Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Το πρώτο πράγμα που θα σκεφτοντουσαν όλοι είναι αυτό σαν προβληματισμό. Αλλά περιέργως σε κάθε review που διαβάζω όλοι δεν έχουν θέμα. Τα ~80ppi είναι σαν 4k σε 55'' . Βασικά δεν νομίζω να υπήρχε μόνιτορ με μεγαλύτερη ανάλυση στα 240Hz που να μπορούσε να γίνει drive και το έντονο curvature 800R προσφέρει στο immersion. Είναι ξεκάθαρα aimed σε high refresh rate gaming με τέτοια refresh rate και response times που να μπορεί να γίνει και drive realistically από μια καλή gpu. 

Θα έχει αρκετό κοινό να ξέρεις

Αμεσως μολις ειδα το spec sheet σκεφτηκα οτι το ppi ειναι τραγικα χαμηλο παρα τις σοβαρες αρετες του που ηδη ανεδειξες. Τωρα ποσοι ειναι εκεινοι οι οποιοι θα προτιθενται να διαθεσουν 1700 ευρω/ δολλαρια και να κανουν παραλληλα εκπτωση στην οπτικη απεικονιση δεν το ξερω. Απο τις αναρτησεις σου εχω φτασει στο συμπερασμα οτι δεν θα εισαι αναμεσα τους.

Και το ανεφεραν και σε καποιο review παρεμπιπτοντως, στο PC Gamer αν δεν κανω λαθος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1851

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

12 ώρες πριν, Arkin είπε

Εχει ποσους μηνες το gsync μοντελο το βαρανε αλυπητα στην τιμη. Ακομα οι αλλες εταιριες δεν εβγαλαν oled 34αρες φετος ειναι η ωρα πιστευω να ερθουν και στα ισια τους οι τιμες. Οταν υπαρχει 42αρα oled στα 700 δεν γινεται να μου δινεις στα 1400 34αρα.

Ναι ειναι πολλα το gsync πληρωνεις βασικα 250-300 ευρω. Το freesync μοντελο επαιξε μεχρι 1050 για καποιες μερες Ελλαδα πριν καιρο. Η 42αρα θελει αποσταση αλλιως παθαινεις αυχενικο.

1300 στο dell exlusive store. Ακριβή δεν λέω, αλλά η DWF είναι χειρότερη σε HDR, με το firmware που γίναν τα reviews δεν ξέρω αν το φτιάξανε. Το κακό είναι ότι και οι 1440p 240hz από 1100€ θα ξεκινάνε Ευρώπη.

Ποιος είχε φέρει την DWF Ελλάδα γιατί δεν την είδα πουθενά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, kostiger είπε

Αμεσως μολις ειδα το spec sheet σκεφτηκα οτι το ppi ειναι τραγικα χαμηλο παρα τις σοβαρες αρετες του που ηδη ανεδειξες. Τωρα ποσοι ειναι εκεινοι οι οποιοι θα προτιθενται να διαθεσουν 1700 ευρω/ δολλαρια και να κανουν παραλληλα εκπτωση στην οπτικη απεικονιση δεν το ξερω. Απο τις αναρτησεις σου εχω φτασει στο συμπερασμα οτι δεν θα εισαι αναμεσα τους.

Και το ανεφεραν και σε καποιο review παρεμπιπτοντως, στο PC Gamer αν δεν κανω λαθος.

Κοιτα ΕΑΝ με ενδιεφερε ξεκαθαρα το competitive κομματι θα το σκεφτομουν σοβαρα για τους λογους που προανεφερα.. ..240Hz σε oled με μηδενικο σχεδον RT ειναι αρκετα θελκτικο για το μεσο gamer και ρεαλιστικα μπορει να γινει drive σε τετοιου ειδους...  

Ναι το above 100αρι PPI ειναι super μην λεμε οτι θελουμε αλλα οχι και πανακεια παντως.. Βοηθαει πολυ αλλα αν η γεωμετρια του παιχνιδιου ειναι χαλια μαυρα θαυματα δεν θα κανει και με τα χαλια AA methods που χρησιμοποιει η συντριπτικη πλειψηφια σημερα τρως τοση θολουρα που δεν καταλαβαινεις τιποτα..λολ 

Σιγουρα παντως ΕΓΩ προτιμω το 42αρι 4k που εχω μου αρεσει παρα πολυ γενικα και αν γινοταν και drive στα 144Hz οπως καποια αλλα ακομη καλυτερα..

Anyway αυτα τα ξερουμε ολοι πανω κατω εξαρταται τι θελεις απο το μονιτορ παντα πρεπει να διαλεξεις προς τα που θες να κινηθεις..

 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Κοιτα ΕΑΝ με ενδιεφερε ξεκαθαρα το competitive κομματι θα το σκεφτομουν σοβαρα για τους λογους που προανεφερα.. ..240Hz σε oled με μηδενικο σχεδον RT ειναι αρκετα θελκτικο για το μεσο gamer ..  

Ακομη και για casual gaming δεν νομιζω οτι θα ηταν τοσο ασχημο παντως

Κοιτα το above 100αρι PPI ειναι super μην λεμε οτι θελουμε αλλα οχι και πανακεια παντως.. Βοηθαει πολυ αλλα αν η γεωμετρια του παιχνιδιου ειναι χαλια μαυρα θαυματα δεν θα κανει και με τα χαλια AA methods που χρησιμοποιει η συντριπτικη πλειψηφια σημερα τρως τοση θολουρα που ακλαφτο παει και το καλο PPI καμια φορα.. 

Σιγουρα παντως ΕΓΩ προτιμω το 42αρι 4k που εχω μου αρεσει παρα πολυ γενικα και αν γινοταν και drive στα 144Hz οπως καποια αλλα ακομη καλυτερα..

Anyway αυτα τα ξερουμε ολοι πανω κατω εξαρταται τι θελεις απο το μονιτορ παντα πρεπει να διαλεξεις προς τα που θες να κινηθεις..

 

Στα ματια μου προοριζεται αυστηρα  για τον high-end competitive gamer που θελει ντε και σωνει να παιξει σε oled monitor με ολα τα ελεη που αυτες συνεπαγονται.

Tο συγκεκριμενο βεβαια εχει μολις 84 ppi, ειναι πολυ μακρια απο τα 34αρια σε clarity και πολυ μακρια απο το 100 γενικοτερα. Πολυ χαμηλη η αναλυση που επελεξαν για τοσο μεγαλο monitor.

Και πολυ χαμηλη για casual gaming κατ' επεκταση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, kostiger είπε

Στα ματια μου προοριζεται αυστηρα  για τον high-end competitive gamer που θελει ντε και σωνει να παιξει σε oled monitor με ολα τα ελεη που αυτες συνεπαγονται.

Tο συγκεκριμενο βεβαια εχει μολις 84 ppi, ειναι πολυ μακρια απο τα 34αρια σε clarity και πολυ μακρια απο το 100 γενικοτερα. Πολυ χαμηλη η αναλυση που επελεξαν για τοσο μεγαλο monitor.

Και πολυ χαμηλη για casual gaming κατ' επεκταση..

Δεν θελουν clarity αυτοι, αμεση αποκριση θελουν, καλο οπτικο πεδιο που μπορεις να δεις τα παντα αμεσα και συνηθως επιλεγουν μικροτερα για αυτο το σκοπο.. Επειδη η συντριπτικη πλειοψηφια ομως δεν ειναι pros αυτο το μονιτορ για τον τυπο που θα παιξει fortnite,apex legends,cod ακομη και mmo που θελει να βλεπει και τι του γινεται με τετοιο HUD στην οθονη ή για sport/fast paced action games γενικα ειναι ταμαμ.. 

Αυτα πουλανε σημερα μην νομιζεις οτι ο μεσος gamer ενδιαφερεται για τελειο PPI, ειδικα αυτοι που ερχονται απο κονσολες το βλεπουν λουκουμι.. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Έτσι ρολάρουν οι μύστες

  Απόκρυψη περιεχομένων

download.jpg.ad9461e07f79390aa102c55627bdec06.jpg

 

Με την πρεσβυωπια να χτυπαει (ή να εχει ηδη χτυπησει γκουχ-γκουχ) την πορτα στoυς περισσοτερους γενναιους που μπαινουμε και γραφουμε εδω μεσα για εκει παμε σιγα- σιγα...😂

Υ.Γ Λιγο πιο ασπρα μαλλλια απο εμενα εχει ο σεβασμιος fellow gamer.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Έτσι ρολάρουν οι μύστες

  Απόκρυψη περιεχομένων

download.jpg.ad9461e07f79390aa102c55627bdec06.jpg

 

Εμπειρία διάχυτη 🤷🤣

Δεν το γελαω σε καμία 10αρια χρόνια εκεί με βλέπω τι ppi και @@ όλα ίδια θα τα βλεπω

Screenshot_20230116_110033_Chrome.jpg

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Εμπειρία διάχυτη 🤷🤣

Δεν το γελαω σε καμία 10αρια χρόνια εκεί με βλέπω τι ppi και @@ όλα ίδια θα τα βλεπω

Screenshot_20230116_110033_Chrome.jpg

Πρεσβυωπία check, υπέρταση check, αυχένας από τιτάνιο check.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Plasma είναι η οθονη ; με μπαστουνι του τυφλού σηκώθηκε μετά τη φώτο. μέχρι και τα μάτια της ψυχής πρέπει να του κάηκαν.

Panasonicαρα παλαι ποτε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Razor333 είπε

Έτσι ρολάρουν οι μύστες

  Απόκρυψη περιεχομένων

download.jpg.ad9461e07f79390aa102c55627bdec06.jpg

 

Πολύ σκληρός για να πονέσει.

Πολύ σκληρός για να χωρέσει.

Σκληρός καριολης!

1 λεπτό πριν, Tambas91 είπε

882EFBBF-58AD-40FF-B2C5-E2D1F1344DD8.jpeg.c4e9d68e0dc803454fabdf6de7a94760.jpeg    
 

Έλα με φώναξες ; 😂😂😂

Και εσύ πολύ σκληρός είσαι 😆 Μαμει η Samsung soundbar η συγκεκριμένη

Για λίγο καιρό προσπάθησα να παίξω σε 55αρα στο 1 μέτρο .

Στο τέταρτο ένιωθα ότι θέλω να ξεράσω ότι έφαγα πριν ένα μήνα. Ανεπανάληπτη εμπειρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Μαμει η Samsung soundbar η συγκεκριμένη

είχα τα z906 (πολύ ευχαριστημένος) και την πήρα για να γλιτώσω από τα καλώδια, με ενδοιασμούς για το πως θα ακούγεται σε τραγούδια και για το surround της, όταν την άκουσα στο witcher3 έμεινα μακάκας

19 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Για λίγο καιρό προσπάθησα να παίξω σε 55αρα στο 1 μέτρο .

Στο τέταρτο ένιωθα ότι θέλω να ξεράσω ότι έφαγα πριν ένα μήνα. Ανεπανάληπτη εμπειρία.

έλα δοκίμασε σε εμενα που έχω τη 48άρα :P 

Επεξ/σία από Tambas91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...