Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, xartemporas είπε

Πάνω από το msrp είναι στο ebay, αγγελίες ινσόμνια φάση :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

@Herald @Westbaum και γενικά όσοι έχετε την Gamerock την έχετε οριζόντια ή με vertical mount ώστε να αναδείξει τα κάλλη της; 😁 Αν vertical, ποιο mount; Σε vertical o ζεστός αέρας του vapor chamber χτυπάει πάνω στο mobo, αυτο ειναι κακό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

@Herald @Westbaum και γενικά όσοι έχετε την Gamerock την έχετε οριζόντια ή με vertical mount ώστε να αναδείξει τα κάλλη της; 😁 Αν vertical, ποιο mount; Σε vertical o ζεστός αέρας του vapor chamber χτυπάει πάνω στο mobo, αυτο ειναι κακό;

Eμένα το PC είναι στο πάτωμα κάτω απτό γραφείο, οπότε δεν έχει κάλλη να αναδείξει :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Westbaum είπε

IMG-0980.jpg
IMG-0981.jpg

Eυτυχώς η κάρτα ήταν 32.9cm width.Αν ήταν 33 παίζει να μην χωρούσε😨

Είσαι δυνατός και εσύ ,μου θυμίζει πως ήταν η giga oc στο κουτί του γιου μου πριν του αλλάξω κουτί.

Εγώ το είχα τερματίσει είχα βγάλει και τα φαν από μπροστά για να χωρέσει 

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Westbaum είπε

IMG-0980.jpg
IMG-0981.jpg

Eυτυχώς η κάρτα ήταν 32.9cm width.Αν ήταν 33 παίζει να μην χωρούσε😨

Απο περιέργεια αν έβαζες ενα 12αρι fan με zip ties κάτω απο την κάρτα θα μείωνε τις θερμοκρασίες?

Οχι οτι το έχει ανάγκη, απο περιέργεια για το Corsair ρωτάω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν να τις μειώσει 1-2C,αλλά δεν υπάρχει λόγος,η κάρτα τραβάει 450W,αν παίζεις με headfones,βάζεις το fan στο 70%-80%spd και η θερμοκρασία πάει low 60s.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο "παπάς" για το δήθεν πρόβλημα με το Need for speed unbound. Επίσημη απάντηση από NVidia

Δεν υπάρχει σοβαρό site που να διασταυρώνει οτιδήποτε πριν ποστάρει...σανός αβέρτα...

Η EA διόρθωσε την ανακοίνωση που έβγαλε και τελικά χρειάζεται BIOS update σε motherboard.

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Need-for-Speed-Unbound-Known-Issues/td-p/12093748

Αλλά δεν θα το δούμε πουθενά αυτό να αναφέρεται στα "πρωτοσέλιδα"...

Δεν αφορά την 4090 πλέον και δεν μπορεί να "πουλήσει" το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, morehp είπε

Ο "παπάς" για το δήθεν πρόβλημα με το Need for speed unbound. Επίσημη απάντηση από NVidia

Δεν υπάρχει σοβαρό site που να διασταυρώνει οτιδήποτε πριν ποστάρει...σανός αβέρτα...

Η EA διόρθωσε την ανακοίνωση που έβγαλε και τελικά χρειάζεται BIOS update σε motherboard.

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Need-for-Speed-Unbound-Known-Issues/td-p/12093748

Αλλά δεν θα το δούμε πουθενά αυτό να αναφέρεται στα "πρωτοσέλιδα"...

Δεν αφορά την 4090 πλέον και δεν μπορεί να "πουλήσει" το άρθρο

https://tenor.com/9QsR.gif

Τώρα; Πώς θα παίξουμε nfs? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Spartan117 είπε

Εγώ πάντως είχα 0 θέματα με την 4090, και τουλάχιστον δεν έχει καθόλου stutter ;) 

5184x2160 είμαι 120-140 fps ακατέβατα

needforspeedunboundsc8cfjj.pngneedforspeedunboundscmme9n.pngneedforspeedunboundscoli0g.png

To ghosting που έχεις στα γράμματα και στις ενδείξεις, είναι feature του παιγνιδιού, έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηση: Τις κάρτες τις έχετε συνδέσει πάνω στο χταπόδι με 4 x 4 pcie ή με 2 x 2;

H Zotac προτείνει στο αυτοκόλλητο για την Airo 4 ξεχωριστά καλώδια, ένα σε κάθε υποδοχή του χταποδιού.

Αυτό μου δημιουργεί πρόβλημα καθώς τα Pcie καλώδια του τροφοδοτικού έχουν δύο απολήξεις το καθένα τις οποίες πρέπει να τυλίξω και να καλύψω με straps της Corsair για να μη βρουν στους ανεμιστήρες.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...