Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Armoral είπε

Δε θέλει 4080 είναι overkill για τη χρηση του και πολύ ακριβότερη.

Καλά εκείνος θα το κρίνει αυτό, αλλά overkill σε καμία περίπτωση για 3440x1440 που παίζει και κοιτάζω και εγώ. Σκέψου μόνο πόσο κακογραμμένα παιχνίδια βγαίνουν ήδη και φαντάσου τι θα βγει στο μέλλον. Μέχρι να πέσει σε νορμαλ επίπεδα τιμής η 4080, μας καλύπτουν και αυτές που ήδη έχουμε.

 

7 λεπτά πριν, Herald είπε

4090 μόνο. Go broke or go home 

Σπίτι μου σπιτάκι μου και σπιτοκαλυβάκι μου:P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, chrisde είπε

Καλά εκείνος θα το κρίνει αυτό, αλλά overkill σε καμία περίπτωση για 3440x1440 που παίζει και κοιτάζω και εγώ. Σκέψου μόνο πόσο κακογραμμένα παιχνίδια βγαίνουν ήδη και φαντάσου τι θα βγει στο μέλλον. Μέχρι να πέσει σε νορμαλ επίπεδα τιμής η 4080, μας καλύπτουν και αυτές που ήδη έχουμε.

 

Σπίτι μου σπιτάκι μου και σπιτοκαλυβάκι μου:P

Δεν κρίνω εγώ, από αυτά που συζητάμε κατά καιρούς γνωρίζω την άποψή του, οπότε για αυτήν μίλησα και μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Tumblr: Image

Μια χαρά είσαι με την 6800ΧΤ. Περίμενε και πάνε σε 4080 τουλάχιστον

Η 4080 ειναι 40-50% ακριβοτερη απο την 4070Ti και ειναι μονο ~25% ταχυτερη, η 4070ti δινει ξεκαθαρα καλυτερο vfm και θα του βγει "σχεδον τσαμπα" μια τετοια μεταβαση(εννοω πουλημα της προηγουμενης και αγορα με τιμολογιο την καινουργια)

Η 4080 προσωπικα μου αφησε  μια γλυκοπικρη γευση σε αυτη την γενια, αν ειναι να φτασει κανεις στα 1400-1500 που ζηταει πραγματικα μπαινεις στην μπριζα για 4090 μετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Η 4080 ειναι 40-50% ακριβοτερη απο την 4070Ti και ειναι μονο ~25% ταχυτερη, η 4070ti δινει ξεκαθαρα καλυτερο vfm και θα του βγει "σχεδον τσαμπα" μια τετοια μεταβαση(εννοω πουλημα της προηγουμενης και αγορα με τιμολογιο την καινουργια)

Η 4080 προσωπικα μου αφησε  μια γλυκοπικρη γευση σε αυτη την γενια, αν ειναι να φτασει κανεις στα 1400-1500 που ζηταει πραγματικα μπαινεις στην μπριζα για 4090 μετα.

Ναι κοντά στο χιλιάρικο θα ήταν πολύ δυνατή επιλογή (που φτάσαμε).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Armoral είπε

Ναι κοντά στο χιλιάρικο θα ήταν πολύ δυνατή επιλογή (που φτάσαμε).

Στο 1000αρικο με τα σημερινα δεδομενα θα ηταν σουπερ οχι απλα δυνατη επιλογη. Στα ~1400 ομως που ζηταει ειναι λιγο Meh ακομη και για τα σημερινα δεδομενα, λιγο πολυ η φαση ειναι η 4070ti που δινει καλο vfm η 4090 αφου τα σκαω που τα σκαω χοντρα να εχω και top perfrormance τουλαχιστον

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρι αλλά από πότε η 3090 είναι "ευκαιρία" στο χιλιάρικο; εννοείται πως πας για 4070. Η 3090 για να ήταν ευκαιρία θα έπρεπε να ήταν κάτω από 700€.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να προτιμήσεις 3080ti/3090 μεταχειρισμένη με πιθανότητα να είναι χωρίς εγγύηση και ανοιγμένη που είναι 10-12% πιο αργή καίει +120W και είναι κάρτα προηγούμενης γενιάς.

Εννοείται πως αστειεύομαι έτσι.

Επεξ/σία από Inler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Inler είπε

Να προτιμήσεις 3080ti/3090 μεταχειρισμένη με πιθανότητα να είναι χωρίς εγγύηση και ανοιγμένη που είναι 10-12% πιο αργή καίει +120W και είναι κάρτα προηγούμενης γενιάς.

Εννοείται πως αστειεύομαι έτσι.

10-12% πιο αργη δεν ειναι, σε επιδοσεις 4070Ti=~3090 μια η αλλη ειναι.

Απο εκει και περα φανταζομαι τρολαρει για μετεχειρες αυτες τις καρτες στο 1000αρικο οταν στα 900 παιρνεις κουτα 4070Ti, στα 550-600 να το συζητουσουμε στα 1000 προφανως δεν υπαρχει κανενα διλημα.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει μη ψαρώνετε ο φίλος προφανώς τρολαρει... μάλλον είναι ο bluraymovies με δεύτερο account που κοιτάει να ψαρέψει απαντήσεις :P 

άκου εκεί ευκαιρία μεταχειρισμένη 3080ti στο 1000ρίκο lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

10-12% πιο αργη δεν ειναι, σε επιδοσεις 4070Ti=~3090 μια η αλλη ειναι.

Απο εκει και περα φανταζομαι τρολαρει για μετεχειρες αυτες τις καρτες στο 1000αρικο οταν στα 900 παιρνεις κουτα 4070Ti, στα 550-600 να το συζητουσουμε στα 1000 προφανως δεν υπαρχει κανενα διλημα.

Καλά τα λες. Δηλαδή η 3080 ας πούμε για να μην υπάρχει κανένα δίλημμα πόσο πρέπει να πουλιέται μεταχειρο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, UnderZero είπε

Καλά τα λες. Δηλαδή η 3080 ας πούμε για να μην υπάρχει κανένα δίλημμα πόσο πρέπει να πουλιέται μεταχειρο; 

3080 είχα στο μυαλό μου οταν έγραφα τα 550-600 λάθος διατύπωση δικιά μου. 3080ti-3090 κανενα 700αρι,  στα 1000 που λες εσυ τι ακριβώς δίλλημα έχεις; Το δίλλημα είναι να αν θα πληρώσεις καρτα προηγούμενης γενιας μετεχειρβ ακριβότερα από 4070ti καινούργια που δίνει της ίδιες ίσως και λίγο καλύτερες επιδόσεις και υπερέχει στα σημεία;(dlss3, κατανάλωση κτλ)

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, UnderZero είπε

Παιδιά εγω είμαι τρελό δίλημμα. Να πάρω στα 900 καινούργια 4070ti η να μπω αγγελίες να πάρω 3080ti και 3090 ευκαιρία στο χιλιάρικο; 

4070ti. Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, UnderZero είπε

Καλά τα λες. Δηλαδή η 3080 ας πούμε για να μην υπάρχει κανένα δίλημμα πόσο πρέπει να πουλιέται μεταχειρο; 

500-600

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Tambas91 είπε

εντάξει μη ψαρώνετε ο φίλος προφανώς τρολαρει... μάλλον είναι ο bluraymovies με δεύτερο account που κοιτάει να ψαρέψει απαντήσεις :P 

άκου εκεί ευκαιρία μεταχειρισμένη 3080ti στο 1000ρίκο lol

To αντιθετο ισχυει, εγω ειμαι αυτος που λεω συνεχεια οτι δεν αξιζεις να ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ 3080 3080ti 3090 οταν υπαρχει 4070Ti στα 860€.
Απο εκει και περα ΑΝ ΕΧΕΙΣ 3080 Asus Strix μπορεις να τη βαλεις για ΠΟΥΛΗΜΑ 600-700€ οπως αντιστοιχα για να αγορασεις ASus Strix 4070Τi δεν θες 860€ αλλα 1100-1200€ .
Aυτα τα 2 εχουν υποθει απο εμενα.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...