Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο ldlc 940 με μεταφορικα την πηρα θα την στειλουν 16 του μηνα εγραφε.

7 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Aυτες οι διαστασεις ειναι για 4080 4090 οι 4070ti (Eagle) ειναι L=301 W=136 H=58 mm

 

4070ti (Eagle) ειναι L=301 W=136 H=58 mm

ναι εχεις δικιο την 4080 ειχα ανοιξει καταλαθος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

2 λεπτά πριν, Armoral είπε

Πέφτουν και οι 4070 ti αλλά και οι 4080. Για να δούμε.

Αν πριν 1 μηνα ειχε 4090 Aero στο σκρουτζ θα την ειχα παρει σε φαση "stfu and take my money" ευτυχως δεν βγηκε 4090 Aero.
Παντα επαιρνα Asus RoG Strix αλλα στις 4000 τις εχει κανει σαν τουβλα με χριστουγεννιατικα φωτακια πολυ ασχημες.
Mετα απο λιγο ανακοινωσαν οτι το Diablo 4 θα βγει 6/6/23 οποτε εχω χρονο να το σκεφτω μεχρι τον Μαιο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Metaksas είπε

Δεν εχω δει καμια τοσο μικρη, εγω με την eagle (L=342 W=150 H=70 mm) ελπιζω να χορεσει σε Bequiet 500DX, στα χαρτια λεει οτι σηκωνει μεχρι 369 αλλα αν ακουμπαει τζαμι? καλωδιο? ίδωμεν

Αν  συνεχισει ετσι στο τελος θα εχουμε 2 κουτια.

Στο ενα θα εχουμε την gpu και στο δευτερο το υπολοιπο Pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αψογη η palit σαν υλοποιηση στα 895 για 4070ti. Εχει αρχισει η πτωση και στις 4080 υπαρχει πολυ διαθεσιμοτητα δεν φευγουν οποτε θα πεσουν εκει που πρεπει ωστε να πουλησουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Αν πριν 1 μηνα ειχε 4090 Aero στο σκρουτζ θα την ειχα παρει σε φαση "stfu and take my money" ευτυχως δεν βγηκε 4090 Aero.
Παντα επαιρνα Asus RoG Strix αλλα στις 4000 τις εχει κανει σαν τουβλα με χριστουγεννιατικα φωτακια πολυ ασχημες.
Mετα απο λιγο ανακοινωσαν οτι το Diablo 4 θα βγει 6/6/23 οποτε εχω χρονο να το σκεφτω μεχρι τον Μαιο :P

Η asus strix white 4090 δειχνει πολυ ομορφη παντως παρολο που ειναι τουβλο 😁 Η μαυρη εκδοση πιο ασχημη ειναι.
spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, corr8 είπε

Η asus strix white 4090 δειχνει πολυ ομορφη παντως παρολο που ειναι τουβλο 😁 Η μαυρη εκδοση πιο ασχημη ειναι.
spacer.png

Μονο για ασπρη ψαχνω μιας και εχω white build.
Nαι ειναι καπως καλυτερη απο τη μαυρη αλλα συνεχιζει να μοιαζει με τουβλο.
Η Αsus RoG 3090 που εχω και η Aero 4080 4090 εχουν καμπυλες στις 4 γωνιες που κανουν τη διαφορα.
Eπισης η Aero εχει ωραιο Anti-Sag Bracket που πιανει στις βιδες που παταει η μητρικη.
Το μονο κακο ειναι οτι το Backplate ειναι ασημι αντι για ασπρο.
Ευτυχως η Asus Strix B660-A Gaming ειναι ασπρο και ασημι.

 

Screenshot_24.jpg

Screenshot_21.jpg

Screenshot_27.jpg

Screenshot_32.jpg

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Μονο για ασπρη ψαχνω μιας και εχω white build.
Nαι ειναι καπως καλυτερη απο τη μαυρη αλλα συνεχιζει να μοιαζει με τουβλο.
Η Αsus RoG 3090 που εχω και η Aero 4080 4090 εχουν καμπυλες στις 4 γωνιες που κανουν τη διαφορα.
Eπισης η Aero εχει ωραιο Anti-Sag Bracket που πιανει στις βιδες που παταει η μητρικη.
Το μονο κακο ειναι οτι το Backplate ειναι ασημι αντι για ασπρο.
Ευτυχως η Asus Strix B660-A Gaming ειναι ασπρο και ασημι.

Για ασπρη ψαχνω και εγω να αντικαταστησω την evga που εχω μιας και το case και τα καλωδια τα χω λευκο-χρυσο theme. Η aero πολυ ωραια αλλα δεν βγαινει σε 4090 σωστα?
Και zotac white ωραια αλλα αφαντη ακομη 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, corr8 είπε

Για ασπρη ψαχνω και εγω να αντικαταστησω την evga που εχω μιας και το case και τα καλωδια τα χω λευκο-χρυσο theme. Η aero πολυ ωραια αλλα δεν βγαινει σε 4090 σωστα?
Και zotac white ωραια αλλα αφαντη ακομη 😄

Προς το παρον δεν υπαρχει Aero 4090, εγω κανω σκεψεις να παρω τη 4080 αν φτασει 1100-1200 μεχρι Μαιο και μετα βλεπουμε για 5090-5090Ti .
Για 2 χρονια μια χαρα θα τα τρεχει ολα.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Αψογη η palit σαν υλοποιηση στα 895 για 4070ti. Εχει αρχισει η πτωση και στις 4080 υπαρχει πολυ διαθεσιμοτητα δεν φευγουν οποτε θα πεσουν εκει που πρεπει ωστε να πουλησουν. 

Ήδη TUF 4070 ti στο Quippr 899€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Armoral είπε


οι τυποι το παιζουν βλακες για να ανεβαζουν αχρηστα clickbate videos και να γεμιζουν hate comments με τα fanboys εκατερωθεν απο κατω

εδω μεσα το αναλυσαμε πολλακις οτι το dlss3 ειναι future proof για μια 4090/4080, επισης ειναι εξαιρετικο asset για ολη τη σειρα 40ΧΧ που σημαινει οτι μπορει για τις 4090/4080, προς το παρον να ειναι αδιαφορο αλλα οχι και για τις επερχομενες 4050/60/70 σε υψηλες αναλυσεις που θες να κρατησεις υψηλα fps,

επισης το dlss ειναι ιδανικο για finetuning εγω για παραδειγμα κατεβαζω το power limit εχοντας μολις 145Watts στα 1440p@120 fps και παιζω Forza Horizon5, Plague Tale, NFS Unbound, Uncharted κλπ ολα ultra με dlls quality (if needed) χωρις να ζοριζω την 4080

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Αν δεν εχει γινει λαθος στην Aero ειναι η καλυτερη τιμη στην Ευρωπη (να βαλανε τιμη Eagle στην Αero)

 

Screenshot_20.jpg

Γιατί πάντα οι πιο φθηνές υλοποιήσεις τυγχάνει είναι κιτσαρίες?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, mkp είπε

Γιατί πάντα οι πιο φθηνές υλοποιήσεις τυγχάνει είναι κιτσαρίες?

Γιατι πονταρουν σε αυτον που θελει να τη βγαλει φθηνα αλλα ειναι και καγκουρας ταυτοχρονα :P
Βεβαια αν εχεις case χωρις side panel κλαιν μαιν, οποια και να βαλεις το ιδιο κανει.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...