Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Armoral είπε

Νομίζω ότι με τη Gigabyte παίζεις λίγο Τζόκερ με τι τι θα σου έρθει. Στα χρήματα αυτά θα πήγαινα σε tuf.

Τι εννοεις τζοκερ; Οσων αφορα τι; Ελαττωματικο προιον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

1 λεπτό πριν, Armoral είπε

Νομίζω ότι με τη Gigabyte παίζεις λίγο Τζόκερ με τι τι θα σου έρθει. Στα χρήματα αυτά θα πήγαινα σε tuf.

Τζοκερ σε πιο θέμα με την Gigabyte?

Η πιο σιγουρη υλοποίηση ειναι σε αυτη τη γενια, ουτε coil whine και σταθερα καλά κομμάτια σε silicon.

Η Tuf ειναι τζοκερ γιατι υπαρχουν αντικρουόμενες αποψεις απο χρηστες τοσο για coil whine οσο ακομα και για βασικα πραγματα οπως τι καλώδιο θα βρεις στη συσκευασια και τι power limit.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Warlord1981 είπε

Τι εννοεις τζοκερ; Οσων αφορα τι; Ελαττωματικο προιον;

Ναι. Στις φθηνότερες υλοποιήσεις είναι λίγο λαχείο αν θα έχεις κάποιο θέμα η όχι, τουλάχιστον στα μέχρι σήμερα μοντέλα.

Μπορεί όμως να είσαι τυχερός και να παραλάβεις κομμάτι σαν του billeiros.

Δεν την εμπιστεύομαι και σε κάθε περίπτωση θα προτιμούσα Asus tuf στα ίδια χρήματα.

1 λεπτό πριν, MikeGR7 είπε

Τζοκερ σε πιο θέμα με την Gigabyte?

Η πιο σιγουρη υλοποίηση ειναι σε αυτη τη γενια, ουτε coil whine και σταθερα καλά κομμάτια σε silicon.

Η Tuf ειναι τζοκερ γιατι υπαρχουν αντικρουόμενες αποψεις απο χρηστες τοσο για coil whine οσο ακομα και για βασικα πραγματα οπως τι καλώδιο θα βρεις στη συσκευασια και τι power limit.

 

Ναι το έχω δει για το coil whine. Για αυτό αναφέρω στην απάντηση μου ότι αναφέρομαι στην εμπειρία μου από τα μέχρι σήμερα μοντέλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Armoral είπε

Ναι. Στις φθηνότερες υλοποιήσεις είναι λίγο λαχείο αν θα έχεις κάποιο θέμα η όχι, τουλάχιστον στα μέχρι σήμερα μοντέλα.

Μπορεί όμως να είσαι τυχερός και να παραλάβεις κομμάτι σαν του billeiros.

Δεν την εμπιστεύομαι και σε κάθε περίπτωση θα προτιμούσα Asus tuf στα ίδια χρήματα.

Η Gaming OC δεν ειναι στη κατηγορία φθηνες υλοποιήσεις, σε αυτη τη κατηγορια ειναι η Tuf και η MSI trio και κατι zotac/palit.

Το αν εμπιστεύεσαι την GB γενικα ειναι αλλο θεμα και ειναι κατανοητό γιατι στη σειρα 3000 ηταν αισχος, αλλα στη καινούργια σειρά τα πραγματα ειναι τελειως διαφορετικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, MikeGR7 είπε

Η Gaming OC δεν ειναι στη κατηγορία φθηνες υλοποιήσεις, σε αυτη τη κατηγορια ειναι η Tuf και η MSI trio και κατι zotac/palit.

Το αν εμπιστεύεσαι την GB γενικα ειναι αλλο θεμα και ειναι κατανοητό γιατι στη σειρα 3000 ηταν αισχος, αλλα στη καινούργια σειρά τα πραγματα ειναι τελειως διαφορετικα.

Αυτό ακριβώς. Η σειρά 3000 ειναι ο λόγος αλλά και κάποιες άλλες κάρτες παλιότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, MikeGR7 είπε

Το αν εμπιστεύεσαι την GB γενικα ειναι αλλο θεμα και ειναι κατανοητό γιατι στη σειρα 3000 ηταν αισχος, αλλα στη καινούργια σειρά τα πραγματα ειναι τελειως διαφορετικα.

Στην αρχή μόνο.

Στις V2 (και V3) aka LHR μαμούσαν οι Giga RTX3000. Τα καλύτερα thermal pads μαζί με Asus Strix, ήσυχες και με το λιγότερο coil whine.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Στην αρχή μόνο.

Στις V2 (και V3) aka LHR μαμούσαν οι Giga RTX3000. Τα καλύτερα thermal pads μαζί με Asus Strix, ήσυχες και με το λιγότερο coil whine.

Και εδώ v1 είναι οι εκδόσεις. Απλά φαίνεται να έχουν κάνει καλύτερη δουλειά τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Η windforce ειναι ιδια με την Gaming OC απλα με διαφορετικο shroud και χωρις RGB?

Οχι, την κοιταζα και εγω, η windforce είναι η χειρότερη 4090 απο θεμα vrms. Χειροτερη και απο trinity. Αν δεν σε νοιαζουν τα 600αρια bios βεβαια, μικρη σημασια εχει. Θα εχει χειρότερο regulation και μεγαλα spikes αμα αρχισεις τα furmark με unlimited wattages. 

Αν δεν σε ενδιαφερουν ολα αυτα και θες απλα να την κουμπώσεις και να παίζεις κομπλε ειναι, απλα να την πληρωσεις και αναλογα. Αμα ειναι να σου βγει στα ιδια χρηματα με καλύτερες υλοποιησεις ε παρε τις καλυτερες.

 

Το nbb εχει την tuf σε στοκ, εγω θα την χτυπαγα. 

Επεξ/σία από Herald
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Herald είπε

Οχι, την κοιταζα και εγω, η windforce είναι η χειρότερη 4090 απο θεμα vrms. Χειροτερη και απο trinity. Αν δεν σε νοιαζουν τα 600αρια bios βεβαια, μικρη σημασια εχει. Θα εχει χειρότερο regulation και μεγαλα spikes αμα αρχισεις τα furmark με unlimited wattages. 

Αν δεν σε ενδιαφερουν ολα αυτα και θες απλα να την κουμπώσεις και να παίζεις κομπλε ειναι, απλα να την πληρωσεις και αναλογα. Αμα ειναι να σου βγει στα ιδια χρηματα με καλύτερες υλοποιησεις ε παρε τις καλυτερες.

 

Το nbb εχει την tuf σε στοκ, εγω θα την χτυπαγα. 

Σευχαριστω, δεν την βλεπω ομως πρεπει να'κανε κιολας φτερα.

Ασε που δε στελνει Κυπρο το nbb, απαραδεκτοι. Οπως και να'χει θα προτιμησω Amazon, αρκει να πεσουν λιγο οι τιμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Σευχαριστω, δεν την βλεπω ομως πρεπει να'κανε κιολας φτερα.

Ασε που δε στελνει Κυπρο το nbb, απαραδεκτοι. Οπως και να'χει θα προτιμησω Amazon, αρκει να πεσουν λιγο οι τιμες.

Ναι τωρα που μπηκα δεν υπαρχει, ηταν στα 2349 ευρω νομιζω.. 

Εμφανισιακά παντως η windforce μαρεσει περισσότερο απο ολες αυτη τη γενια 👀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...