Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εδω ειμαστε αλλα που ειναι εχουν ποσο καιρο την παρουσιασαν.

https://www.dell.com/en-us/shop/alienware-34-curved-qd-oled-gaming-monitor-aw3423dwf/apd/210-bfrp/monitors-monitor-accessories

Ε εδώ και λίγο καιρό υπάρχει σε αφθονία με το gsync οπότε θέλει κάτι μήνες ακόμη για να έρθει και αυτή 

+ Υπερβολή το super uw δε μου έκατσε πότε ωραία εκτός απο τον χώρο που θελει πιστεύω δεν θα δω ποτέ τόσο δεξιά ή αριστερά τι γίνεται στην οθόνη ε μόνο την αίσθηση αλλα και πάλι θα θες δυνατή κάρτα για να χάνεις την απόδοση στα πλαϊνά που ειναι too much 

Επεξ/σία από valantis123
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1851

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

5 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Εγώ ήθελα στον μικρό να του βάλω 42 ολεντ αλλά στην απόσταση που παίζει στο γραφείο θα τυφλωθεί.

Οπότε έκλεισα με 34υw 3440x1440 165hz

Πριν είχα 32" 2560x1440p 165hz

Nick η 42αρα δενει στο ματι ειδικα απο αποσταση 0.8m ειναι τοση οση χρειαζεται, την 48αρα που ειχε δει ναι ηταν πολυ μεγαλη. 

Το μονο προβλημα ειναι οτι πρεπει να εισαι στο σωστο υψος και θελει βαση συνηθως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Εδω ειμαστε αλλα που ειναι εχουν ποσο καιρο την παρουσιασαν.

https://www.dell.com/en-us/shop/alienware-34-curved-qd-oled-gaming-monitor-aw3423dwf/apd/210-bfrp/monitors-monitor-accessories

Από τις τοπ στην κατηγορία της!

Την κοίταγα αλλά δεν μου κάθεται καλά να δώσω τόσα χρήματα για 3440χ1440 .

Με λιγότερα του παίρνω 42αρα ολεντ αλλά είπαμε δεν βολεύει.

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα η φάση,καλά να είμαστε και θα δούμε .

Προς ώρας μια χαρά ειναι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Αυτη την αναλυση δεν την εχεις δει γιατι περαν του οτι ειναι απαιτητικη και δεν θα ειχε μεγαλο target group προς το παρον, δεν αρκει το bandwidth χωρις compression. Θες για 10bit color 47.78 Gbps και αυτο μονο για 120Hz οποτε καταλαβαινεις οτι θα πρεπει να περιμενεις για DP 2.0 monitors, για HDMI 2.1 θα ηταν οριακο και out of same limits. 

Δεν νομιζω οτι θα εδινα λεφτα για κατι τετοιο.. 

p.s Που ειδες 42'' oled 600 ευρω το χαμηλοτερο που επαιξε ηταν 800 iirc..

Ναι ξερω τα limitations αλλα το DP 2.0 επρεπε να ειχε γινει στανταρ εδω και κανα 2 χρονια πολυ το αργησαν. 42αρα oled με ειχε στειλει ο armoral απο προσφορα με επιστροφη δεν θυμαμαι ακριβως απο πιο καταστημα. Σκοτωμα τιμη εννοειται εχει λιγους μηνες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d4ydr33m3r είπε

Nick η 42αρα δενει στο ματι ειδικα απο αποσταση 0.8m ειναι τοση οση χρειαζεται, την 48αρα που ειχε δει ναι ηταν πολυ μεγαλη. 

Το μονο προβλημα ειναι οτι πρεπει να εισαι στο σωστο υψος και θελει βαση συνηθως.

Μην μου βάζεις ιδέες ρε σατανά.😆 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Ε εδώ και λίγο καιρό υπάρχει σε αφθονία με το gsync οπότε θέλει κάτι μήνες ακόμη για να έρθει και αυτή 

Εχει ποσους μηνες το gsync μοντελο το βαρανε αλυπητα στην τιμη. Ακομα οι αλλες εταιριες δεν εβγαλαν oled 34αρες φετος ειναι η ωρα πιστευω να ερθουν και στα ισια τους οι τιμες. Οταν υπαρχει 42αρα oled στα 700 δεν γινεται να μου δινεις στα 1400 34αρα.

2 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Από τις τοπ στην κατηγορία της!

Την κοίταγα αλλά δεν μου κάθεται καλά να δώσω τόσα χρήματα για 3440χ1440 .

Με λιγότερα του παίρνω 42αρα ολεντ αλλά είπαμε δεν βολεύει.

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα η φάση,καλά να είμαστε και θα δούμε .

Προς ώρας μια χαρά ειναι

Ναι ειναι πολλα το gsync πληρωνεις βασικα 250-300 ευρω. Το freesync μοντελο επαιξε μεχρι 1050 για καποιες μερες Ελλαδα πριν καιρο. Η 42αρα θελει αποσταση αλλιως παθαινεις αυχενικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Μην μου βάζεις ιδέες ρε σατανά.😆 

Παρε και τις δυο μην εχεις ενδοιασμους rofl 

Περα απο την πλακα αυτο ειναι το ιδανικο αλλα το space που θες σε μηκος γραφειου οπως καταλαβαινεις φτανει τα 1.8 και για τις δυο.. Περιμενω παγκο και θα βαλω για αρχη και την 21:9 διπλα αυτο θα κανω εγω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Arkin είπε

Μια Oled 34αρα/38αρα 4Κ ultrawide 144hz ειναι το απολυτο αλλα κατα το 2030 το βλεπω να βγαζουν κατι τετοιο. Aκομα και η Dell που εβγαλαν σε oled ειναι 1440p. Υπαρχουν κανα 2 4Κ ultrawide αλλα 60hz και ips. 

Η 45αρα της LG είναι πολύ δυνατή. Η 57αρα της Samsung είναι με 4k ανάλυση. ίδια με 2 32αρες 4k.

https://gr.pcmag.com/migrated-94047-monitors/42445/ces-2023-e-samsung-parousiazei-ena-gigantiaio-ultrawide-monitor-57-intson

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Εχει ποσους μηνες το gsync μοντελο το βαρανε αλυπητα στην τιμη. Ακομα οι αλλες εταιριες δεν εβγαλαν oled 34αρες φετος ειναι η ωρα πιστευω να ερθουν και στα ισια τους οι τιμες. Οταν υπαρχει 42αρα oled στα 700 δεν γινεται να μου δινεις στα 1400 34αρα.

Ναι ειναι πολλα το gsync πληρωνεις βασικα 250-300 ευρω. Το freesync μοντελο επαιξε μεχρι 1050 για καποιες μερες Ελλαδα πριν καιρο. Η 42αρα θελει αποσταση αλλιως παθαινεις αυχενικο.

Οκ έχουμε και σε αυτή τώρα gsync k freesync.Την είχα πάρει με σκοπό να δω εάν παίξω σε 7900χτχ αλλά δεν τελικά.

Η lg που είχα πριν ήταν μόνο gsync

Μου έβαλε φωτιές τώρα ο Δημήτρης για την 42 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εχει ποσους μηνες το gsync μοντελο το βαρανε αλυπητα στην τιμη. Ακομα οι αλλες εταιριες δεν εβγαλαν oled 34αρες φετος ειναι η ωρα πιστευω να ερθουν και στα ισια τους οι τιμες. Οταν υπαρχει 42αρα oled στα 700 δεν γινεται να μου δινεις στα 1400 34αρα.

Καλά ναι δεν υπάρχουν πο τιμές σα να σου λένε πάρε LG 42 και κάνε custom ανάλυση, αλλά παλι ρε γμτ θέλω μόνιτορ καθαρό μονο που είναι και ΤV και εχει το τηλεκοντρόλ κάπως μου κάθεται στραβά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ναι ξερω τα limitations αλλα το DP 2.0 επρεπε να ειχε γινει στανταρ εδω και κανα 2 χρονια πολυ το αργησαν. 42αρα oled με ειχε στειλει ο armoral απο προσφορα με επιστροφη δεν θυμαμαι ακριβως απο πιο καταστημα. Σκοτωμα τιμη εννοειται εχει λιγους μηνες. 

Θα επρεπε*

Πολλα θα επρεπε να ειχαν κανει, αλλα η αγορα ειναι ακομη πολυ πισω και ανωριμη για αυτα.. Περαν αυτου ο κοσμος φαινεται να προτιμαει τα high refresh rate wqhd panels αν παει σε 21:9 ή ακομη και για 16:9 για αυτο και βλεπεις πιο ευκολα τετοια 240Hz να βγαινουν δειλα δειλα.. Το κοστος για ενα τετοιο θα ηταν ασυμφορο ειδικα για oled αρχικα καθοτι δεν υπαρχει καν σαν πρωτοτυπο ποσο μαλλον για μαζικη παραγωγη.. 

Ασε μην μου θυμιζεις το DP 2.0, γιατι οσο θυμαμαι οτι δεν μου εχουν βαλει DP 2.0 στην νεα σειρα τσαντιζομαι ακομη περισσοτερο.. dammit nvidia 🤬

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Παρε και τις δυο μην εχεις ενδοιασμους rofl 

Περα απο την πλακα αυτο ειναι το ιδανικο αλλα το space που θες σε μηκος γραφειου οπως καταλαβαινεις φτανει τα 1.8 και για τις δυο.. Περιμενω παγκο και θα βαλω για αρχη και την 21:9 διπλα αυτο θα κανω εγω..

Μια θέλω ρε εάν τελικά κάνω την κίνηση.

Εγώ δεν αλλάζω τον καναπέ και την 65αρα .

Σήμερα έκατσα λίγο να παίξω στου μικρού το pc για να δουλέψει λίγο γιατί το έχουμε ξεχάσει κανά μήνα.Και δεν άντεξα πάνω από μισάωρο στην καρεκλα-γραφειο.

Κοτεψα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Οκ έχουμε και σε αυτή τώρα gsync k freesync.Την είχα πάρει με σκοπό να δω εάν παίξω σε 7900χτχ αλλά δεν τελικά.

Η lg που είχα πριν ήταν μόνο gsync

Μου έβαλε φωτιές τώρα ο Δημήτρης για την 42 

Δεν παίζεται η 42αρα μπαμπά όλων μας.

1 λεπτό πριν, azazil1190 είπε

Μια θέλω ρε εάν τελικά κάνω την κίνηση.

Εγώ δεν αλλάζω τον καναπέ και την 65αρα .

Σήμερα έκατσα λίγο να παίξω στου μικρού το pc για να δουλέψει λίγο γιατί το έχουμε ξεχάσει κανά μήνα.Και δεν άντεξα πάνω από μισάωρο στην καρεκλα-γραφειο.

Κοτεψα 

Και αυτό σωστό. Για πολύωρες καταστάσεις μόνο καναπές από κάποια ηλικία και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Armoral είπε

Δεν παίζεται η 42αρα μπαμπά όλων μας.

Ρε δεν με παρατάτε δώσαμε κύριοι για φέτος ,δωσαμεεεεε😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, azazil1190 είπε

Ρε δεν με παρατάτε δώσαμε κύριοι για φέτος ,δωσαμεεεεε😆

Ελα θα βγαλουν Oled pass μην κανεις ετσι. Μαζι με το super market pass θα ερθει και αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...