Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Θα προσθετα το Reflex και το Remix.
To ενα ριχνει το latency σε ολα τα σεναρια Native ,DLSS 2, DLSS 3 και το αλλο λυνει τα χερια για να φτιαχτουν Remasters με Ray Tracing.

To Reflex σε όσα games το έχω δοκιμάσει, δεν μου έχει γίνει τόσο αντιληπτό, εξαιρώ τα first person. Σίγουρα για όποιον θέλει το λιγότερο δυνατό latency ή να μειώσει τα αρνητικά του FG είναι ένα καλό combo. Το Remix σίγουρα θα δώσει πνοή ξανά σε old school games. ΄Ολα αυτά πάντως μόνο καλύτερο κάνουν το gaming και καλό θα ήταν να τα συνεχίσουν στο μέλλον. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι να λέμε τώρα. Αν αυτά τα είχε φέρει η AMD, θα γυρίζανε με κόκκινες σημαίες ημίγυμνοι στο Σύνταγμα.

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το reflex βάζει μόνο του limit 5-6FPS κάτω από το max hz του monitor με αποτέλεσμα να μην χρειάζεται να βάλει χειροκίνητα limit ο χρήστης για να έχει το λιγότερο δυνατό input latency. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Το reflex βάζει μόνο του limit 5-6FPS κάτω από το max hz του monitor με αποτέλεσμα να μην χρειάζεται να βάλει χειροκίνητα limit ο χρήστης για να έχει το λιγότερο δυνατό input latency. 

Δεν νομιζω να το κανει αυτο. Το εχω on στο 2077 και συνεχιζει να πηγαινει 100+ fps. Μονο με cap απο control panel οπως ειχε προτεινει ο fear καθονται τα fps οπου τα βαλω στο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν νομιζω να το κανει αυτο. Το εχω on στο 2077 και συνεχιζει να πηγαινει 100+ fps. Μονο με cap απο control panel οπως ειχε προτεινει ο fear καθονται τα fps οπου τα βαλω στο παιχνιδι.

Με Vsync μαζί το κάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Westbaum είπε

IMG-1259.jpg
H κάρτα συνεχίζει να με εκπλήσσει όποτε τρέχω ένα benchmark😊
H 3090 με τα ίδια settings δεν ξεπερνά τα 35fps..

Τι παιχνιδάκι είναι αυτό; Χμμμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Το reflex βάζει μόνο του limit 5-6FPS κάτω από το max hz του monitor με αποτέλεσμα να μην χρειάζεται να βάλει χειροκίνητα limit ο χρήστης για να έχει το λιγότερο δυνατό input latency. 

 

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Δεν νομιζω να το κανει αυτο. Το εχω on στο 2077 και συνεχιζει να πηγαινει 100+ fps. Μονο με cap απο control panel οπως ειχε προτεινει ο fear καθονται τα fps οπου τα βαλω στο παιχνιδι.

Ισχυει κανονικα. Αν ορισεις το low latency στο ultra απο το control panel με g-sync+vsync on δεν χρειαζεται ουτε frame limiter στο Max refresh rate της οθονης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν το θυμάστε είχε γίνει πολλές φορές θέμα για το game γιατί το έφτιαχνε ένα άτομο μόνο του! 

Νομίζω μετα από ένα σημείο και αφού είχε γίνει viral βοήθησαν 2-3 άτομα ακόμη αλλά ναι ο τύπος είχε κάνει τρομερή δουλειά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...