Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, andreas84gr είπε

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανεις το super resolution των νέων drivers? Το έχω στην ρύθμιση 3 και δεν έχω δει διαφορά στα βίντεο στο YouTube, είτε ανοικτό είτε κλειστό. 
 

Έβαλα φωτογραφίες πιο πίσω. Κάθε φορά που αλλάζουμε quality θέλει restart ο browser. Το 2 quality είναι το ιδανικό στην εικόνα για τα watt που τραβάει μιας και το 4 ξεσκίζει τις κάρτες και δουλεύουν στα τέρματα. Δουλεύει άψογα σε 360p μέχρι 720p video. Από 1080p και πάνω μηδέν διαφορά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Έβαλα φωτογραφίες πιο πίσω. Κάθε φορά που αλλάζουμε quality θέλει restart ο browser. Το 2 quality είναι το ιδανικό στην εικόνα για τα watt που τραβάει μιας και το 4 ξεσκίζει τις κάρτες και δουλεύουν στα τέρματα. Δουλεύει άψογα σε 360p μέχρι 720p video. Από 1080p και πάνω μηδέν διαφορά. 

Αντρικά ρε, 4, να βοηθήσουμε την ΔΕΗ να ορθοποδήσει 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, iazriel είπε

Αντρικά ρε, 4, να βοηθήσουμε την ΔΕΗ να ορθοποδήσει 😂

Βαράει 200αρα η κάρτα και μηδαμινές διαφορες από το 2 που τραβάει 50. Δεν θα το πρότεινα. Για παλιά βίντεο πάντως που έχουν ανέβει μέχρι 720 είναι αρκετά τίμιο feature για upscaling χωρίς artifacts. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και restart που έκανα στον edge, τίποτα.. Διάβασα κάποια σχόλια ξένων χρηστών ότι πρέπει να έχεις στην επιλογή performance τον chrome η edge και να τσεκάρεις στον πίνακα ελέγχου της nvidia ότι το scaling της οθόνης γίνεται απ την κάρτα γραφικών και όχι απ την ίδια την οθόνη. 
Αυτά δεν τα έχω τσεκάρει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, andreas84gr είπε

Και restart που έκανα στον edge, τίποτα.. Διάβασα κάποια σχόλια ξένων χρηστών ότι πρέπει να έχεις στην επιλογή performance τον chrome η edge και να τσεκάρεις στον πίνακα ελέγχου της nvidia ότι το scaling της οθόνης γίνεται απ την κάρτα γραφικών και όχι απ την ίδια την οθόνη. 
Αυτά δεν τα έχω τσεκάρει.  

Θέλει chrome 110 έκδοση δεν έχω τσεκάρει προσωπικά κάτι από αυτά τελείως stock και μόλις το ενεργοποίησα από το control panel ειδα και τη διαφορά στα βίντεο. Edge δεν ξέρω 100% αν δουλεύει και σε πια έκδοση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Diablo IV  Ray Tracing και 1080p Beta Requirements (χωρις RT)

Για οσους θελουν να το δουν θα εχει Open Beta συντομα
Open Beta begins March 24 at 9am PT and ends March 27 at 12pm PT

https://wccftech.com/diablo-iv-beta-pc-requirements-ray-tracing-post-launch/

 

Dark Battle GIF by Xbox

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, iazriel είπε

Μετανιώνω μόνο που δεν έχει οθόνη σαν την aorus master να βάλω σε gif την φάτσα του @tommy^ που Aorus λέει και πλένει το στόμα του με ροδόνερο.

Και ένα gifaki με τον Μιλανεζο να φτιάχνει το ρακ θα ήταν ενδιαφέρον...

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, iazriel είπε

Μετανιώνω μόνο που δεν έχει οθόνη σαν την aorus master να βάλω σε gif την φάτσα του @tommy^ που Aorus λέει και πλένει το στόμα του με ροδόνερο.

Καααλααααααα.... στην καζούρα πρώτος είσαι! :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παντως περιμενω απο βδομαδα 34αρα uw 1440p οθονη... Ελπιζω να μην τα βρει τοσο σκουρα η 4070, γιατι πολυ αρνητισμο πηρα απο μερικα ποστ στο reddit.

Επεξ/σία από Manoleros95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Manoleros95 είπε

Εγω παντως περιμενω απο βδομαδα 34αρα uw 1440p οθονη... Ελπιζω να μην τα βρει τοσο σκουρα η 4070, γιατι πολυ αρνητισμο πηρα απο μερικα ποστ στο reddit.

μην φοβασαι τίποτα, το μόνο που θα σε επιρεάζει είναι κάνα unoptimised game που ρουφάει vram χωρίς λόγο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Manoleros95 είπε

Εγω παντως περιμενω απο βδομαδα 34αρα uw 1440p οθονη... Ελπιζω να μην τα βρει τοσο σκουρα η 4070, γιατι πολυ αρνητισμο πηρα απο μερικα ποστ στο reddit.

Eξαρταται απο τα FPS που ζητας.
Το 1440p το εχει ανετα εδω αλλοι παιζουν 4Κ.
Εκτος αν θες να παιξεις 240FPS Αverage.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Eξαρταται απο τα FPS που ζητας.
Το 1440p το εχει ανετα εδω αλλοι παιζουν 4Κ.
Εκτος αν θες να παιξεις 240FPS Αverage.

και εκεί δεν έχει θέμα, με Dlss 2+3 άνετα σε uw 1440p και αν δεν φτάνει με όλα δεξιά, βάζουμε και κάτι στα high

Επεξ/σία από dreamerchris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Manoleros95 είπε

Εγω παντως περιμενω απο βδομαδα 34αρα uw 1440p οθονη... Ελπιζω να μην τα βρει τοσο σκουρα η 4070, γιατι πολυ αρνητισμο πηρα απο μερικα ποστ στο reddit.

Cyberpunk 2077 ολα δεξια σε 1440pUW με dlss2+3 παιζει στα 80-100 ευκολα παντου. 

Witcher 3 ολα δεξια σε 1440pUW με dlss2+3 παιζει στα 70-100 ευκολα παντου εκτος απο οταν υπαρχει BN απο cpu 

Portal RTX ολα τερμα σε 1440pUW με dlss2+3 παιζει στα 60-90 ευκολα παντου

Γενικα δεν θα εχεις προβλημα σε οτι υπαρχει μεχρι στιγμης δεν ξερω στο far cry 6 αν τερματιζει η vram με τα HD textures 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά οι απαιτήσεις μου είναι 120+ σταθερά σε fast paced τύπου cod,ow, destiny και 100+ σε single player. Τώρα αν θα πρέπει στο cyberpunk να βάλω σκιές από ultra στο high δεν θα σκάσω κιόλας. Δεν έχω θέμα να κάνω με optimised ρυθμίσεις σε ορισμένα δύσκολα games. Αν και με dlss δεν νομίζω να έχω ιδιαίτερο θέμα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...