Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

NVIDIA GeForce RTX 4060 rumored to be as fast as RTX 3070, launch by June 2023

Μάπα το καρπούζι, θα έπρεπε να έχει επιδόσεις 3080.

Και η διαφορα αποδοσης απογοητευτικη και η ημερομηνια κυκλοφοριας . Ηλπιζα Μαρτιο αντε Απριλιο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, koyris είπε

Ακριβώς την ίδια καρτα ειχα παρει απο κοτσο τον Δεκέμβριο του 2020 στα 1100€

Και θυμάμαι ήταν απο τις πιο ακριβές αλλά είχα ξεμείνει χωρίς κάρτα που είχε χαλάσει η 2080ti και πήρα αυτήν που ήταν η μόνη διαθέσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Silverage είπε

Καλά αυτό μην το λες. Χαμός γίνεται τόσα χρόνια στο internet με άτομα που παραπονιούνται για το πλαίσιο και το service του. Και έχω και προσωπική εμπειρία απο φίλο που είχαμε πάει μαζί κάτι που του χάλασε στο service.

Καλά και εγώ μια εμπειρία που έχω κακή ήταν, ευτυχώς δεν ήταν μεγάλο πρόβλημα.

Αλλά όντως οι παραδόσεις είναι πολύ γρήγορες και σου λένε και περίπου ώρα παράδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Physics for dummies φυσικά όταν το έγραψα δεν έκανα random guess γιατί έχω 4090 αλλά ας πούμε οτι καταλαβαίνω φυσική γυμνασίου (δεν αναφέρω καν σπουδές) .....αλλά είπαμε πλέον στις μέρες μας δεν μετρά η γνώση αλλά οι ημίθεοι jay2, igor και το reddit αυτό όπου τους σώζει είναι οτι το κοινό τους κατά 90% είναι άσχετοι.....προσωπικά αυτές οι κάρτες είναι εκτός εγγύησης λόγω λάθους του χρήστη, διάφορες μπούρδες ώστε δεν κάνει κλικ και κλάκ και μη πω είναι οτι να ναι ο κονέκτορας και σωστά σχεδιασμένος είναι και δουλεύει όπως πρέπει εάν ο κάθε ένας αγοραστής δεν ξέρει δεν μπορεί και δεν κατάλαβε είναι πρόβλημα δικό του.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το αστείο είναι ότι λόγω του adaptor,  μπορείς να βάλεις ακόμα πιο εύκολα το "καλώδιο" στην κάρτα χωρίς να την έχεις τοποθετήσει πρώτα στην μητρική, ώστε να έχεις την δυνατότητα να κρατάς κόντρα με το άλλο χέρι μέχρι να μπει τελείως στο slot.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, itanium είπε

 

Physics for dummies φυσικά όταν το έγραψα δεν έκανα random guess γιατί έχω 4090 αλλά ας πούμε οτι καταλαβαίνω φυσική γυμνασίου (δεν αναφέρω καν σπουδές) .....αλλά είπαμε πλέον στις μέρες μας δεν μετρά η γνώση αλλά οι ημίθεοι jay2, igor και το reddit αυτό όπου τους σώζει είναι οτι το κοινό τους κατά 90% είναι άσχετοι.....προσωπικά αυτές οι κάρτες είναι εκτός εγγύησης λόγω λάθους του χρήστη, διάφορες μπούρδες ώστε δεν κάνει κλικ και κλάκ και μη πω είναι οτι να ναι ο κονέκτορας και σωστά σχεδιασμένος είναι και δουλεύει όπως πρέπει εάν ο κάθε ένας αγοραστής δεν ξέρει δεν μπορεί και δεν κατάλαβε είναι πρόβλημα δικό του.... 

Καλά εκτός εγγύησης δεν θα μπορούσε καμία εταιρεία να δικαιολογήσει κάτι τέτοιο σε ένα προϊόν τόσο ακριβό, άσε που in house θα επισκευαστεί λογικά σχετικά εύκολα αφού κάηκε μόνο το πλαστικό.

Σχεδιαστηκά δεν θα έπρεπε να λειτουργούσε αν δεν έχει μπει σωστά πάντως. Άμα είναι να σχεδιάσεις κάτι καινούργιο κάντο σωστά τουλάχιστον.

Επεξ/σία από Jts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουμπώνει πάρα πολύ εύκολα και πραγματικά ο igor το τερμάτισε, είναι άλλο να πεις αντιπαθώ την nvidia και τα προιόντα της σαν εταιρία και άλλο να φανατίζεις τους επιστήμονες του reddit δημιουργώντας μυθιστορήματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

NVIDIA GeForce RTX 4060 rumored to be as fast as RTX 3070, launch by June 2023

Μάπα το καρπούζι, θα έπρεπε να έχει επιδόσεις 3080.

φαντασου ποσο στοκ 3000 υπαρχει ακομη,ειδικα σε 3060/3060τι 3070τι

που θεωρουν οτι σε 8-9 μηνες ισως εχει πουληθει,σε παραλογες τιμες msrp 2020 βεβαιως βεβαιως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jts είπε

Σχεδιαστηκά δεν θα έπρεπε να λειτουργούσε αν δεν έχει μπει σωστά πάντως

Σε asus ή gigabyte υπάρχει blinking led σε περίπτωση που η τάση και το ripple φεύγουν εκτός παραμέτρων και προειδοποιεί το ic με το led....μέχρι εκεί και το ic της gpu και φυσικά και το ic του psu έχουν προστασίες και παραμέτρους όπου προλαβαίνουν κάτι καταστροφικό όμως χρειάζονται όλα αυτά κάποιες συνθήκες για να δουλέψουν σωστά,  όπως το βασικό να είναι τοποθετημένη σωστά η κάρτα στο slot, οι κοννέκτορες σωστά κουμπωμένοι δεν γίνεται κάτι άλλο

Εγω γράψει 10δες φορές να μην κάνει κάποιος undervolt σε gpu ειδικά όπου τραβάει πολλά ampere, τους λόγους δεν τους ξαναγράφω, οκ και εδω και στο pcb μιας gpu υπάρχει προστασία από UVP και σε κάποιες είσαι safe μέχρι ένα βαθμό αν είναι το vrm με dr mos, αλλά εαν το γράψω αυτό κάποιος θα καταλάβει οτι α δε ξέρω τι ακριβώς κάνει αυτό ρίξε τάση (που θα την αποκαλεί ρεύμα) να έχω χαμηλές θερμοκρασίες κοινώς χωρις κάποιο υπόβαθρο τεχνικό δεν γίνεται over & out κάποιος να έχει και άποψη για πράγματα που είναι δεδομένα, αυτός είναι και ο λόγος όπου θεωρώ κακή επιλογή διάφορα κανάλια επι παντός επιστητού στο youtube όπου ο κάθε άσχετος μετά από 10 video αισθάνεται έτοιμος να επισκευάσει ένα pcb, να επισκευάσει ένα κινητήρα ή να πετάξει ένα F-16....όλα μα όλα θέλουν χρόνο και κόπο μαγικά δεν γίνεται κάτι και να έχει κάποιος και άποψη επίσης δεν γίνεται ...   

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dsi44 είπε

50% κατω στο gaming sector και αυτη ειναι μονο η αρχη ετσι οπως πανε

https://www.techpowerup.com/301170/nvidia-announces-financial-results-for-third-quarter-fiscal-2023

Τέλεια νέα. Αντε και σε ένα ακόμα χειρότερο τρίμηνο που έρχεται από αυτό. Μπας και βάλουν μυαλό. Λέμε τώρα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...