Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

 

ποσους βαθμους εχει η καρτα  οταν ειναι idle και δουλευουν στο 30%?

εμενα με το καλημερα ειναι σβηστοι και ανοιγουν στο 30% μονο οταν ξεπερασουν τους 45C,
και ξαναπεφτουν στο 0% οταν η θερμοκρασια πεφτει κατω απο 35C

Σε idle με 30% πάει και 34 βαθμούς. Με 0% είναι στους 40 41. Μετά τους 45 νομίζω πάνε στο 30 και σε μένα ναι. Δεν είναι κάτι σοβαρό προφανώς απλά αν έπεφταν πχ στις 600 στροφές θα παίζαμε κάποιο πιο ελαφρύ παιχνίδι τελείως αθόρυβα ακόμα και χωρίς ακουστικά και με χαμηλή ένταση τώρα δεν γίνεται. 

 

Επίσης στους νέους drivers είχε στα release notes οτι έφτιαξαν το πρόβλημα με το crash στο forza 4 τελικά τίποτα δεν έφτιαξαν και νόμιζα φταιει το undervolt. Είναι γενικό το θέμα και με τους 531. Στην 1 ώρα φριζαρε 2 φορές ακόμα και σε stock τελείως. Άιντε να δούμε πότε θα το φτιάξουν να παίξουμε. 

https://steamcommunity.com/app/1293830/discussions/0/5551280551725589295/?ctp=68

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

6 ώρες πριν, Arkin είπε

Ναι χθες δεν ειχα αλλαξει καθολου το voltage μονο power limit και επαιζε 1+ και το ρευμα στα 190. Αν ριξω 50% το pl τοτε θα μου ριξει συχνοτητα. Δεν ειχα πειραξει καθολου το voltage δηλαδη και εβλεπα μεχρι 1.05 ρευμα στα 190watt. 

Μέχρι όμως. Προφανώς είχες χαμηλότερη κατανάλωση επειδή το ρεύμα έπεφτε και πιο κάτω κάποιες φορές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο,πρώτη επαφή με dlss3 στο witcher,το μόνο που το έχω βάλει και το χρειάζεται μέχρι στιγμής.Τα σπάει το frame generation,για σενάρια που τα πάντα όλα maxed out είσαι χαμηλά κάνει τρομερή δουλεια.Μόνο bug που είδα στο inventory κάνει render πολύ χαμηλά τη πανοπλία,αλλά δεν είμαι και τόσο ψείρας,Κατά τα άλλα δεν έχω το αετίσιο μάτι σας,ούτε artifacts,ούτε lag,μπόμπα.Το έβαλα για δοκιμή και καταλήξαμε για το 60στό playthrough.Αθάνατο παιχνίδι,με rτ to παιχνίδι  μεταμπρφώνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Για την πανοπλία άλλο πράγμα φταίει, όχι το DLSS 3. 60 ή 6 φορές τερματισμό εννοείς ; 

Λες να το έχει παίξει 60 φορες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Λες να το έχει παίξει 60 φορες; 

Με 2 ώρες και 11 λεπτά το κάνουν speedrun, και το ρεκόρ είναι πάνω από 100 φορές τερματισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Λες να το έχει παίξει 60 φορες; 

Ναι ρε γιατί εσένα δεν σου έχει τύχει να το έχεις παίξει 60 φορές?😆

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Odyss3us είπε

με ποιο προγραμματακι εκανες custom resolution? μου κανει εντυπωση που καταφερε και forcaρε την αναλυση μεσα στο benchmark πραγμα τελειως κουφο, εγω χρησιμοποιω εδω και χρονια το Sizeomatic το οποιο ειναι discontinued

Μέσα από το panel της nvidia το έχω

8505CCDD-10AF-416E-A1FD-4EAA4EEC4BDE.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

@Arkinπες την αλήθεια, τους έστειλες email; 

Να πω την αλήθεια θα έστελνα σήμερα χθες ήταν αργά. Θα τους στείλω για το forza πάντως μπας και φιλοτιμηθουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...