Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες, επειδη είμαι με το δάχτυλο στη σκανδάλη, η διαφορά των OC εκδόσεων σε σχέση με non-OC (TUF, Gaming Trio, Trinity κλπ.)  είναι στην κυριολεξία τα 100-200 ευρω; Με ένα manual oc στο afterburner (ή και με ένα bios flash των oc version) έχω τα ρολόγια των factory oc'ed OC versions και ούτε γάτα ούτε ζημιά; Ή στις OC είναι πιο "διαλεγμένα" τα chip?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Παίδες, επειδη είμαι με το δάχτυλο στη σκανδάλη, η διαφορά των OC εκδόσεων σε σχέση με non-OC (TUF, Gaming Trio, Trinity κλπ.)  είναι στην κυριολεξία τα 100-200 ευρω; Με ένα manual oc στο afterburner (ή και με ένα bios flash των oc version) έχω τα ρολόγια των factory oc'ed OC versions και ούτε γάτα ούτε ζημιά; Ή στις OC είναι πιο "διαλεγμένα" τα chip?

Μην πάρεις oc .Δεν ισχύει πλέον το οι oc είναι πιο μπιναρισμενα τσιπ.Επισης σε πυρήνα απο όσο βλέπω όλες είναι πολύ κοντά στο oc

Πάρε ότι βρεις σε πιο καλή τιμη.

Για εμένα κοίτα πρώτα για την giga oc μετά την tuf k μετά όσες παίρνουν τα τρία pin.Εκτος εάν μπορείς να βρεις τις κορυφαίες strix, suprim lc κτλ

17 λεπτά πριν, xartemporas είπε

 

Μου αρέσει ρε που έχουμε ποικιλία και στα καλώδια ας είναι και τα μαμα

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αλλιώς ο πανικός στα καλύτερα του.....με τα social κλασσικά τερματίζεται μια κατάσταση από πανικόβλητους χρήστες όπου έχουν ήδη σχηματίσει και άποψη του τι φταίει, ΑΡΚΕΙ ένας κατά δήλωση του guru του youtube και μερικοί άσχετοι με κοινό όπως ο jay και έτοιμο το θέμα

Θυμίζει την αντίστοιχη ανοησία με τις ampere και αν  έχει η κάρτα ceramic ή polymer caps όπου ανάθεμα και αν μπορούσαν να τους ξεχωρίσουν όσοι πάλι έκραζαν στα social......

Eγώ κάνω μια παραδοχή όπου εφαρμόζω και επαγγελματικά ΠΟΤΕ και για κανένα λόγω δεν γίνεται διάγνωση από απόσταση για μηχάνημα όπου δεν έχουμε στο εργαστήριο ΠΟΛΥ δε περισσότερο μη γνωρίζοντας τον κάθε χρήστη όπου βάζει χέρι...καθημερινά άπειρες κακοτεχνίες και ναι πολύ δε νιώθουν ούτε να κουμπώσουν μια κάρτα γραφικών είτε μια ραμ..

Οπως εδώ

 

01.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Sorry δεν καταλαβα τι εννοεις με τα τρια pin. 3x8-pin?

Υπάρχουν μερικές που αντί ανταπτορα 4πλο έχουν τριπλό.

Όπως η msi trio πχ Αυτές στα χαρτιά έχουν περιορισμό στα 450w.Βεβαια με φλασαρισμα ξεκλειδώνουν αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλές αυτό και με όσα διαβάζουμε με τα καλώδια.Απο την άλλη σε αυτή την γενιά μικρή σημασία παίζουν και τα πολλά watts.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο reviews που ξανακοιταω σε αναμονη της δικιας μου, πρώτη φορα μάλλον που δεν θα ασχοληθω με oc flash bios benches και ιστορίες. Βγαζει δυναμη η καρτα σε στοκ. Μαζί με τον 12900k που τον τρεχω στοκ, εχω γινει casual 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Απο reviews που ξανακοιταω σε αναμονη της δικιας μου, πρώτη φορα μάλλον που δεν θα ασχοληθω με oc flash bios benches και ιστορίες. Βγαζει δυναμη η καρτα σε στοκ. Μαζί με τον 12900k που τον τρεχω στοκ, εχω γινει casual 😂

Undervolt? Ουτε αυτο τελικά έχει νοημα σε αυτή την γεννια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Herald είπε

Απο reviews που ξανακοιταω σε αναμονη της δικιας μου, πρώτη φορα μάλλον που δεν θα ασχοληθω με oc flash bios benches και ιστορίες. Βγαζει δυναμη η καρτα σε στοκ. Μαζί με τον 12900k που τον τρεχω στοκ, εχω γινει casual 😂

Ενα θα σου πω στο cp 2077 4K maxed dlss auto, rtx psycho, με την 3080Τi έβγαζα 55fps και με την 4090 105.....

Επεξ/σία από itanium
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Herald είπε

Απο reviews που ξανακοιταω σε αναμονη της δικιας μου, πρώτη φορα μάλλον που δεν θα ασχοληθω με oc flash bios benches και ιστορίες. Βγαζει δυναμη η καρτα σε στοκ. Μαζί με τον 12900k που τον τρεχω στοκ, εχω γινει casual 😂

Ναι ρε δεν χρειάζεται.

Οκ κανά σκορακι θα τρέξεις ώστε να δεις περίπου τι παίζει με την κάρτα σου αλλά και στοκ για daily είναι άριστα . Πραγματικά δεν έχουν ανάγκη οι κάρτες και ούτε κερδίζουν πολλά πράγματα με Μαξ oc vs stock σε σενάρια gaming

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, azazil1190 είπε

Ναι ρε δεν χρειάζεται.

Οκ κανά σκορακι θα τρέξεις ώστε να δεις περίπου τι παίζει με την κάρτα σου αλλά και στοκ για daily είναι άριστα . Πραγματικά δεν έχουν ανάγκη οι κάρτες και ούτε κερδίζουν πολλά πράγματα με Μαξ oc vs stock σε σενάρια gaming

Απλα τα καλωδια πρέπει να περιμένω, μαλλον τέλος Νοέμβρη για bequiet. Μην δουμε κανα real life RT reflections φωτιάς στο σαλονι, δε λεει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Undervolt? Ουτε αυτο τελικά έχει νοημα σε αυτή την γεννια?

Είναι τόσο κρύες σε όλα τους που δεν χρειάζεται.Την αφήνεις στοκ και κάνει παπάδες και με oc πάλι δεν έχει θερμοκρασίες.Εχουν κάνει τρομερή δουλειά οι τύποι 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Undervolt? Ουτε αυτο τελικά έχει νοημα σε αυτή την γεννια?

Απο τα λιγα που ειδα μαλλον οχι, κανει moderate μονη της η καρτα και ριχνει συχνότητα όταν πας για uv

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...