Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
15 hours ago, Aten-Ra said:

Thx αλλά λέγαμε για US

Συνήθως δεν είναι πιο δύσκολο να βλέπουμε κάτω από MSRP στην Ευρώπη από ότι ΗΠΑ? Ειδικά τόσο νωρίς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Thresh είπε

Συνήθως δεν είναι πιο δύσκολο να βλέπουμε κάτω από MSRP στην Ευρώπη από ότι ΗΠΑ? Ειδικά τόσο νωρίς.

Συνήθως ναι, αλλά αν δεις την κάρτα δεν μου προκαλεί εντύπωση που έχουν 11% έκπτωση από τώρα. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, Aten-Ra said:

Συνήθως ναι, αλλά αν δεις την κάρτα δεν μου προκαλεί εντύπωση που έχουν 11% έκπτωση από τώρα. 😁

Έτσι κι αλλιώς η συντριπτική πλειοψηφία δεν θα την έχει κάθετα για να φαίνεται το από κάτω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, d4ydr33m3r είπε

Η βλακεια ειναι οτι σε ενα απο τα πιο κοντινα σημεια στο hotspot του pcb αν δεν κανω λαθος ανεξαρτητως της ψυκτρας, μπηκε αλλωστε αυτη η τροφοδοσια αντι π.χ να μπει απο πισω.. Μετα βεβαια θα διαμαρτυρονταν οτι δεν τις περνει στο μηκος.. 

Εμ η αληθεια ειναι οτι καμια φορα αν θες και looks και χωρο θα πρεπει να εχεις κανει τα σωστα κουμαντα σου, αλλιως με midi κουτια και με την σωστη εμπειρια θα πρεπει να ξερεις οτι μπορει αυτα να τα συναντησεις καποια στιγμη μπροστα σου, δεν ειναι τυχαιο οτι τοσα χρονια περνω μεγαλα κουτια γιατι παντα κατι γινεται με καποιο part του h/w.

Και ναι επειδη γραφτηκε πριν και εγω αυτης της αποψης ειμαι, αν θες 4090 και τα σκας, σκαστα και για κουτι ξανα αν χρειαστει, αλλιως ας προσεχες και ας επερνες ενα μεγαλο κουτι εξ αρχης.. 

Ο λόγος προσωπικά που δεν παίρνω full tower είναι και  ο χώρος που έχω τα pc.Δεν μπορώ να πάρω κουμουτσα tower να έχω στο σαλόνι.Εχω ένα phobia ξεχασμένο που το είχα όταν είχα την custom wc.Δεν μπορώ να βάλω αυτό το αισχος στο σαλόνι.

Corsair 5000d k lian li dynamic xl rog certificate έχω .Τι σκατά δλδ πρέπει να βάλουμε ?

Ξαναλέω στα παραπάνω κουτιά η καλύτερα αυτών των διαστάσεων κουτιά .Χωράει η Καρτα με το καλώδιο απλά στο lian li είναι οριακά στο πλαϊνό.Σε μήκος έχει αρκετό αέρα.

Η evga καλά έκανε και είχε ξεκινήσει και έβαζε μπροστά την τροφοδοσία.Οπως στην 3090ti αλλά και την 4090 η οποία δεν κυκλοφόρησε ποτέ.

Εκεί ναι οποίος δεν έχει ανάλογο κουτί τον ήπιε σε μήκος.

 

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μήκος δεν υπάρχει θέμα , σε ύψος είναι το ζήτημα και αστοχία από τις εταιρίες για μένα.  

δεν μπορείς να βγάζεις τα περισσότερα κουτιά εκτός, η να πρέπει να ψάχνεις αλλά καλώδια.  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, azazil1190 είπε

Ο λόγος προσωπικά που δεν παίρνω full tower είναι και  ο χώρος που έχω τα pc.Δεν μπορώ να πάρω κουμουτσα tower να έχω στο σαλόνι.Εχω ένα phobia ξεχασμένο που το είχα όταν είχα την custom wc.Δεν μπορώ να βάλω αυτό το αισχος στο σαλόνι.

Corsair 5000d k lian li dynamic xl rog certificate έχω .Τι σκατά δλδ πρέπει να βάλουμε ?

Ξαναλέω στα παραπάνω κουτιά η καλύτερα αυτών των διαστάσεων κουτιά .Χωράει η Καρτα με το καλώδιο απλά στο lian li είναι οριακά στο πλαϊνό.Σε μήκος έχει αρκετό αέρα.

Η evga καλά έκανε και είχε ξεκινήσει και έβαζε μπροστά την τροφοδοσία.Οπως στην 3090ti αλλά και την 4090 η οποία δεν κυκλοφόρησε ποτέ.

Εκεί ναι οποίος δεν έχει ανάλογο κουτί τον ήπιε σε μήκος.

 

Από την άλλη σαλόνι και high end PC δεν το βλέπεις και συχνά Νίκο εκεί εχεις HTPC συνήθως. Με το Dynamic XL τι θέμα έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλως τα παιδιά.. 

https://videocardz.com/newz/zotac-geforce-rtx-4070-ti-amp-trinity-graphics-card-series-leaked

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d4ydr33m3r είπε

Από την άλλη σαλόνι και high end PC δεν το βλέπεις και συχνά Νίκο εκεί εχεις HTPC συνήθως. Με το Dynamic XL τι θέμα έχεις;

Το lian li όσο και να ακούγεται περίεργο είναι πιο στενό(απόσταση πλάτη μητρικής έως τζάμι) μόλις βάλω εκεί το cablemod θα μου λυθεί η απορία εάν είναι όντως.

Προς ώρας του έχω το Corsair που είναι μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Η μικρότερη 4090 πρέπει να είναι η ventus. 


οντως για μερικα χιλιοστα η MSI Ventus ειναι η μικροτερη 4080/4090, η Palit Gamerock ειναι η δευτερη μικροτερη της αγορας αλλα την συγκεκριμενη την τσιμπησα πριν μερικες μερες στα 1400€ με διαθεσιμοτητα μετα απο 3 μερες απο FoxStore και παραγγελια χωρις προπληρωμη παρακαλω, μετρητοις κατα την παραλαβη απο το καταστημα 👍
δε θυμαμαι να εχω ξαναδει τετοιο πραγμα απο εποχη Capital Controls και μετα

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...