Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το CP 2077 είναι RPG των 40-60 ωρών(100+ αν θες τα πάντα όλα) και έρχεται και expansion, απλώς η NVIDIA τα έσκασε για να push-αριστεί το RTX και να σπρώξουν καμιά κάρτα.

Τις ίδιες μλκίες διαβάζαμε και όταν βγήκε το πρώτο Crysis και τελικά ήταν ένα από τα καλύτερα FPS ever.

https://www.metacritic.com/game/pc/crysis

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2302

  • Arkin

    1886

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Ακόμα δεν έχουν καταλήξει στα final specs, μπας και βάλουν μυαλό και δεν βγάλουν την 4070 με μόνο 10G VRAM.

Ας έχει τις επιδόσεις που ακούγονται και καλή τιμή και χαλάλι η vram.

Οτι δηλαδή ίσχυε πίσω στο 2020 για την 3080, για όσους τυχερούς τσίμπησαν FE στα 699ευρώ και ας γκρινιάζει μετά κόσμος στα forum.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 3080 μια χαρά τα έβγαλε τα 2 έτη ζωής της(Για όσους αναβαθμίζουν σε αντίστοιχο μοντέλο κάθε 2 χρόνια που αλλάζει η γενιά). Η 3090 κλασικά niche product και τίποτα παραπάνω.

Τώρα όμως δεν θα είχα την ίδια άνεση με 10GB ξανά, θα μπούμε στο 2023 και θα έχουμε όλο και περισσότερο current-gen releases. Εννοείται ότι αν την βρίσκεις στα 450 ευρώ ξέρω 'γω θα είναι μια χαρά και με τέτοια μνήμη αλλά το κόβω πολύ χλωμό να την βρίσκεις τόσο χαμηλά, οπότε είτε πας σε μεγαλύτερο μοντέλο, είτε κοιτάς προς AMD μεριά που σίγουρα θα δώσει περισσότερη μνήμη σ' αυτό το range.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά να κόβεις από shadows και volumetric. Να αναγκάζεσαι να κόβεις από textures πάει πολύ. Για 2560x1440 πρέπει να είναι εντάξει τα 10gb vram για την ώρα. Η 4070 να έρθει τουλάχιστον με 12 αν όχι με 16. Δηλαδή έβγαλαν 2060 με 12gb ram ε θα είναι το θέατρο του παραλόγου να βγάλουν 4070 με 10. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω που ειμαι για νεο συστημα να περιμενω μεχρι νοεμβριο για 4080ti και 13900κ σε τιμες τυπου 1300 και 600 ευρα αντιστοιχα?

Επεξ/σία από gpapad20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/7/2022 στις 2:53 ΜΜ, gpapad20 είπε

Eγώ που ετοιμάζομαι για νέο build το επόμενο 6μηνο και είμαι εκτος επικαιροτητας καιρο, πηγαινω σε 4080ti,12900κ και ddr5 ?

Η ιδια ακριβώς ερώτηση πριν λίγες ημέρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, corr8 είπε

Εχουν πει αν σκοπευουν να βγαλουν ξεχωριστη εκδοση 48gb τυπου titan? 4090/4090ti θα χουν ιδια μνημη 24gb οπως εγινε με τις 3090/ti σωστα?

Ίσως βγει Titan με 48GB αλλά δεν είναι τίποτα σίγουρα ακόμα, η 4090 πάντως πάλι 24GB θα έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι εμφανες νομίζω ότι στην δεύτερη ερωτηση μου, ζητάω μια πιθανή τιμολογιακή πρόβλεψη για τα δυο κομματια  δεν καταλαβαίνω την τοποθετηση σου αγαπητε συμφορουμιτη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μισό λεπτό να ρωτήσουμε τον Θειο μας που δουλεύει στην nvidia/intel, πόσο(και πότε)θα κυκλοφορήσουν τα συγκεκριμένα...

Εδώ δεν γνωρίζομε πότε(και αν)και ποιες κάρτες θα κυκλοφορήσουν φέτος(ή του χρόνου),και ορισμένοι μου αρέσει που ρωτάτε και συγκεκριμένα πράγματα ,λές και δουλεύουμε μέσα στις εταιρείες και γνωρίζουμε στα σίγουρα.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, gpapad20 είπε

Εγω που ειμαι για νεο συστημα να περιμενω μεχρι νοεμβριο για 4080ti και 13900κ σε τιμες τυπου 1300 και 600 ευρα αντιστοιχα?

4K παίζεις;

Τότε μονο κάρτα θα αλλάξεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...