Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Armoral είπε

Τώρα που τη συνηθίζω ναι, νομίζω ότι είναι πραγματικά πολύ καλή. Παρόλα αυτά αρκετά μεγάλη αντικειμενικά και θα προτιμούσα να λειτουργεί σα monitor.

Δεν πειράζει όμως όλα άψογα, υπερευχαριστημένος.

Κοιτα εγω μιλαω σε συγκριση με 55αρες που επαιζα.. Ναι απολαυση και αυτες αλλα μου ελειψε το να τα παιζω ολα μπροστα μου και με καλυτερο dpi, ειναι μια χαρα στις 42 ευτυχως δεν πηγα για 48 θα ηταν πολυ μεγαλη..

Σαν μονιτορ μια χαρα ειναι συνηθιζεται, το προβλημα ειναι οτι εχεις τον διαρκη φοβο του burn (out), για αυτο θα βαλω ξανα το 34αρι διπλα για desktop use, παρα τα precautions που περνω και ειναι extreme.. Οταν φτιαξω τον παγκο εργασιας μου from the scratch that is γιατι διπλα διπλα 34αρι και 42αρα θελουν καποιο χωρο λολ..

p.s Ναι το spiderman ειναι cpu heavy title

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Armoral είπε

1414239396_SpidermanFullRTNoDLSS-min.jpg.c0e3762181221135a020478000868d93.jpg

Εντάξει η κάρτα απλά δεν υπάρχει. Βασικά το όλο σύστημα δεν παίζεται. Σε συνδυασμό με τις νέες CPU, ειδικά τα κορυφαία μοντέλα, θα δούμε ομορφιές.

Spiderman με HDR On, Full RT Effects και τα πάντα δεξιά που λέμε, χωρίς frame generation, dlss και τα σχετικά. Object Range στο 10 αν και δε νομίζω ότι χρειάζεται, περισσότερο το έβαλα για να δω τις δυνατότητες του υπολογιστή σε μέγιστες απαιτήσεις. Τα 0,1% μπορούν να πέσουν μέχρι και στα 26 fps από ότι είδα σε διάφορα run, ανάλογα με το σημείο που βρίσκεσαι.

Βασικά η απόδοση του Spiderman στην C2 με HDR είναι ότι καλύτερο έχω δει μέχρι σήμερα σε οθόνη.

Όσον αφορά την υλοποίηση της Zotac, στη δική μου δεν ακούγεται τίποτα από τα ανεμιστηράκια, ούτε έχω παρατηρήσει ακόμη coil whine, παρά το γεγονός ότι παίζει με το καλώδιο της Corsair και όχι με το δικό της.

 

Στο spiderman κλείσε το HT. Thank me later :P 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Στο spiderman κλείσε το HT. Thank me later :P 

Έγινε θα το δοκιμάσω.

@Herald Days gone έχεις δοκιμάσει; Με Unlimited frame cap η κάρτα χτυπάει 440 watt σύμφωνα με το afterburner.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Armoral είπε

1414239396_SpidermanFullRTNoDLSS-min.jpg.c0e3762181221135a020478000868d93.jpg

Εντάξει η κάρτα απλά δεν υπάρχει. Βασικά το όλο σύστημα δεν παίζεται. Σε συνδυασμό με τις νέες CPU, ειδικά τα κορυφαία μοντέλα, θα δούμε ομορφιές.

Spiderman με HDR On, Full RT Effects και τα πάντα δεξιά που λέμε, χωρίς frame generation, dlss και τα σχετικά. Object Range στο 10 αν και δε νομίζω ότι χρειάζεται, περισσότερο το έβαλα για να δω τις δυνατότητες του υπολογιστή σε μέγιστες απαιτήσεις. Τα 0,1% μπορούν να πέσουν μέχρι και στα 26 fps από ότι είδα σε διάφορα run, ανάλογα με το σημείο που βρίσκεσαι.

Βασικά η απόδοση του Spiderman στην C2 με HDR είναι ότι καλύτερο έχω δει μέχρι σήμερα σε οθόνη.

Όσον αφορά την υλοποίηση της Zotac, στη δική μου δεν ακούγεται τίποτα από τα ανεμιστηράκια, ούτε έχω παρατηρήσει ακόμη coil whine, παρά το γεγονός ότι παίζει με το καλώδιο της Corsair και όχι με το δικό της.

 

Όχι ρε δεν ξέρεις.

 

Δεν αξίζει η 4090 , προπαγάνδα είναι.

Και τα frame generation και όλα αυτά τα καλούδια.

Όσο για c2 παίζω σε 65αρα εγώ.

Την θέλω μεγάλη 😄....εννοώ κάθομαι στον καναπέ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Όχι ρε δεν ξέρεις.

 

Δεν αξίζει η 4090 , προπαγάνδα είναι.

Και τα frame generation και όλα αυτά τα καλούδια.

Όσο για c2 παίζω σε 65αρα εγώ.

Την θέλω μεγάλη 😄....εννοώ κάθομαι στον καναπέ 

Καναπε στο gaming δωματιο ρε συ με 65αρα; πως παιζεις ; lol 

55αρα με τα 1000 ζορια χωρουσε.. 

Εκτος και αν το εχεις στο σαλονι το pc εκει αλλαζει στην μεγαλη TV

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Καναπε στο gaming δωματιο ρε συ με 65αρα; πως παιζεις ; lol 

55αρα με τα 1000 ζορια χωρουσε.. 

Εκτος και αν το εχεις στο σαλονι το pc εκει αλλαζει στην μεγαλη TV

Όχι ρε στο σαλόνι έχω την 65αρα με το ένα pc και στου μικρού έχω το άλλο με 34 uw.

Σε 55 που είχα προσπαθήσει να παίξω από απόσταση γραφειου πήγα να ξεράσω 

Εγώ πλέον είμαι καναπέ και gamepad...χαλαρά πράγματα αντρικά ,μπαμπαδιστικα.

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Όχι ρε στο σαλόνι έχω την 65αρα με το ένα pc και στου μικρού έχω το άλλο με 34 uw.

Σε 55 που είχα προσπαθήσει να παίξω από απόσταση γραφειου πήγα να ξεράσω 

Εγώ πλέον είμαι καναπέ και gamepad...χαλαρά πράγματα αντρικά ,μπαμπαδιστικα.

A σαλονι παιζεις οκ σαντιαγο καναπεου, κονσολιτσα, "home" pc και λοιπα, οκ λεω και εγω που την χωρεσε ο αθεοφοβος την 65αρα στο δωματιο λολ 

Σαλονι και 77αρα μη σου πω οι 65 λιγες ειναι ;)

 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

A σαλονι παιζεις οκ σαντιαγο καναπεου, κονσολιτσα, "home" pc και λοιπα, οκ λεω και εγω που την χωρεσε ο αθεοφοβος την 65αρα στο δωματιο λολ 

Σαλονι και 77αρα μη σου πω οι 65 λιγες ειναι ;)

 

Κάποια στιγμή θα παίξει μια και καλή 83αρα  , προς ώρας με καλύπτει η 65αρα.

Δεν έβγαινε το μαρούλι για άνω των 65 σε lg oled θα είχα πολύ μουρμούρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Κάποια στιγμή θα παίξει μια και καλή 83αρα  , προς ώρας με καλύπτει η 65αρα.

Δεν έβγαινε το μαρούλι για άνω των 65 σε lg oled θα είχα πολύ μουρμούρα 

Μια χαρα ειναι 77 μετα θες μεγαλη προσοχη και πας για gallery only αλλιως ur asking for trouble και τιμη αμαξιου.. Τα περισσοτερα σπιτια στις 80+ εχουν εργονομικο θεμα.. τλπ μην φλονταρουμε το τοπικ με useless info..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει συνδέσει κάνεις τη κάρτα με ενισχυτή? Αλλά όχι τη στάνταρ σύνδεση hdmi στον ενισχυτή και μετά άλλο ένα hdmi στη TV,  ένα hdmi στη TV και άλλο ένα δεύτερο με αντάπτορα από dp της κάρτας γραφικών στον ενισχυτή. 

Για κάποιο λόγο τα windows όσες φορές και να επιλέξω τη  TV ως πρώτη οθόνη κάθε φορά που ανοίγει ή κάνει επανεκκίνηση το pc  θεωρεί τον ενισχυτή ως πρώτη οθόνη και όλα ανοίγουν εκεί, 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση παραπάνω που πρέπει να γίνει? 

Ή κάρτα είναι μια 4090

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, azazil1190 είπε

Όχι ρε δεν ξέρεις.

 

Δεν αξίζει η 4090 , προπαγάνδα είναι.

Και τα frame generation και όλα αυτά τα καλούδια.

Όσο για c2 παίζω σε 65αρα εγώ.

Την θέλω μεγάλη 😄....εννοώ κάθομαι στον καναπέ 

Στα 3 μέτρα εχω μια 65αρα bx. Λέω να τραβήξω καλώδιο hdmi 4k certified και να τη συνδέω και εκεί για λίγο couch gaming και για το immersion που δίνει τομεγαλύτερο μέγεθος.

Ούτως ή άλλως τα περισσότερα παιχνιδα πλέον τα παίζω είτε με xbox χειριστήριο είτε με το Dualsense.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Armoral είπε

Στα 3 μέτρα εχω μια 65αρα bx. Λέω να τραβήξω καλώδιο hdmi 4k certified και να τη συνδέω και εκεί για λίγο couch gaming και για το immersion που δίνει τομεγαλύτερο μέγεθος.

Ούτως ή άλλως τα περισσότερα παιχνιδα πλέον τα παίζω είτε με xbox χειριστήριο είτε με το Dualsense.

Εγώ την έχω καταβρει έτσι .

Δεν παίζω multi πλέον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Mr Aris είπε

Έχει συνδέσει κάνεις τη κάρτα με ενισχυτή? Αλλά όχι τη στάνταρ σύνδεση hdmi στον ενισχυτή και μετά άλλο ένα hdmi στη TV,  ένα hdmi στη TV και άλλο ένα δεύτερο με αντάπτορα από dp της κάρτας γραφικών στον ενισχυτή. 

Για κάποιο λόγο τα windows όσες φορές και να επιλέξω τη  TV ως πρώτη οθόνη κάθε φορά που ανοίγει ή κάνει επανεκκίνηση το pc  θεωρεί τον ενισχυτή ως πρώτη οθόνη και όλα ανοίγουν εκεί, 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση παραπάνω που πρέπει να γίνει? 

Ή κάρτα είναι μια 4090

Δοκίμασε να συνδέσεις τον ενισχυτή με την tv μέσω της earc hdmi υποδοχής και την κάρτα γραφικών σε άλλη hdmi υποδοχη του.

Μόλις τώρα, azazil1190 είπε

Εγώ την έχω καταβρει έτσι .

Δεν παίζω multi πλέον

Επειδή όμως δε θέλω να πάρω τη μεγάλη με  αποκλειστικότητα λόγω χρήσης και από την οικογένεια, θα χρησιμοποιήσω την C2 που  είναι και λίγο καλύτερη ως νεότερη με περισσότερα gaming χαρακτηριστικά.

Spoiler

Τη μεγάλη θα τη χρησιμοποιήσω σίγουρα όταν επανατοποθετήσω την ηχόμπαρα που έδωσα για να καλύψω το έξοδο της Zotac και της αναβάθμισης.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...