Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, kkatzos είπε

1350€ η 4090; 🤣

Έλεος... δε θέλει πολλή σκέψη για να καταλάβει κάποιος ότι είναι απάτη.

Στο Amazon συνέχεια παρουσιάζονται τέτοιες "προσφορές" από απατεώνες πωλητές.

Ευτυχώς το ίδιο το amazon τον εντόπισε και κατέβασε γρήγορα την "προσφορά".

Μάλλον δεν γνωρίζεις πως λειτουργεί το Amazon. Η συγκεκριμένη μάλλον ήταν απάτη, δεν τη κοίταξα πέρα από τιμή και φωτογραφία, δεν με ενδιέφερε για αγορά. 

Το Amazon δεν έχει report πουθενά, για να μπορεί ένας χρήστης να κάνει report τέτοιου είδους απάτες. Τουλάχιστον δεν είχε μέχρι κάποιους μήνες πριν που το είχα ψάξει. 

Στο reddit, αν θυμάμαι καλά, αναφέρουν ότι η Amazon δεν έχει report για να μην αποθαρρύνει καμία αγορά, κίνηση χρημάτων. Τα λεφτά δεν τα χάνεις απλά μπορεί να  δεσμευτούν για λίγες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα πτώση τιμή για την 4080 και σε ποιοτική υλοποίηση(1620€). Ενώ η φθηνότερη 4090 παραμένει στα 2270€.

https://www.skroutz.gr/s/39470081/Asus-GeForce-RTX-4080-16GB-GDDR6X-TUF-Gaming-OC-Κάρτα-Γραφικών-PCI-E-x16-4-0-με-2-HDMI-και-3-DisplayPort-90YV0IB0-M0NA00.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Νέα πτώση τιμή για την 4080 και σε ποιοτική υλοποίηση(1620€). Ενώ η φθηνότερη 4090 παραμένει στα 2270€.

https://www.skroutz.gr/s/39470081/Asus-GeForce-RTX-4080-16GB-GDDR6X-TUF-Gaming-OC-Κάρτα-Γραφικών-PCI-E-x16-4-0-με-2-HDMI-και-3-DisplayPort-90YV0IB0-M0NA00.html

 

1480 έχει από eshop

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, prefuse είπε

Μάλλον δεν γνωρίζεις πως λειτουργεί το Amazon. Η συγκεκριμένη μάλλον ήταν απάτη, δεν τη κοίταξα πέρα από τιμή και φωτογραφία, δεν με ενδιέφερε για αγορά. 

Το Amazon δεν έχει report πουθενά, για να μπορεί ένας χρήστης να κάνει report τέτοιου είδους απάτες. Τουλάχιστον δεν είχε μέχρι κάποιους μήνες πριν που το είχα ψάξει. 

Στο reddit, αν θυμάμαι καλά, αναφέρουν ότι η Amazon δεν έχει report για να μην αποθαρρύνει καμία αγορά, κίνηση χρημάτων. Τα λεφτά δεν τα χάνεις απλά μπορεί να  δεσμευτούν για λίγες μέρες.

Από το 2011 πελάτης είμαι με πάνω από 200 παραγγελίες.

Δεν είπα κάπου ότι χάνεις τα λεφτά σου. Εκτός αν είσαι ηλίθιος και τα στείλεις εκτός συστήματος.

Είπα το αυτονόητο, ότι δε χρειάζεται και πολύ μυαλό για να καταλάβει κάποιος ότι τα 1350€ για 4090 κάνουν "μπαμ" από χιλιόμετρο ότι είναι απάτη. Καμία σχέση δηλαδή με "προσφορά",  "promotion" και όλα τα  άλλα που ειπώθηκαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kkatzos είπε

Από το 2011 πελάτης είμαι με πάνω από 200 παραγγελίες.

Δεν είπα κάπου ότι χάνεις τα λεφτά σου. Εκτός αν είσαι ηλίθιος και τα στείλεις εκτός συστήματος.

Είπα το αυτονόητο, ότι δε χρειάζεται και πολύ μυαλό για να καταλάβει κάποιος ότι τα 1350€ για 4090 κάνουν "μπαμ" από χιλιόμετρο ότι είναι απάτη. Καμία σχέση δηλαδή με "προσφορά",  "promotion" και όλα τα  άλλα που ειπώθηκαν.

δεν έγραψα πουθενά οτι εγραψες οτι χάνει τα λεφτά του κάποιος

το σχόλιο μου ηταν για το "Ευτυχώς το ίδιο το amazon τον εντόπισε και κατέβασε γρήγορα την "προσφορά"."

επιλογή του amazon ειναι να υπάρχουν τέτοιες απάτες αφου το γνωρίζει το θέμα και δεν κάνει τίποτα.

Ισα ισα εχει μεγαλυτερο traffic λόγο αυτών, αν ψαξει καποιος reddit αναφέρει γιατι το αφήνει και το όφελος που έχει απο το να μην εχει report για scum. αν κανει τον κοπο κάποιος και το βρει ας το βαλει εδω.

ειμαστε σε υποτίθεται περίοδο προσφορών οποτε δεν υπάρχει αυτονόητο, καθως μια έκτπωση 15-20% (1350€) απο το MSRP 1600$ δεν ειναι και απίθανο σενάριο. απλα ειναι ακόμα νωρίς για τιμές MSRP

σε αυτο ακριβώς πατησε ο απατεώνας και έβαλε την συγκεκριμένη κάρτα στη συγκεκριμένη τιμή την συγκεκριμένη περίοδο. Εξάλλου οι απατεώνες εχουν εξελιχθεί και γνωρίζουν οτι με πολύ χαμηλές τιμές κάνει μπαμ οτι ειναι απάτη, οποτε βαζουν "προσφορά" μεν πιο κάτω απο τον ανταγωνισμό αλλα όχι 50-70% ειδικά σε περίοδο μη εκπτώσεων.

εγω ειμαι 12-13 χρονια νωρίτερα απο εσένα (απο το 1998/9 μπορεί και νωρίτερα) που ειχε μονο βιβλία και cd και έχω αγοράσει απο όλα τα amazon ακόμα και απο amazon.jp ογκώδη βιβλία αρχιτεκτονικης και design αλλα τι παει να πει αυτό, οτι ειμαι guru και δεν μπορω να την πατήσω ή μηπως εισαι εσυ;

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Armoral είπε

image.png.ed524f16003ec39da915bc0726fb12af.png

Όταν πόσταρα έγραφε "εξαντλήθηκε". Τώρα γράφουν για τη νέα παραλαβή.

Είναι πάντως η πιο φθηνή τιμή στην Ευρώπη! Γερμανία με μικρότερο ΦΠΑ η φθηνότερη τιμή είναι 1530.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Tambas91 είπε

ισχύει καλύτερη μια zotac στα 2300 θα πιάνει και πιο πολλά φου που ες :P

Δεν θα πιανει πιο πολλα φου που ες αλλα υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα σε λιγα χρονια η vrm να κανει ενα πουφ και να παρεις την καρτα που πληρωσες χιλιαρικα στο χερι.

Γιατι οι υπολοιποι ειναι κοροιδα(μαζι και η nvidia) που εχουν vrm που δεν ειναι το απολυτο minimum για να τρεξει η καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι 4090 έχουν καλή ψύξη, δεν είναι όπως στην σειρά 3000 όπου ακόμα και η FE βαρούσε 110C στις μνήμες και throttlαρε..Επίσης όσο ''κακή'' κι αν είναι μια  υλοποίηση, εξακολουθεί να αποδίδει αυτό που είναι. Για παράδειγμα η 4090 θα αποδίδει σαν 4090 όποια υλοποίηση κι αν πάρεις με μια διαφορά +/- 5%.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτός ο τύπος είναι κορυφαίος overclocker.....πετυχημένος επαγγελματικά σαν πωλητής μέτοχος ή οτιδήποτε στο caseking.de και εμένα τα μάτια μου βλέπουν αυτή την μαλακία....ε θα κόψω και το oc...σιχάθηκα, όπως δεν έχω είχα ποτέ λογαριασμό σε social...θα κόψω και το youtube να βλέπω ΗΜΑΡΤΟΝ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Apostol. είπε

Δεν θα πιανει πιο πολλα φου που ες αλλα υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα σε λιγα χρονια η vrm να κανει ενα πουφ και να παρεις την καρτα που πληρωσες χιλιαρικα στο χερι.

Γιατι οι υπολοιποι ειναι κοροιδα(μαζι και η nvidia) που εχουν vrm που δεν ειναι το απολυτο minimum για να τρεξει η καρτα.

Αρα μονο hof galax με 2 16pin. Χαζοί είναι στη galax που βάλανε τοσα vrm? 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...