Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, azazil1190 είπε

Ακόμα εγώ δεν έχω καμία ειδοποίηση περί ποτέ έχουν σκοπό να στείλουν.

Τα χρήματα οκ μια χαρά τα τράβηξαν όμως.

Καλά για τους γωνιακούς ανταπτορες θα γελάσουμε για το πότε θα γίνει η παράδοση 

 

1 ώρα πριν, Westbaum είπε

Tί κατάντια είναι αυτή ρε γαμώτο! 
Να έχω την πιο γρήγορη κάρτα και αντί να παίζω κάνα παιχνίδι,βλέπω youtube,διαβάζω ειδήσεις και ακούω μουσική από φόβο μην τα τινάξει ο αντάπτορας🤬.
Αυτοί στο cablemod κάνα μήνα θα κάνουν,με το πάσο τους,ως τότε θα'χει πάρει φωτιά το σπίτι😭.

Γιατί δεν τσιμπατε τον 3x8 αντάπτορα? Και αυτός για 600w είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

36 λεπτά πριν, csaris είπε

Κουτια, ανταπτορες και shit with strawberries...

1.JPG.2dd28df0d1ddddaece5e1fafd0963128.JPG

 

Μεγειες Χρήστο!!!

Αυτά τα ντισματεκ έχουν αφήσει εποχή 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε πραγματικά δεν έχω ευχαριστηθεί καρτα όπως αυτή.ειναι το ΑΠΟΛΥΤΟ ΘΗΡΙΟ. Ο,τι και να της ριξεις το καταπίνει αμασητο και κλειδώνει στα 116 που έχω capped την oled.στα 300κατι watt απλά έχεις διπλάσιες επιδόσεις χονδρικά από 3090.Δεν υπάρχει αυτό το πράγμα! Ήθελα απλά να το καταθεσω

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, billeiros είπε

Μιλάμε πραγματικά δεν έχω ευχαριστηθεί καρτα όπως αυτή.ειναι το ΑΠΟΛΥΤΟ ΘΗΡΙΟ. Ο,τι και να της ριξεις το καταπίνει αμασητο και κλειδώνει στα 116 που έχω capped την oled.στα 300κατι watt απλά έχεις διπλάσιες επιδόσεις χονδρικά από 3090.Δεν υπάρχει αυτό το πράγμα! Ήθελα απλά να το καταθεσω

Οριστε αυτα για σενα για οταν "τελειωσεις".. μην ακουτε τα κακα στοματα, εδω στο φορουμ φροντιζουμε και ενδιαφερομαστε ο ενας τον αλλον. :P

Spoiler

81An6ZC4waL._AC_SL1500_.jpg

 

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πράγμα που έβγαλε ο πέτσινος πραγματικά δεν υπάρχει.η θα δώσει κάτι πολυ δυνατό η λιζα αύριο και το ήξεραν η απλά εκανε επίδειξη ισχύος.η εμπειρία είναι μοναδική.ουτε καν ρεύμα δε θελει η κάρτα.απλα αν θες δίνεις πυρήνα (για να λες ότι έκανες και κάτι από oc) και απολαμβάνεις.Θερμοκρασιες κάτω από 60 συνεχώς και ωμη δυναμη...

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, billeiros είπε

Μιλάμε πραγματικά δεν έχω ευχαριστηθεί καρτα όπως αυτή.ειναι το ΑΠΟΛΥΤΟ ΘΗΡΙΟ. Ο,τι και να της ριξεις το καταπίνει αμασητο και κλειδώνει στα 116 που έχω capped την oled.στα 300κατι watt απλά έχεις διπλάσιες επιδόσεις χονδρικά από 3090.Δεν υπάρχει αυτό το πράγμα! Ήθελα απλά να το καταθεσω

Τώρα είδα το ποστάρισμα σου και το επιβεβαιώνω άλλη μια φορά....όπως και εδώ01.jpg.e2832e3689ca69c6a961bc88120607cd.jpg02.jpg.3788e27543893b4eb18854b7375db9fb.jpg

Το uplift δεν υπάρχει ή και εδώ01.jpg.ba95051a073572c587e2545811ab8b8c.jpg

4Κ RTX ultra NO DLSS......ποτέ δεν έχω ξαναδεί τέτοιο uplift από γενιά σε γενια σε gpus, μόνο σε cpu το πέρασμα από pentium D σε core 2 duo..ωχριά ακόμη και το πέρασμα από το G71 στο μυθικό G80

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gigabyte Gaming OC vs ASUS TUF (OC/Non-OC); Ποια θα προτιμουσατε αν ηταν ιδια τιμη κ διαθεσιμοτητα και γιατι;

Ψαχνω την πιο αθορυβη αλλα ταυτοχρονα ναχει και καλα thermals. Οσων αφορα ποιοτητα κατασκευης η TUF ειναι full αλουμινιο και η Gaming OC πλαστικουρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Gigabyte Gaming OC vs ASUS TUF (OC/Non-OC); Ποια θα προτιμουσατε αν ηταν ιδια τιμη κ διαθεσιμοτητα και γιατι;

Ψαχνω την πιο αθορυβη αλλα ταυτοχρονα ναχει και καλα thermals. Οσων αφορα ποιοτητα κατασκευης η TUF ειναι full αλουμινιο και η Gaming OC πλαστικουρα;

Προσωπικά στο θέμα κάρτας ανέκαθεν προτιμούσα gigabyte όπως και msi στις mobos.(κολλημένος)

Και οι δύο υλοποιήσεις είναι πολύ καλές,νομίζω λίγο καλύτερα thermals έχει η gaming oc.

Την beastαρα gaming oc την εκθειάζει ο @billeiros λίγο πιο πίσω.

Είμαι κάτοχος αυτής απλά δεν έχω κουμπώσει ακόμα, περιμένω τα υπόλοιπα.

εν κατακλείδι χτυπα οποια θες κορυφαιες και οι δύο μηδαμινές διάφορες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Bigis είπε

ο ανταπτορας που εχει η Gigabyte στην 4090 gaming oc θεωρειται safe ?τον εχω πανω σε ενα corsair 1200w με 4 διαφορετικα καλωδια πανω στο τροφοδοτικο 

Παράκληση κανε ένα κόπο και ανετρεξε στις προηγούμενες σελίδες έχουμε ασχοληθεί πολύ επί του θεματος..

Υπάρχουν αρκετές θεωρίες.

Το ερώτημα σ δε μπορεί να απαντηθεί 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sprou είπε

Προσωπικά στο θέμα κάρτας ανέκαθεν προτιμούσα gigabyte όπως και msi στις mobos.(κολλημένος)

Και οι δύο υλοποιήσεις είναι πολύ καλές,νομίζω λίγο καλύτερα thermals έχει η gaming oc.

Την beastαρα gaming oc την εκθειάζει ο @billeiros λίγο πιο πίσω.

Είμαι κάτοχος αυτής απλά δεν έχω κουμπώσει ακόμα, περιμένω τα υπόλοιπα.

εν κατακλείδι χτυπα οποια θες κορυφαιες και οι δύο μηδαμινές διάφορες.

Νομίζω ότι με τη Gigabyte παίζεις λίγο Τζόκερ με τι τι θα σου έρθει. Στα χρήματα αυτά θα πήγαινα σε tuf.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Warlord1981 είπε

Gigabyte Gaming OC vs ASUS TUF (OC/Non-OC); Ποια θα προτιμουσατε αν ηταν ιδια τιμη κ διαθεσιμοτητα και γιατι;

Ψαχνω την πιο αθορυβη αλλα ταυτοχρονα ναχει και καλα thermals. Οσων αφορα ποιοτητα κατασκευης η TUF ειναι full αλουμινιο και η Gaming OC πλαστικουρα;

Αν θες ομορφια την Tuf, αν θες ψύξη την GOC.

Η ισορροπία ψύξη - θορύβου θα βρεθει με χρηση του Afterburner.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...