Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, itanium είπε

Ανεξαρτήτως τιμής είναι μια πολύ δυνατή κάρτα και ξεφτυλίζει σε επιδόσεις την 3090Τi

@Spartan117

Καλορίζικη η κάρτα, υλοποίηση?

Καλό και δυνατό gaming εύχομαι φίλε μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Armoral είπε

ειναι πιο σύγχρονο τροφοδοτικο αυτό σίγουρα, αυτό που δεν γνωρίζω ειναι αν η thermaltake κατασκευάζει η ίδια τα τροφοδοτικά της ή ειναι rebrand πχ super flower, seasonic κτλ

το μονο μειον σε σχέση με αυτο που έβαλα ειναι οτι το thermaltake ειναι gold, ενω το super flower titanium.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

είναι λίγο τα φωτάκια από κάτω κάπως, αλλά ευτυχώς οι ανεμιστήρες δεν χρειάζεται να δουλεύουν συνέχεια σπάνια θα φτάσει 62c.και το software της gigabyte δεν έχω σκοπό να το κάνω εγκατάσταση,έχω και σκούρο γυαλί στον πύργο και δεν φαίνεται τίποτα ευτυχώς.

IMG_20221126_131351.jpg

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλύτερος τεχνικός τομέας είναι στο Horizon Forbidden West, ποιο Plague Tale.. Δεν φτουράει μια.. Πανωλεθρία στο Μιλάνο σε OLED. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMG-1114.jpg
2970/1500 xωρίς να πειράξω volt και με το stock power limit,μια χαρά για την non oc Palit.
Το επόμενο βήμα να ανεβάσω τα volt και να αρχίσω να ανεβάζω το core clock από τα 200 αλλά είμαι με το 3-8pin,αν και λόγω locked power limit δε νομίζω να υπάρχει θέμα,πάλι 450W θα είναι.

Αν και διστακτικός,αν πάω τέρμα τα voltage λογικά θα μπορώ να ανεβάσω τον πυρήνα η το power limit θα'ναι το πρόβλημα?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, kostiger είπε

Μαλιστα..

 

Screenshot_20221127-000714_Chrome.jpg

Εχουμε δρομο μεχρι τα 700-800 που ειναι η πραγματικη τιμη της. Αλλα για eshop το λες οκ τιμη ειδικα σε συγκριση με τι παιζει στα υπολοιπα καταστηματα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, prefuse είπε

ειναι πιο σύγχρονο τροφοδοτικο αυτό σίγουρα, αυτό που δεν γνωρίζω ειναι αν η thermaltake κατασκευάζει η ίδια τα τροφοδοτικά της ή ειναι rebrand πχ super flower, seasonic κτλ

το μονο μειον σε σχέση με αυτο που έβαλα ειναι οτι το thermaltake ειναι gold, ενω το super flower titanium.

Από τα atx 3.0 τα Tt και τα MSI είναι CWT 

https://www.techpowerup.com/review/thermaltake-toughpower-gf3-750-w/

https://www.techpowerup.com/review/msi-meg-ai1000p-1000w/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Arkin είπε

Εχουμε δρομο μεχρι τα 700-800 που ειναι η πραγματικη τιμη της. Αλλα για eshop το λες οκ τιμη ειδικα σε συγκριση με τι παιζει στα υπολοιπα καταστηματα. 

Καλως ή κακώς πολυ καλη τιμή με βαση τα δεδομένα της αγοράς σημερα.  Πολυ κακη η τιμολόγηση της 4080 ομως απο τον πετσινο.

Με ολο το σεβασμό σε όσους ψωνισαν νωρις και θα χάσουν μεταπωλητικη αξια, ελπίζω να φανερώνει ταση αποκλιμακωσης των τιμών αυτή η (εντος ή εκτός εισαγωγικών) προσφορά. Να δουμε αν θα ειναι πυροτέχνημα ή αν θα ακολουθήσουν και άλλα καταστήματα σε μειώσεις τιμων.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Westbaum είπε

IMG-1119.jpg

Το power limit με περιορίζει.Βye bye 21000 gpu score 😢

αν έχεις ίδια απόδοση πάνω, κάτω σε gaming και μεγάλη εξοικονόμηση σε watt ,δεν νομίζω να σε ενδιαφέρει το GPU score .

1 λεπτό πριν, kostiger είπε

Καλως ή κακώς πολυ καλη τιμή με βαση τα δεδομένα της αγοράς σημερα.  Πολυ κακη η τιμολόγηση της 4080 ομως απο τον πετσινο.

Με ολο το σεβασμό σε όσους ψωνισαν νωρις και θα χάσουν μεταπωλητικη αξια, ελπίζω να φανερώνει ταση αποκλιμακωσης των τιμών αυτή η (εντος ή εκτός εισαγωγικών) προσφορά. Να δουμε αν θα ειναι πυροτέχνημα ή αν θα ακολουθήσουν και άλλα καταστήματα σε μειώσεις τιμων.

Η μεταπωλητικη αξία είναι υποκειμενική σε αυτά τα προϊόντα, πάντα γνωρίζεις ότι θα χάσεις ένα σεβαστό ποσό στην μεταπώληση .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...