Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, itanium είπε

είμαι περίεργος να δω πού θα κάτσει η μπίλια με τιμές και διαθεσιμότητες

Προσωπικά δεν περιμένω μεγάλη διαθεσιμότητα στην 4080 και κάτω, αν κρίνω με την προϊστορία της NVIDIA θα ζητάει από τους AIBs για κάθε 4080 να αγοράζουν και 3-4 Ampere για να φύγει το stock.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

12 ώρες πριν, d4ydr33m3r είπε

Ολοι τα ιδια βγαζουμε περιπου 76 βγαζω και εγω avg με αυτα τα settings 

Μην περιμενετε θαυματα σε 4k ρε παιδια.. Επεξεργασταρα ο 13900k και εγω μετα τις γιορτες μαλλον θα τον παρω να τον βαλω αλλα για αλλες δουλειες..

20221115_004251.jpg

LOL τώρα το είδα χθες το βράδυ το έτρεξα και έβγαλε ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ wow

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.amazon.de/dp/B0BF5Y2NXJ/ref=pe_32485871_576169721_fxm_4_0_n_id

Για όποιον θέλει ένα atx 3.0 τροφοδοτικό αλλά είναι έτοιμος να περιμένει κάνα δίμηνο!έπεσε ξανά η τιμή του...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Jts είπε

Και μην ξεχνάς ότι είναι αρκετά πιο πετσοκομένη σε σχέση με την προηγούμενη γενιά.

Βασικά μόνο στις Ampere η xx80 ήταν τόσο δυνατή. δηλαδή μόλις 10% κάτω από την xx90.

Στις προηγούμενες υπήρχε αρκετά μεγάλη διαφορά (~30%) ανάμεσα στις xx80 και τις Ti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το προβλημα ειναι οτι μενουμε στο msrp ενω ουσιαστικα ειναι απλα ενα suggested retail price που εδω και χρονια δεν εχει και ιδιαιτερη επαφη με τα street prices.. 

Η μαλλον εχει επειδη το βλεπει ο εμπορας και λεει ααα μου λεει msrp 1100 αρα εγω θα το βαλω 1300-1600 για να πληρωσω φορους, τελη και να εχω το κερδος που θελω σημερα.

Foul λοιπον μεγαλο της Nvidia το msrp αυτο γιατι για να παρεις κατι στα 1100 πρεπει την σημερον ημεραν να εχει msrp 699-899 

4 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Βασικά μόνο στις Ampere η xx80 ήταν τόσο δυνατή. δηλαδή μόλις 10% κάτω από την xx90.

Στις προηγούμενες υπήρχε αρκετά μεγάλη διαφορά (~30%) ανάμεσα στις xx80 και τις Ti.

Ισχυει αυτο και το εκανε και γιατι περιμενε δυνατες AMD και γιατι η προηγουμενη γενια θυσιαστηκε σε επιδοσεις για να ξεκινησει το RTX implementation και ετσι φανηκε και περισσοτερο η διαφορα με την 1080 (εδω η 2080Ti ηταν more or less 25-30% πιο δυνατη μονο iirc σε σχεση με την 1080Ti)

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Βασικά μόνο στις Ampere η xx80 ήταν τόσο δυνατή. δηλαδή μόλις 10% κάτω από την xx90.

Στις προηγούμενες υπήρχε αρκετά μεγάλη διαφορά (~30%) ανάμεσα στις xx80 και τις Ti.

20% θυμόμουν περίπου εγώ, και μιας και το κοίταξα τόσο ηταν.

Οκ οι Ampere πιο κοντά αλλά η 4080 φαίνεται να είναι 30+ πιο αργή. Θα δούμε σήμερα το ακριβές ποσοστό.

Επεξ/σία από Jts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jts είπε

Και μην ξεχνάς ότι είναι αρκετά πιο πετσοκομένη σε σχέση με την προηγούμενη γενιά.

Γιεπ. Όπως φαίνεται η μοναδική κάρτα της σειράς αυτής που δικαιολογεί το όνομα της θα είναι η Χ90. Ολοκληρωμένο πακέτο και με μνήμη μπόλικη. Τώρα τι γλέντι αναμένεται να κάνει με κάτι πετσοκομμενες Χ70,Χ60Τι που περιμένει ο περισσότερος κόσμος ωχοχο

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...