Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, Herald είπε

Πάτα 70% power limit, +100mhz core, +1400 ram. 

500w δεν έχει limit η δικιά σου? 

 

θα σε γελάσω αναγκάστηκα και πήγα δουλειά με τους ασεβαστους που έχω μπλέξει

τώρα πρέπει να παίξω με afterburner έτσι?

 

28 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Δεν ξερω το budget σου αλλα εγω θα πηγαινα εδω ,βαρεθηκα τα corsair και το coil wine που προκαλουν στις καρτες  τα περισσοτερα.

τώρα ένα corsair 1000 έχω δεν κάνει κιχ βεβαια δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω και ιδιαιτερα 

be quiet μου αρέσει! είναι και ίδια μάρκα με το κουτί... άμα δεν βρω κάποια άλλη εναλλακτική πάω να το τσιμπήσω αύριο

7 λεπτά πριν, Armoral είπε

Έπρεπε να 7900xtx όμως αφού.:D

πάντως για να τα λέμε και όλα με το που έβαλα πάλι τα nvidia drivers με το xp ui έπαθα πολιτισμικό σοκ ...είχα ξεχάσει ποσο άσχημα είναι :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

24 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

θα σε γελάσω αναγκάστηκα και πήγα δουλειά με τους ασεβαστους που έχω μπλέξει

τώρα πρέπει να παίξω με afterburner έτσι?

 

τώρα ένα corsair 1000 έχω δεν κάνει κιχ βεβαια δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω και ιδιαιτερα 

be quiet μου αρέσει! είναι και ίδια μάρκα με το κουτί... άμα δεν βρω κάποια άλλη εναλλακτική πάω να το τσιμπήσω αύριο

πάντως για να τα λέμε και όλα με το που έβαλα πάλι τα nvidia drivers με το xp ui έπαθα πολιτισμικό σοκ ...είχα ξεχάσει ποσο άσχημα είναι :P 

Ε όχι και άσχημα. Το experience μια χαρά είναι 

Το σοκ βασικά πρέπει να το έπαθες με την απόδοση της κάρτας.

@techon1 περιμένουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

θα σε γελάσω αναγκάστηκα και πήγα δουλειά με τους ασεβαστους που έχω μπλέξει

τώρα πρέπει να παίξω με afterburner έτσι?

 

τώρα ένα corsair 1000 έχω δεν κάνει κιχ βεβαια δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω και ιδιαιτερα 

be quiet μου αρέσει! είναι και ίδια μάρκα με το κουτί... άμα δεν βρω κάποια άλλη εναλλακτική πάω να το τσιμπήσω αύριο

πάντως για να τα λέμε και όλα με το που έβαλα πάλι τα nvidia drivers με το xp ui έπαθα πολιτισμικό σοκ ...είχα ξεχάσει ποσο άσχημα είναι :P 

Νομίζω από το geforce experience δεν σε αφήνει να πειραξεις μνήμες. Πάντως κάπου στα 320w με τα settings που σου είπα είναι το sweet spot της κάρτας, εγώ τουλάχιστον έχω στοκ επιδόσεις με μέχρι και 130w κάτω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Tambas91 είπε

Αν και η γιορτή του Αγίου Βαλεντίνου πέρασε ο bluraymovies aka Jensen τελικά μου έστειλε το δώρο μου… bench δε τολμάω να ανεβάσω γιατί έχω 5600g πάνω lol μόνο άμα θέλει τίποτα ο @Aten-Raνα δει το driver overhead …

τωρα ψάχνω τροφοδοτικό κατά προτίμηση pcie5 1000w οποίος γνωρίζει ας προτείνει κάποιο 

43A47D59-A338-4F9F-91CD-03B46C20DB53.jpeg

FCB4A892-A02C-4D5E-9684-4BB16063599F.jpeg

6F7C3209-E266-471E-9633-9E7F0782004F.jpeg

Παλι καλα να λες που ηταν ο Αγιος Βαλεντινος και σε εσωσε, γιατι αν ηταν ο Αγιος Βασιλης του ειχες γραψει να σου φερει 7900xtx.
Με γεια, αλλαξε και τον 5600g με εναν 13700κ και εισαι μια χαρα.
Τροφοδοτικο εχεις μια χαρα βαλε ενα καλωδιο corsair .
Aν θες να παρεις εγω θα κοιταγα σε Corsair Swift η σε Asus TUF οταν βγει .
Be quite και Thermaltake δεν εχω ακουσει κατι κακο αλλα εφοσον κοστιζουν πανω κατω τα ιδια δεν θα τα επελεγα.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Armoral είπε

Ε όχι και άσχημα. Το experience μια χαρά είναι 

Το σοκ βασικά πρέπει να το έπαθες με την απόδοση της κάρτας.

@techon1 περιμένουμε 

το geforce παλεύετε το άλλο είναι ότι νάνε όπως και νάχει της amd άμα το έχεις δοκιμάσεις είναι χρόνια μπροστά... καλά οι κάρτες από θέμα απόδοσης μέρα με τη νύχτα δε το συζητάμε έβαλα και λίγο the witcher3 με dlss3,quality παρόλο που κόβει το cpu είναι 80+ όλα δεξιά 4k γενικά αυτό που μου άρεσε πιο πολύ είναι οι θερμοκρασίες-θόρυβος έχει κάνει καλή δουλειά ο bluray φέτος :P 

33 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Τροφοδοτικο εχεις μια χαρα βαλε ενα καλωδιο corsair .
Aν θες να παρεις εγω θα κοιταγα σε Corsair Swift η σε Asus TUF οταν βγει .
Be quite και Thermaltake δεν εχω ακουσει κατι κακο αλλα εφοσον κοστιζουν πανω κατω τα ιδια δεν θα τα επελεγα.

είναι παλιό το τροφοδοτικό το έχω από το 15 και το φοβάμαι λίγο... πάντως το ζω στα άκρα κούμπωσα καλά το βύσμα και το αφίσα ανοιχτό το pc μέχρι το βραδυ που θα γυρίσω σπίτι ελπίζω να μη το βρω σταχτη :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

το geforce παλεύετε το άλλο είναι ότι νάνε όπως και νάχει της amd άμα το έχεις δοκιμάσεις είναι χρόνια μπροστά... καλά οι κάρτες από θέμα απόδοσης μέρα με τη νύχτα δε το συζητάμε έβαλα και λίγο the witcher3 με dlss3,quality παρόλο που κόβει το cpu είναι 80+ όλα δεξιά 4k γενικά αυτό που μου άρεσε πιο πολύ είναι οι θερμοκρασίες-θόρυβος έχει κάνει καλή δουλειά ο bluray φέτος :P 

είναι παλιό το τροφοδοτικό το έχω από το 15 και το φοβάμαι λίγο... πάντως το ζω στα άκρα κούμπωσα καλά το βύσμα και το αφίσα ανοιχτό το pc μέχρι το βραδυ που θα γυρίσω σπίτι ελπίζω να μη το βρω σταχτη :P 

1000αρι τροφοδοτικο με 5600g τι το φοβασαι οτι ζοριστηκε; :P
Ουτε στο 40% δεν δουλευε.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βluray, πρεπει να σου εφαγε γκομενα στο παρελθον amdακιας δεν εξηγείται αλλιως , ακομα και nvidia καρτα οταν ανεβαινει , στην παραθεση σου ψαχνεις να κραξεις την amd 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Βluray, πρεπει να σου εφαγε γκομενα στο παρελθον amdακιας δεν εξηγείται αλλιως , ακομα και nvidia καρτα οταν ανεβαινει , στην παραθεση σου ψαχνεις να κραξεις την amd 😛

Και 12100 να ειχε το ιδιο θα ελεγα, 1000αρι τροφοδοτικο Corsair με 200-300w total system load δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.
Μιλαμε για 10 χρονια εγγυηση.
Eιναι σαν να μενεις μονο σου σε 500τμ και να φοβασαι μη παθεις αγοραφοβια.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Και 12100 να ειχε το ιδιο θα ελεγα, 1000αρι τροφοδοτικο Corsair με 200-300w total system load δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.
Μιλαμε για 10 χρονια εγγυηση.
Eιναι σαν να μενεις μονο σου σε 500τμ και να φοβασαι μη παθεις αγοραφοβια.

Καλα εχω δει πολλα corsair 1000αρια που εχουν κλασει  ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, BlurayMoviesGreece είπε

1000αρι τροφοδοτικο με 5600g τι το φοβασαι οτι ζοριστηκε; :P
Ουτε στο 40% δεν δουλευε.

με 5820k τον είχα σε όλη τη διάρκεια... τον 5600 3 μήνες τον έχω, διαφορες κάρτες έχω αλλάξει 980,1070ti,2080,6800xt

θα ανοίξω θέμα να δω τι άλλο θα μου πούνε στο σχετικό θέμα αλλα αυτό που μου πρότεινε ο akoinonitos μου αρέσει

Επεξ/σία από Tambas91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tambas91 είπε

με 5820k τον είχα σε όλη τη διάρκεια... τον 5600 3 μήνες τον έχω, διαφορες κάρτες έχω αλλάξει 980,1070ti,2080,6800xt

Μπήκες στον ίσιο δρόμο πάλι:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

με 5820k τον είχα σε όλη τη διάρκεια... τον 5600 3 μήνες τον έχω, διαφορες κάρτες έχω αλλάξει 980,1070ti,2080,6800xt

θα ανοίξω θέμα να δω τι άλλο θα μου πούνε στο σχετικό θέμα αλλα αυτό που μου πρότεινε ο akoinonitos μου αρέσει

Spoiler

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Καλα εχω δει πολλα corsair 1000αρια που εχουν κλασει  ετσι.

Ναι αν εισαι σε νησι,σε χωριο, επαρχια που η ταση ειναι οτι ναναι.
Αλλα πες οτι τα εφτυσε, θα το αλλαξουν με εγγυηση.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...