Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικα τι φαση? εχει πεσει επιδημια σε οτι παιχνιδι βγαινει και για να πεις οτι θα το παιξεις χωρις προβληματα πρεπει πρωτα να μεστωσει λες και ειναι κρασι πραγματικα με ξεπερναει.Χανετε και ο λογος να το πληρωσεις σε φουλ τιμη αν ειναι να σπαστω που πηρα κατι μισοτελειωμενο και δεν παιζει σωστα στο συστημα μου χιλιες φορες να κανω υπομονη και να το παρω αργοτερα σε φθηνοτερη τιμη.Καλο στην τσεπη μου θα κανω και στην ψυχολογικη μου υγεια..

Επεξ/σία από icenex
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

Εκτός από dx12 unreal δεν είναι τόσο γενικευμένο το πρόβλημα και υπάρχουν λύσεις γιατροσόφια, όπως triple buffering, frame cap κλπ. Για το denuvo νομίζω δεν υπάρχει σωτηρία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως απο οτι καταλαβαινω ειναι θεμα μονο στην Pc εκδοση και ισως να μην εχουν το θεμα ολα τα setup εκει εξω?? στο ps5 που παρακολουθω ενα playthrough απο youtuber δεν εχω παρατηρησει κατι που να κανει το παιχνιδι να πεις οτι παιζει χαλια ισα ισα παιζει πολυ smooth.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, icenex είπε

Παντως απο οτι καταλαβαινω ειναι θεμα μονο στην Pc εκδοση και ισως να μην εχουν το θεμα ολα τα setup εκει εξω?? στο ps5 που παρακολουθω ενα playthrough απο youtuber δεν εχω παρατηρησει κατι που να κανει το παιχνιδι να πεις οτι παιζει χαλια ισα ισα παιζει πολυ smooth.

Λογικό αφού το ps5 έχει gpu 5090😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καταντήσει αηδία το stuttering στο PC με την κωλο-Unreal Engine την οποία θα έχουν περισσότερα παιχνίδια από 'δω και πέρα.

Ο πέτσινος έχει φιλαράκι τον Tim Sweeney της EPIC, ας τον στριμώξει λίγο επιτέλους..Άιντε ζώα.

1 ώρα πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Εκτός από dx12 unreal δεν είναι τόσο γενικευμένο το πρόβλημα και υπάρχουν λύσεις γιατροσόφια, όπως triple buffering, frame cap κλπ. Για το denuvo νομίζω δεν υπάρχει σωτηρία. 

Η Unreal είναι καρκίνος παντού με εξαίρεση τα Gears of War.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Λογικό αφού το ps5 έχει gpu 5090😄

Θα μπορουσε :P αλλα ολοι ξερουμε τον λογο και δεν ειναι αλλος απο οτι εχει γινει καλυτερη δουλεια στο Optimization λογω οτι το Hardware ειναι ιδιο.

Αντιθετως στο Pc στην εξισωση μπαινουν ενα εκατομμυριο διαφορετικες συνθεσεις που λεει ο λογος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κονσόλα δεν έχει shader stutters γιατί είναι pre-compiled τα shaders, στο PC θα πρέπει να τρέχει πριν παίξεις shader compilation όπως κάνουν τα HZD, CoD ή το Uncharted 4 για να μην έχεις stutters την ώρα που παίζεις. Κάποιοι το κάνουν, κάποιοι όχι, η Unreal προφανώς δεν έδινε τέτοια επιλογή μέχρι τώρα και ίσως γι' αυτό κανένα studio δεν το έβαζε.

Στην UE 5.1 νομίζω το έβαλαν αλλά άντε να περιμένεις τώρα να βγει παιχνίδι με την 5.1, λολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, icenex είπε

Θα μπορουσε :P αλλα ολοι ξερουμε τον λογο και δεν ειναι αλλος απο οτι εχει γινει καλυτερη δουλεια στο Optimization λογω οτι το Hardware ειναι ιδιο.

Αντιθετως στο Pc στην εξισωση μπαινουν ενα εκατομμυριο διαφορετικες συνθεσεις που λεει ο λογος.

Εγω παντως μονο στο performance mode το βλεπω να τρεχει καλα το ps5, τα εχει τα θεματα του και αυτο σε fidelity.. 

Παντως για day one εκει φαινεται σιγουρα πολυ καλυτερο, αλλα οταν βγαζεις patch στο PC 70Gb δηλαδη οσο το αρχικο installation day one και εχεις βαλει και denuvo, ειναι συνταγη για μεγαλη πετυχεσα σε DX12 και unreal..

Ας ελπισουμε να φτιαχτει γρηγορα γιατι δεν θα το παρω να το παιξω σε DX11

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, xartemporas είπε

Τελεια και με χασουρα ευχομαι για τους resellers, τις καλυτερες Χριστουγεννιατικες ευχες μου τους στελνω γεματες αγαπη! 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Τελεια και με χασουρα ευχομαι για τους resellers, τις καλυτερες Χριστουγεννιατικες ευχες μου τους στελνω γεματες αγαπη! 

Απο ολους μας. Migliori auguri κρονια πολλα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostiger είπε

Απο ολους μας. Migliori auguri κρονια πολλα..

Πολλα auguria ομως ναι και απο πισω (απο το δεντρο μην παρεξηγηθουμε κιολας) ♥

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...