Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτάω τα ξένα comments και με το που βγήκαν τα review, στο newegg από τις 20 4080 έφυγαν οι 16 και έμειναν οι πιο ακριβές AIBs λέει ένας.Θα δούμε σε αυτό το μήνα και με τις αγορές χριστουγέννων προσεχώς πόσο θα πουλήσει η 4080 και αν κατέβει κάνα κατοστάρικο εδώ και πάει 1300,γιατί οι πρώτη ένδειξη είναι πως ο κόσμος δεν περιμένει καν να έρθουν στα ράφια οι 7900 με αυτές τις επιδόσεις.

Καθώς δεν έχω ποστάρει τίποτα μετά τα reviews τόση ώρα,θα προσπαθήσω να μη γίνω κακός με τους γνωστούς AMDαδες στο άλλο νήμα αλλά και έξω που ευαγγελίζονταν περί 10% raster κάτω από 4090 στη μισή τιμή οπότε θα το υποστούν και με βαριά καρδιά θα την αγοράσουν.

Δυστυχώς οι μόνοι χαμένοι είναι οι καταναλωτές ειδικά με το πόσο χάλια είναι η XT για $900 msrp,bring the fight to Nvidia my ass,οι από κάτω σειρές προβλέπω πάλι να είναι 30%  ταχύτερες από τις ομόλογες περσινές και 30-40% ακριβότερες.Πως είναι αυτό πρόοδος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Ωραίος, με τον CPU τι θα κάνεις ;

έχω κεντράρει τον 13700kf, αλλά λέω να κάνω κάνα μήνα υπομονή να περιμένω την έκθεση τον Γενάρη, να δω τι θα βγάλει η amd με 3dcache

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

έχω κεντράρει τον 13700kf, αλλά λέω να κάνω κάνα μήνα υπομονή να περιμένω την έκθεση τον Γενάρη, να δω τι θα βγάλει η amd με 3dcache

Καλύτερα ναι, ίσως παίξουν δυνατά σε gaming και πέσουν οι τιμές στους Intel. Πάει αρκετά το κόστος για DDR5 και ακόμα δεν είναι εκεί που πρέπει σε ταχύτητες/τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Armoral είπε

Α αποφάσισες να το πας all the way που λένε και στο χωριό. Ωραίος.

κοίτα ήθελα κάτι παραπάνω από 4080 αλλά δεν ήθελα να τα σπρώξω για 4090. ήλπιζα μην κάνει κάνα μαγικό η άπati με τα chiplet αλά ryzen, τελικά είδες τι βγήκε, ε και σαν βράχος κι εγώ ενέδωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

κοίτα ήθελα κάτι παραπάνω από 4080 αλλά δεν ήθελα να τα σπρώξω για 4090. ήλπιζα μην κάνει κάνα μαγικό η άπati με τα chiplet αλά ryzen, τελικά είδες τι βγήκε, ε και σαν βράχος κι εγώ ενέδωσα.

Ξέρω ξέρω. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

έχω κεντράρει τον 13700kf, αλλά λέω να κάνω κάνα μήνα υπομονή να περιμένω την έκθεση τον Γενάρη, να δω τι θα βγάλει η amd με 3dcache

Καλή κίνηση, κράτα ένα μάτι ανοιχτό για προσφορές σε 13th την επόμενη εβδομάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, morehp είπε

Καλή κίνηση, κράτα ένα μάτι ανοιχτό για προσφορές σε 13th την επόμενη εβδομάδα

Θα σκάσουν λόγω γιορτών ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Θα σκάσουν λόγω γιορτών ;

Ενα τελευταίο ντου να μην γίνει; Year end bonus πωλήσεων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Armoral είπε

πρέπει να είναι το μόνο που θα διαφωνισω μαζί σου. άμα δεν ανέβουν κιόλας μετά το σημερινό φιάσκο της amd καλά θα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...