Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, morehp είπε

Ναι χαμηλά ειναι, αν μπορω να διακρινω καλα εχεις βουτιες σε gpu clock και mem clock στο πρωτο κομμάτι;

Έλα ντε γιατί?κ με στοκ όλα τα ίδια dips έχω....μήπως φταίνε τα 22h2 win 11?δεν έχω πειράξει τίποτα...

Επεξ/σία από isaias1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.computerbase.de/2022-11/nvidia-aus-msi-zotac-geforce-rtx-4080-review-test/2/#abschnitt_benchmarks_mit_und_ohne_rt_in_3840__2160
Για να βλέπουμε και τα ποσοστά ανά παιχνίδι.

1 λεπτό πριν, isaias1983 είπε

Έλα ντε γιατί?κ με στοκ όλα τα ίδια dips έχω....μήπως φταίνε τα 22h2 win 11?δεν έχω πειράξει τίποτα...

Xαμήλωσε το oc,μπορεί να κάνει error correction αντί για crash.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, isaias1983 είπε

Έλα ντε γιατί?κ με στοκ όλα τα ίδια dips έχω....μήπως φταίνε τα 22h2 win 11?δεν έχω πειράξει τίποτα...

https://www.techspot.com/news/96640-microsoft-confirms-windows-11-22h2-update-killing-game.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Westbaum είπε

https://www.computerbase.de/2022-11/nvidia-aus-msi-zotac-geforce-rtx-4080-review-test/2/#abschnitt_benchmarks_mit_und_ohne_rt_in_3840__2160
Για να βλέπουμε και τα ποσοστά ανά παιχνίδι.

Xαμήλωσε το oc,μπορεί να κάνει error correction αντί για crash.

K χωρίς oc τα ίδια κάνει...

 

8 λεπτά πριν, dsi44 είπε

Κατάλαβα...πάμε πάλι για φορμάτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, isaias1983 είπε

K χωρίς oc τα ίδια κάνει...

 

Κατάλαβα...πάμε πάλι για φορμάτ...

Power plan εχεις βαλει high performance στα Windows; το προβλημα που ανεφερε ο φιλος παραπανω εχει να κανει μονο με το geforce experience..το οποιο διορθωθηκε εδω και 1μιση μηνα περιπου με 517.48 driver αν θυμαμαι σωστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, morehp είπε

Power plan εχεις βαλει high performance στα Windows; το προβλημα που ανεφερε ο φιλος παραπανω εχει να κανει μονο με το geforce experience..το οποιο διορθωθηκε εδω και 1μιση μηνα περιπου με 517.48 driver αν θυμαμαι σωστα

Με ultimate plan είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, isaias1983 είπε

Με ultimate plan είμαι.

Xαμήλωσε το oc και ξανατρέξτο το bench ναδεις αν ανέβει το score.Oι νέες κάρτες δεν κάνουν απαραίτητα crash αλλά error correction που σου ρίχνει την επίδοση.Εγώ για να βρω το oc της μνήμης,έβαλα 1450 που έβλεπα στα reviews για την palit,ανέβασα στα 1500 και το score στο unigine heaven έπεσε.Το έριξα 30hz και ξανανέβηκε 5 fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Westbaum είπε

Xαμήλωσε το oc και ξανατρέξτο το bench ναδεις αν ανέβει το score.Oι νέες κάρτες δεν κάνουν απαραίτητα crash αλλά error correction που σου ρίχνει την επίδοση.Εγώ για να βρω το oc της μνήμης,έβαλα 1450 που έβλεπα στα reviews για την palit,ανέβασα στα 1500 και το score στο unigine heaven έπεσε.Το έριξα 30hz και ξανανέβηκε 5 fps.

Ξαναλέω χωρίς oc πουθενά έχω τα ίδια dips.10 φορες έτρεξα το τεστ...κ έκανα κ restart εννοείται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oπως τα ειπαν οι περισσοτεροι μια χαρα καρτουλα για τις επιδοσεις της θα ηταν αν ειχε το σωστο msrp δηλαδη 799-899. 

Δεν ξερω τι ακριβως προσπαθει να επιτυχει η nvidia αλλα προβλεπω μεγαλη κλωτσια στον πισινο απο AMD ειδικα αν δεν ξεφυγουν οι τιμες των ΧΤ/ΧΤΧ.. 

Τετοια τρικλοποδια στον εαυτο της δεν εχει ξαναγινει.. Οκ τιμολογεις την 4090 που ειναι και κορυφη στα παντα και μετα κανεις αυτο που κανεις με δυο 4080 περνωντας την μια πισω γιατι το φιασκο ηταν μεγαλο (ακομη γελαω) και πας και βαζεις στην 16αρα αυτη την τιμη msrp..

Does not compute που λεμε..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Πλαίσιο μετά το κράξιμο ήδη εριξε τιμές.

https://www.plaisio.gr/search?query=Rtx 4080&page=1

Όχι ότι έφτιαξαν τα πράγματα αλλά δεν έχουμε ίδιες τιμές με τις χαμηλότερες 4090 πλέον. Έχουν διαφορά 400 με 500 ευρώ.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Armoral είπε

Το Πλαίσιο μετά το κράξιμο ήδη εριξε τιμές.

https://www.plaisio.gr/search?query=Rtx 4080&page=1

Όχι ότι έφτιαξαν τα πράγματα αλλά δεν έχουμε ίδιες τιμές με τις χαμηλότερες 4090 πλέον. Έχουν διαφορά 400 με 500 ευρώ.

2K για 4080, έχει ξεφύγει τελείως η κατάσταση :-D 

Πριν μερικές βδομάδες είχε 4090 για 1900...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...