Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, kostiger είπε

Παιρνοντας την ευκαιρια απο την στατικη εικονα που αντικρυζουμε απο το βιντεο, το οποιο δεν προτιθεμαι να παρακολουθησω, διερωτωμαι το εξης, ειναι γραμμενο καπου οτι πρεπει να εισαι νουμερο για να κανεις νουμερα και ''καριερα'' στο youtube και στα υπολοιπα social;

Τον ανθρωπο δεν τον γνωριζω, δεν ξερω κατα ποσο ειναι σοβαρο το καναλι του, ειναι ωστοσο εικονα αυτη ανθρωπου να σε εμπνευσει να δεις βιντεο και να λαβεις την οποια πληροφορηση;

Eχει κανει αρκετα τιμια βιντεο με VFM Builds και cpu,motherboard,ddr reviews.
Bιντεο που μπορουν να γλιτωσουν ενα νεο χρηστη απο το να πεταξει χρηματα σε λαθος επιλογες.
Κακα τα ψεματα οι περισσοτεροι reviewers και γνωστοι hardware youtubers δεν ειναι κορμοστασιες ουτε γαμπροι της ευτυχιας,περισσοτερο μοιαζουν για Junk Food Unboxing.
Aυτο που εχει σημασια ειναι να παρεις τη σωστη πληροφορηση με απλα και κατανοητα λογια χωρις υπεραναλυση και ορολογιες μηχανικου πληροφορικης και ηλεκτρονικων συστηματων.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Eχει κανει αρκετα τιμια βιντεο με VFM Builds και cpu,motherboard,ddr reviews.
Bιντεο που μπορουν να γλιτωσουν ενα νεο χρηστη απο το να πεταξει χρηματα σε λαθος επιλογες.
Κακα τα ψεματα οι περισσοτεροι reviewers και γνωστοι hardware youtubers δεν ειναι κορμοστασιες ουτε γαμπροι της ευτυχιας,περισσοτερο μοιαζουν για Junk Food Unboxing.

Σεβαστη λοιπον η συνεισφορα του. Ειπε κανεις οτι πρεπει να εχεις το κορμι του Brad Pitt στο Fight Club ή την κορμοστασια του Jason Momoa για φτιαξεις ενα καναλι με επισκεψιμοτητα στο youtube; Ενα γενικοτερο σχολιο ηταν, δεν μιλαω ουτε για σοβαροφανεια, ουτε για καθωσπρεπισμο.

Οι πολλες κορωνες, οι τσιριδες, οι γκριματσες (δεν λεω οτι τα κανει ο συγκεκριμενος, δεν γνωριζω τη δουλεια του ανθρωπου) και ολα τα υπολοιπα ειναι που κουραζουν. Εν παση περιπτωσει. Παω να κατεβασω την 50ρα πλασμα μου απο το παταρι να τη συνδεσω στο desktop σαν το μαστορα που κοινοποιησε ο Razor το πρωι , μπορει να εχω αρχισει οντως να γερναω..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, kostiger είπε

Σεβαστη λοιπον η συνεισφορα του. Ειπε κανεις οτι πρεπει να εχεις το κορμι του Brad Pitt στο Fight Club ή την κορμοστασια του Jason Momoa για φτιαξεις ενα καναλι με επισκεψιμοτητα στο youtube; Ενα γενικοτερο σχολιο ηταν, δεν μιλαω ουτε για σοβαροφανεια, ουτε για καθωσπρεπισμο.

Οι πολλες κορωνες, οι τσιριδες, οι γκριματσες (δεν λεω οτι τα κανει ο συγκεκριμενος, δεν γνωριζω τη δουλεια του ανθρωπου) και ολα τα υπολοιπα ειναι που κουραζουν. Εν παση περιπτωσει. Παω να κατεβασω την 50ρα πλασμα μου απο το παταρι να τη συνδεσω στο desktop σαν το μαστορα που κοινοποιησε ο Razor το πρωι , μπορει να εχω αρχισει οντως να γερναω..

Μα το ιδιο αδιαφορο ειναι και η "φατσα", δεν παρουσιαζει κρεμες περιποιησης και λαδια για το μουσι. :P
Eνας απο τους καλυτερους σε θεμα γνωσεων ειναι ο ANTHONY YOUNG αλλα δεν θα τον ελεγες και "φατσαρα".

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Μα το ιδιο αδιαφορο ειναι και η "φατσα", δεν παρουσιαζει κρεμες περιποιησης και λαδια για το μουσι. :P

H γκριματσα του με ωθησε να γραψω οτι εγραψα, οχι η ομορφια του αδερφε, ας εισαι και ο συγχρονος Κουασιμοδος, ας εισαι ο Ron Perlman στο Ονομα του Ροδου, αν εισαι σοβαρος θα εχεις την προσοχη μου. 

image.jpeg.b1f9f51d3b5be80b6256bf57baa6ce18.jpeg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, kostiger είπε

H γκριματσα του με ωθησε να γραψω οτι εγραψα, οχι η ομορφια του αδερφε, ας εισαι και ο συγχρονος Κουασιμοδος, ας εισαι ο Ron Perlman στο Ονομα του Ροδου, αν εισαι σοβαρος θα εχεις την προσοχη μου. 

image.jpeg.b1f9f51d3b5be80b6256bf57baa6ce18.jpeg

Oι γκριματσες ειναι η νεα μοδα για τη main εικονα του youtube βιντεο εδω και καιρο :P
Eνας ειναι ο θεουλης

https://www.youtube.com/@FrameChasers/videos

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, kostiger είπε

Σεβαστη λοιπον η συνεισφορα του. Ειπε κανεις οτι πρεπει να εχεις το κορμι του Brad Pitt στο Fight Club ή την κορμοστασια του Jason Momoa για φτιαξεις ενα καναλι με επισκεψιμοτητα στο youtube; Ενα γενικοτερο σχολιο ηταν, δεν μιλαω ουτε για σοβαροφανεια, ουτε για καθωσπρεπισμο.

Οι πολλες κορωνες, οι τσιριδες, οι γκριματσες (δεν λεω οτι τα κανει ο συγκεκριμενος, δεν γνωριζω τη δουλεια του ανθρωπου) και ολα τα υπολοιπα ειναι που κουραζουν. Εν παση περιπτωσει. Παω να κατεβασω την 50ρα πλασμα μου απο το παταρι να τη συνδεσω στο desktop σαν το μαστορα που κοινοποιησε ο Razor το πρωι , μπορει να εχω αρχισει οντως να γερναω..

απευθύνεται ή θέλει να απευθύνεται, σε λαικό κόσμο, γιαυτό και ειναι πάντα το προσωπό τους (πολλες φορές με γκριμάτσες κτλ) στα thumbnails youtube. ειναι η γλώσσα που καταλαβαίνουν οι περισσότεροι (ο λαός που λέμε) το ίδιο γίνεται και σε "καλλιτέχνες" που στο εξώφυλο του δίσκους που κυκλοφορούν, βάζουν το προσωπο τους για να τους αναγνωρίζουν ακόμα και αν ο ακροατής/θεατής ειναι αγράμματος. Οι περισσότεροι "κοιτάζουν" πρώτα την εικόνα και μετά τα γράμματα (που και αυτά, σαν σχήμα/περίγραμμα τα διαβάζει ο εγκεφαλος μας και όχι κατα κάθε γράμμα)

αν και εχω σπουδάσει οπτική επικοινωνία, τα παραπάνω ειναι εύκολα αντιληπτά (εκτός απο το πως διαβάζει ο εγκεφαλος μας τα γράμματα, το οποιο βγηκε απο μελέτες) και δεν χρειάζεται ιδιαίτερη σκέψη, για να καταλάβει κάποιος γιατί βάζουν τα προσωπά τους και σε ποιους απευθύνονται.

Επεξ/σία από prefuse
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, kostiger είπε

Σεβαστη λοιπον η συνεισφορα του. Ειπε κανεις οτι πρεπει να εχεις το κορμι του Brad Pitt στο Fight Club ή την κορμοστασια του Jason Momoa για φτιαξεις ενα καναλι με επισκεψιμοτητα στο youtube; Ενα γενικοτερο σχολιο ηταν, δεν μιλαω ουτε για σοβαροφανεια, ουτε για καθωσπρεπισμο.

Οι πολλες κορωνες, οι τσιριδες, οι γκριματσες (δεν λεω οτι τα κανει ο συγκεκριμενος, δεν γνωριζω τη δουλεια του ανθρωπου) και ολα τα υπολοιπα ειναι που κουραζουν. Εν παση περιπτωσει. Παω να κατεβασω την 50ρα πλασμα μου απο το παταρι να τη συνδεσω στο desktop σαν το μαστορα που κοινοποιησε ο Razor το πρωι , μπορει να εχω αρχισει οντως να γερναω..

Απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό που δεν είναι γνώστες και η προσέγγιση του είναι περισσότερο με χαριτωμενιές και κάνοντας τον μόνιμα χαρούμενο. Και εμένα δε μου κάνει πολύ αυτή η συμπεριφορά, αλλά κρατώ τις πληροφορίες που με ενδιαφέρουν.

Έχει κάνει καλά reviews και προτάσεις σε πολλές μητρικές αναλυτικές και με αιτιολόγηση του γιατί να επιλέξεις κάποιες από αυτές και τι προσφέρουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πήγαμε απο GPU -> Monitors/TV -> Soundbars -> Φάτσες του YouTube 

Ε δε θα φταίει ο Thresh σε λίγο... 😬

Επεξ/σία από valantis123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

#ΟΦΤ Ποια είναι η ιδανική απόσταση για ξεκούραστη θέαση με LG C2 42αρα?

Ρωτάω εδώ που ξέρω ότι αρκετοί την χρησιμοποιούν ως monitor/tv σε χρήση για παιχνίδι, καθημερινά πράγματα κ ταινίες.

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 7nisiotis είπε

Ποια είναι η ιδανική απόσταση για ξεκούραστη θέαση με LG C2 42αρα?

Ρωτάω εδώ που ξέρω ότι αρκετοί την χρησιμοποιούν ως monitor/tv σε χρήση για παιχνίδι, καθημερινά πράγματα κ ταινίες.

80 πόντους την έχω και γεμίζει οριζόντιο και κάθετο πεδίο. Δεν χρειάζεται να κουνάω το κεφάλι δεξιά αριστερά καθόλου. Τοποθέτηση στον τοίχο 10 πόντους πιο ψήλα απ' ότι θα ήταν στα πόδια της. Αν έχεις ανάκληση θα έλεγα να μετρήσεις με όρθια πλάτη, γιατί αν είσαι στους 80 με ανάκληση, θα έρχεται πιο κοντά με όρθια πλάτη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Ποια είναι η ιδανική απόσταση για ξεκούραστη θέαση με LG C2 42αρα?

Ρωτάω εδώ που ξέρω ότι αρκετοί την χρησιμοποιούν ως monitor/tv σε χρήση για παιχνίδι, καθημερινά πράγματα κ ταινίες.

 

Στους 75 πόντους πλέον είμαι οκ, την έχω συνηθίσει, με κουράζει πολύ λιγότερο από τη Dell 3220DGF (VA) και την LG 27gn950 που είναι απλά πολύ μικρή (η δεύτερη) και είναι η καλύτερη εμπειρία που είχα σε gaming μέχρι σήμερα. Και σε χρήση γραφείου ή productivity δε με ενοχλεί καθόλου.

Με τη μεγέθυνση στο 200% και αφού έχω χαμηλώσει λίγο και τη φωτεινότητα, είναι πολύ ξεκούραστη.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kostiger είπε

Παιρνοντας την ευκαιρια απο την στατικη εικονα που αντικρυζουμε απο το βιντεο

τα edited thumbnails ειναι γενικα κριντζ, και κακως τα επιτρεπει το yt (θα επρεπε τυχαιο στιγμιοτυπο απο το βιντεο) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...