Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

14 λεπτά πριν, Armoral είπε

Παρέλαβες όμως.

Λέγε τι ποσοστά πήρες απο τον περσινό για την μεταγραφή του Αρκιν που πήγες να του την πάρεις κιόλας 😋 (πλάκα εννοείται, είσαι ωραίος για την εξυπηρέτηση που έφτιαξες) 

@akoinonitos Τώρα κατάλαβα γιατί τον τρώτε για το rack κοντεύουν να ζωντανέψουν τα πλοκάμια να τον φάνε! Που το έχει να πάμε να βάλουμε κανα χεράκι μπας και βγεί άκρη 😆

Ελα σόρρυ για το off topic αλλά καλύτερα αυτά από τα VS 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, niko13 είπε

Κι εγώ πάνω που έλεγα πως θα είμαι σοβαρός καταναλωτής ,ήρθε το πλαίσιο με το 20% και με τράβηξε παλι στο βούρκο..Από 2080 σε 4080 για 1440p πριν κ μετά 

IMG20230222181224_compress17.jpg

IMG20230222184106~2_compress75.jpg

IMG20230222204931~2_compress53.jpg

Με πάρα έψησες τώρα, το σκέφτομαι κι εγώ αυτό το combo αλλά με 4090, δυστυχώς δεν την είχε το πλαίσιο στο 20% 😢 .

Πώς ήταν η τοποθέτηση του waterblock, εύκολη; Από θερμοκρασίες ειδικά η 4080 θα είναι κατάψυξη σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Armoral είπε

Παρέλαβες όμως.

Ναι εντός της εβδομάδας(ήταν όλες άμεσα διαθέσιμες την πρώτη ημέρα της προσφοράς)

image.jpeg.de2c563a84493ca77122ee48b5d2c45b.jpeg

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Επαιξα λιγακι με OC με τα παρακατω παιζει σταθερα 11502mhz μνημη και 2985 σταθερα πυρηνα

Screenshot-3.png

 

Και bench απο forza 4

Screenshot-1.png

 

Εδω συγκριτικα με 6800xt

Screenshot-2.png

 

Αν κατεβάσεις το power από 110% σε 90% δεν νομίζω να δεις αισθητή διαφορά αλλα θα γλιτώσεις watt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Herald είπε

Δοκίμασα το atomic heart, παπάτζες του ρώσσου, 211 fps έγραψε on average στο ίδιο σημείο που τεστάρι

Game pass ή Dev build;) χωρίς denuvακι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

Game pass ή Dev build;) χωρίς denuvακι?

Δεν το ήξερα ότι υπάρχει και game pass, οπότε dev. Θα το αγοράσω έτσι και αλλιώς steam..Aκόμα παλεύω να τελειώσω το plague tail

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, hln3 είπε

Αν κατεβάσεις το power από 110% σε 90% δεν νομίζω να δεις αισθητή διαφορά αλλα θα γλιτώσεις watt

Οχι δοκιμαζω απλα να δω ορια OC αυριο με το καλο θα παιξω με 70-80% power limit και προφανως θα κοιταξω σε efficiency προφιλ και ας ειναι 3-4% κατω επιδοσεις. Διαβασα οτι η 4070ti μπορει να παιξει στο 70% power limit με 0.975 voltage με 170watt max καταναλωση με το 95% των επιδοσεων. Κατι τετοιο θα επιδιωξω και δεν θελω κατι αλλο για καθημερινο gaming. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ναι εντός της εβδομάδας(ήταν όλες άμεσα διαθέσιμες την πρώτη ημέρα της προσφοράς)

image.jpeg.de2c563a84493ca77122ee48b5d2c45b.jpeg

 

Μεγια John! Welcome back! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Επαιξα λιγακι με OC με τα παρακατω παιζει σταθερα 11502mhz μνημη και 2985 σταθερα πυρηνα

Screenshot-3.png

 

Και bench απο forza 4

Screenshot-1.png

 

Εδω συγκριτικα με 6800xt

Screenshot-2.png

 

Tρένο ο 8700k, στα τέτοια του τα overhead και τα σκαμπό μου. Βάλτου 4090 να την τεντώσει :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Tρένο ο 8700k, στα τέτοια του τα overhead και τα σκαμπό μου. Βάλτου 4090 να την τεντώσει :P 

Κατσε κατσε σε λιγακι θα βαλω και 2077 να δω τι κανει με RT θα παιξω με DLSS 2/3 ολα φουλ να δουμε τι γινεται. Το κανω τωρα install. Δεν εχω παραπονο απο 8700K ουτε για αστειο τοσα χρονια σκυλος κανονικος σε οτι του εχω ριξει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...