Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, pip1908 είπε

 Παίδες τι cpu θα χρειάζεται minimum μια 4070ti, για να μην τρώει μπουκάλι; κ τι psu; τα 650W φτάνουν λέτε; (platinum edition)

ανάλογα την ανάλυση που παίζεις.. άμα είσαι σε 4k και τον 5820k που είχα θα παίζει :P 

αν είσαι σε 1440p και κάτω θα θέλει καλο cpu, πρακτικά είναι σαν μια 3090 σε επιδόσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Armoral είπε

Καλά όχι ότι δε μας κάνει τίποτα μέχρι τη 4090. Αλλά πήρες την καλύτερη κάρτα της αγοράς στην καλύτερη τιμή στην Ευρώπη. Καλορίζικη!

Ευχαριστω και οντως και τώρα που ξαναδιαβάζω τι έγραψα , πραγματικά ακούγεται κάπως....Η αλήθεια είναι ότι ο καθένας σταθμίζει τις ανάγκες του ,βλέπει τα οικονομικά του και αποφασίζει.Στην παρούσα φάση και με τις ιδιαιτερότητες που εγώ έχω σα χρήστης θεωρώ πως ήταν η καλύτερη απόφαση.Θα έχει πλάκα η πρώτη επαφή,μιας και αναβαθμιζω από την παμπάλαια πλέον 970.Θα δω το φως το αληθινό σε 4k ανάλυση πλέον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπέκυψα και πήρα την 4090 της Zotac απο το Πλαίσιο. Αφού πάτησα το κουμπί της πληρωμής είχα αυτή την αντίδραση

Ελπίζω να μην χρειαστώ ποτέ support Zotac ή Πλαίσιο.

Επεξ/σία από Silverage
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, simaras είπε

Ευχαριστω και οντως και τώρα που ξαναδιαβάζω τι έγραψα , πραγματικά ακούγεται κάπως....Η αλήθεια είναι ότι ο καθένας σταθμίζει τις ανάγκες του ,βλέπει τα οικονομικά του και αποφασίζει.Στην παρούσα φάση και με τις ιδιαιτερότητες που εγώ έχω σα χρήστης θεωρώ πως ήταν η καλύτερη απόφαση.Θα έχει πλάκα η πρώτη επαφή,μιας και αναβαθμιζω από την παμπάλαια πλέον 970.Θα δω το φως το αληθινό σε 4k ανάλυση πλέον.

Ετοιμάσου για σοκ. Το υπόλοιπο PC ακολουθεί ή χρειάζεσαι αναβάθμιση;

6 λεπτά πριν, Silverage είπε

Υπέκυψα και πήρα την 4090 της Zotac απο το Πλαίσιο. Αφού πάτησα το κουμπί της πληρωμής είχα αυτή την αντίδραση

Ελπίζω να μην χρειστώ ποτέ support Zotac ή Πλαίσιο.

Support Πλαίσιο είναι κορυφή. Zotac 5 χρόνια εγγύηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Σε βλέπω. Έχεις μπει στο φούρνο στους 220 βαθμούς και ετοιμάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Armoral είπε

Σε βλέπω. Έχεις μπει στο φούρνο στους 220 βαθμούς και ετοιμάζεσαι.

Ισχυει ασε ειναι μια κατηγορια τιμης που ανετα μπορω να παιξω. Η 7900xt βλεπω εχει κατσει στα 1020 ειναι ενα 5% μπροστα απο 4070ti με χειροτερο efficiency ομως και αρκετα πιο πισω σε RT οποτε δεν την κοιταω καν σε αυτα τα χρηματα. Καποιοι θεωρουν οτι ειμαστε λατρεις εταιριων αλλα ισως ισχυει το αντιθετο. Την τσεπη μας κοιταμε και τιποτα αλλο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Armoral είπε

Σε βλέπω. Έχεις μπει στο φούρνο στους 220 βαθμούς και ετοιμάζεσαι.

Μωρε αυτός τιμές θέλει να βλέπει και να χτυπήσει σε καλό παζάρι. 

Ο άλλος ο αλεπουδιαρης (ξέρεις για ποιον λέω.. έναν σαϊκο) Η έχει καεί απο το ψήσιμο του φούρνου ή έχει αγοράσει και είναι stealth :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Armoral είπε

Ετοιμάσου για σοκ. Το υπόλοιπο PC ακολουθεί ή χρειάζεσαι αναβάθμιση;

Support Πλαίσιο είναι κορυφή. Zotac 5 χρόνια εγγύηση.

Έχω ήδη πάρει επεξεργαστή ,mb,ram  σκληρό και υδρόψυξη.Το μόνο που μένει είναι τροφοδοτικό -λογικα θα καταλήξω στη λύση που είχε προτείνει ένας φίλος μερικές σελίδες πριν-Corsair 80 plus platinum 1200αρι και το σχετικό καλωδιακι  12VHRWR.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pip1908 είπε

10700k 

psu 650w platinum edition 

Οκ είσαι. Αργότερα αναβαθμίζεις τη cpu σε κάτι νεότερο.

5 λεπτά πριν, simaras είπε

Έχω ήδη πάρει επεξεργαστή ,mb,ram  σκληρό και υδρόψυξη.Το μόνο που μένει είναι τροφοδοτικό -λογικα θα καταλήξω στη λύση που είχε προτείνει ένας φίλος μερικές σελίδες πριν-Corsair 80 plus platinum 1200αρι και το σχετικό καλωδιακι  12VHRWR.

Το HX1000 έχω εγώ με το καλώδιο της Corsair. Όλα καλά.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Msi gaming trio x , κυρίως με ένοιαζε να χωραει στο lian li  χωρις να βγσλψ το πλαινο , με βάση το site  πρέπει να χωραει με το nvidia adaptor, τώρα θα δείξει 

Ποιο Lian Li εχεις και γιατι να μη χωραει;
Mεχρι και στο Lian Li Air mini που εχω χωρανε.

9q66p0wyrj2a1.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Arkin είπε

Στα 950 από Ελλάδα ήδη η 4070ti ventus. 

https://www.a-center.gr/index.php?route=product/product&product_id=143984

Eμενα να με ακους 😂🤣

11 λεπτά πριν, Age4Greeks είπε

Αν δεν πέσει 700€ μην του κάνετε τη χάρη, ας πάρει ο πέτσινος ένα δερμάτινο λιγότερο αυτό το χειμώνα δεν θα πάθει κάτι!

 

Αυτα τα εμπαργκο ποτε δεν δουλεψαν δυστυχως.
3 λενε να μη τις παρετε και την ιδια στιγμη 1000 τις αγοραζουν.
Ειναι ηδη out of stock σε πολλα καταστηματα στην Eυρωπη.
Κοινως ο καθε ενας κοιταει τη παρτη του.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ισχυει ασε ειναι μια κατηγορια τιμης που ανετα μπορω να παιξω. Η 7900xt βλεπω εχει κατσει στα 1020 ειναι ενα 5% μπροστα απο 4070ti με χειροτερο efficiency ομως και αρκετα πιο πισω σε RT οποτε δεν την κοιταω καν σε αυτα τα χρηματα. Καποιοι θεωρουν οτι ειμαστε λατρεις εταιριων αλλα ισως ισχυει το αντιθετο. Την τσεπη μας κοιταμε και τιποτα αλλο.

η 4070ti μια χαρά ωραία καρτούλα είναι και σε 4k δε θα έχει θέμα για 2 χρονάκια στα 750-800 θα ήταν λουκούμι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...