε

 

βουρ για 7600x-7700x και αναβαθμιση μετα απο 2 χρονια σε 8800x3d,λογω αναβαθμισιμότητας

πιστεύω μια αναμονή για 7800X3D αξίζει αφού στα περισσοτερα παιχνίδια είναι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, dreamerchris είπε

όντως για unoptimise games ότι και να ρίξεις δεν φτουράει,

@Arkin άμα είσαι κομπλέ στα άλλα παιχνίδια, κάνε κράτη για 4nm intel

Κοιτα σε αυτα που θελω να παιξω για κοντα δηλαδη το επομενο 6μηνο απο μεγαλα παιχνιδια[death stranding/2077/spiderman/god of war/gears 5/quantum break] θα τα πηγαινει μια χαρα ο 8700K ακομα και στο witcher 3 ηταν μια χαρα στο μεγαλυτερο μερος του χαρτη που δοκιμασα. Τωρα το hogwarts θα παει για αγορα του χρονου και δεν ξερω αλλο παιχνιδι που να δινει τοσο μεγαλο BN στο cpu εκτος το watch dogs legion που ετσι και αλλιως δεν το ακουμπαω δεν μου αρεσει. Και υπομονη κανω εχω και την σπιθα ομως ξερεις πως ειναι αυτα. 

4 λεπτά πριν, tolisrx8 είπε

 

βουρ για 7600x-7700x και αναβαθμιση μετα απο 2 χρονια σε 8800x3d,λογω αναβαθμισιμότητας

Ολα περνανε απο το μυαλο μου δεν θελω να δωσω πανω απο 600-700 για mobo ram cpu. Ο 7600 πηγαινε προς τα 200 ευρω τωρα παλι ανεβηκε εκει ηταν λουκουμακι εξαλλου για gaming τον θελω ουτε καν rendering δεν κανω πια τα κανω ολα μεσω youtube studio κοψε ραψε. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οτι υπαρχει θεμα υπαρχει σιγουρα ειναι τερμα unoptimized σε αυτα τα σημεια. Θα δοκιμασω σε λιγο χωρις RT να δω νουμερακια σε ram και gpu usage. 

το Hogwarts Legacy ειναι οτι πιο unoptimized σε pcgame μετα το Batman Arkham Knight, μονο που εκει η rocksteady ειχε "τσιπα" και το απεσυρε μεχρι να το φτιαξει, και οι αγοραστες εκαναν refund γιατι ηξεραν να τιμωρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tolisrx8 είπε

το Hogwarts Legacy ειναι οτι πιο unoptimized σε pcgame μετα το Batman Arkham Knight, μονο που εκει η rocksteady ειχε "τσιπα" και το απεσυρε μεχρι να το φτιαξει, και οι αγοραστες εκαναν refund γιατι ηξεραν να τιμωρουν.

Θελω να δοκιμασω και τη νεα εκδοση να δω ποσο μπορει να το εφτιαξαν τωρα ηταν της empress η παλια εκδοση η οποια αυτο που ακουγα οτι με 16gb ram υπαρχουν πολλα stutters. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οτι υπαρχει θεμα υπαρχει σιγουρα ειναι τερμα unoptimized σε αυτα τα σημεια. Θα δοκιμασω σε λιγο χωρις RT να δω νουμερακια σε ram και gpu usage. Εσυ εχεις 13600kf και βλεπεις χαμηλο gpu usage στην 3080?

ναι ρε σε 1440p πεφτει στο 70% δεν ξερω αν φταιει η ram μου που ειναι 16gb αλλα δεν σκοπευω να σκασω λεφτα για αλλα 16 για ενα παιχνιδι

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...