Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, Herald είπε

Ναι αλλά που ξέρει η cablemod ότι όντως πήρες για το σωστό τροφοδοτικό; Αυτό εννοώ, μπορεί ο Pantaz να έχει ξερώ γώ της Evga τροφοδοτικο ή κάποιο άλλο μοντέλο της asus που δεν υποστηρίζεται. 

Σε όλα τα support τα ίδια κάνουν γενικά, όταν είχε στείλει στην asus για την σάπια την apex με ρωτήσανε τι CPU και τροφοδοτικό έχω. 

Φίλε μου δεν νομίζω κάποιος που μπαίνει στη διαδικασία να αγοράσει 4090 και να μην γνωρίζει έστω τα στοιχειώδη δηλαδή το τι έχει και το τι χρειάζεται για να δουλέψει κάτι! Διπλό τσέκαρα την παραγγελία μου! Αλλά αυτά που μου στέλνουν είναι από άλλο έργο! Δεν περίμενα τέτοια αντιμετώπιση από μια εταιρεία τόσα χρόνια στο χώρο! Εγώ σε support που έχω ξανά στειλει δεν μου έχουν ζητήσει τέτοια πράγματα τόσο λεπτομερή και μιλάμε πάντα για πολύ πιο ακριβά προϊόντα από ένα καλώδιο! Εκεί που μας χρωστούσαν μας πήραν και το βόδι δηλαδή; Όπως είπε και ο @azazil1190 πιο πάνω την πενηνταρού τη κίτρινη δεν έκαναν λάθος και την τράβηξαν χωρίς ανάσα! Μην τον είδατε που λένε! Και στην τελική ένα καλώδιο είναι το οποίο από αστοχία τους δεν δουλευει! Σιγά μην τους στείλω και ληξιαρχείο για να μου δώσουν άλλο καλώδιο! Τα παιδιά είναι για λύπηση εκεί! Είναι και ένας Νικόλας εκεί στο support να πούμε που μου ξεκινάει τα εγγλέζικα εκεί με τα thank you και τα give me your order λες και μιλάμε για να πάρω θέση στο Παλάτι δίπλα στο Βασιλιά! Ήμαρτον! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

portal-with-rtx-nvidia-geforce-recommend

Όσο ανεβάζουμε ανάλυση θέλουμε και καλύτερο CPU. 😂

Παιχνίδι του 2007 και θέλει 12 πυρήνες ?? Α ρε δούλεμα που πέφτει.🤣

Η 3060 στα 1080P θα βγάζει 30fps με DLSS 2.0 ??? 🤪

Επεξ/σία από Aten-Ra
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι λέγαμε και για το Spiderman που ήθελε καλύτερο CPU σε μεγαλύτερη ανάλυση/settings και μόνο ο 12900Κ+ το τρέχει όπως πρέπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Έτσι λέγαμε και για το Spiderman που ήθελε καλύτερο CPU σε μεγαλύτερη ανάλυση/settings και μόνο ο 12900Κ+ το τρέχει όπως πρέπει.

δεν έχω το παιχνίδι ακόμα, φαντάζομαι αυτό ισχύει με rt ενεργοποιημενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Έτσι λέγαμε και για το Spiderman που ήθελε καλύτερο CPU σε μεγαλύτερη ανάλυση/settings και μόνο ο 12900Κ+ το τρέχει όπως πρέπει.

Χωρίς καθόλου RT πως πάει? Γιατί σε ps4 έχει σταθερά τα 30 στο σαπάκι τον jaguar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ilos είπε

Χωρίς καθόλου RT πως πάει? Γιατί σε ps4 έχει σταθερά τα 30 στο σαπάκι τον jaguar.

Και με RT παει καλα αλλα RT objects default στο 6. Αν το βαλεις 10 εκει τρωνε ζορι και διαφορα δεν βλεπεις οπτικη ουτε σε screenshots back to back. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ilos είπε

Χωρίς καθόλου RT πως πάει? Γιατί σε ps4 έχει σταθερά τα 30 στο σαπάκι τον jaguar.

Xωρίς RT είναι πούπουλο. Όπως και το cyberpunk βασικά, τουλάχιστον από θέμα CPU κλάιν μάιν χωρίς το RT. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Έτσι λέγαμε και για το Spiderman που ήθελε καλύτερο CPU σε μεγαλύτερη ανάλυση/settings και μόνο ο 12900Κ+ το τρέχει όπως πρέπει.

Παιχνίδι του 2007 είναι το Spiderman ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Παιχνίδι του 2007 είναι το Spiderman ??

Μιλάμε για full path-traced τίτλο, σαν το Quake 2 RTX. Ποιο 2007 ; Καμία σχέση με το original.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Έτσι λέγαμε και για το Spiderman που ήθελε καλύτερο CPU σε μεγαλύτερη ανάλυση/settings και μόνο ο 12900Κ+ το τρέχει όπως πρέπει.

???

Μια χαρα παιζει με 5600 + B-Die ολα φουλαριαμένα.

Κάτω απο 70fps σπάνια.

Συνήθως 70-90 με RT distance 10 και 80-100fps με ρύθμιση στο 6.

12700/12900+  το παιζουν με 100fps ακατεβατα.

49 λεπτά πριν, ilos είπε

Χωρίς καθόλου RT πως πάει? Γιατί σε ps4 έχει σταθερά τα 30 στο σαπάκι τον jaguar.

Μια χαρά παιζει και με RT σε Ryzen 5000 και καλές μνήμες και πανω. 

Οι Skylake based εφαγαν τρελή ηττα απο τα Spiderman.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...