Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The RTX 4080 may cost a lot more than official MSRP. | RTX 4080 now listed by UK retailer, price starts at £1450

NVIDIA announced its RTX 4080 16GB card at $1199 (£1269) which should be the price for the Founders Edition and the cheapest board partner designs.

PALIT GeForce RTX 4080 GameRock series now listed in UK for £1450

NVIDIA-RTX4080-SALE-UK.png

Οσοι πρόλαβαν 4090 στα 1900€+κάτι από το Πλσιο*(βλέπε τοπικ προσφορών) ήταν όντως η καλύτερη αγορά hands down δεδομένων των συνθηκών και αυτών που θα επακολουθήσουν αλλά και της διαφοράς σε απόδοση/€ των 2 gpus. 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostas_anes είπε

Εδώ να πετάξω ότι άμα δεν τον χρειάζεσαι τον αντάπτορα και δέχεσαι να τον δωρίσεις στην επιστήμη, θα ήθελα πάρα πολύ να του ρίξω μια ματιά και να βγάλω ότι πόρισμα μπορώ. Επισημαίνω αν ΔΕΝ τον χρειάζεσαι, διότι πολύ πιθανό να καταστραφεί irreperably. 

Δεν έχω άλλο καλώδιο ρε συ.

Εάν είχα δεν θα με ένοιαζε αλλά μέχρι να μου έρθει από cable δεν μπορώ να κάνω πειράματα

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

The RTX 4080 may cost a lot more than official MSRP. | RTX 4080 now listed by UK retailer, price starts at £1450

NVIDIA announced its RTX 4080 16GB card at $1199 (£1269) which should be the price for the Founders Edition and the cheapest board partner designs.

PALIT GeForce RTX 4080 GameRock series now listed in UK for £1450

NVIDIA-RTX4080-SALE-UK.png

Οσοι πρόλαβαν 4090 στα 1900€+κάτι από το Πλσιο*(βλέπε τοπικ προσφορών) ήταν όντως η καλύτερη αγορά hands down δεδομένων των συνθηκών και αυτών που θα επακολουθήσουν αλλά και της διαφοράς σε απόδοση/€ των 2 gpus. 

Πάλι καλά που μας έβγαλε από την δύσκολη θέση ο πετσινος με το υπερκοστολογιμενο Χ80 16ρι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1782 ευρω για Palit...για Asus και MSI ποσο στο Ελλαδισταν?κανα 2χιλιαρο θα γραψει το κοντερ...το να τις κυκλοφορησουν μαζι με τους ωραιους ανταπτορες τους,θα ειναι καλη κωμωδια...καλυτερα μη τους βαλετε καν μεσα...δε νομιζω κανεις να τους χρησιμοποιησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Πάλι καλά που μας έβγαλε από την δύσκολη θέση ο πετσινος με το υπερκοστολογιμενο Χ80 16ρι....

Καλά ας βγει καλό το Navi 31 και θα σου πων εγώ πόσο θα κοστολογηθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d4ydr33m3r είπε

Καλά ας βγει καλό το Navi 31 και θα σου πων εγώ πόσο θα κοστολογηθεί

Κατσε να δούμε και τιμές και εκεί γιατί τσάμπα δεν θα το δώσουν......1700-2000€ θα παίξει ράφι στανταρακι....όπως το Χ80 της Nvidia 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Westbaum είπε

Εντωμεταξύ για cablemod suggested delivery 3βδομάδες/μήνα με το handling customs και το πλήθος παραγγελιών. Ως τότε προσευχόμαστε να μην λιώσουν τα pin της κάρτας😣

παρτο απο EU, πλεον δεχεται παραγγελιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

The RTX 4080 may cost a lot more than official MSRP. | RTX 4080 now listed by UK retailer, price starts at £1450

NVIDIA announced its RTX 4080 16GB card at $1199 (£1269) which should be the price for the Founders Edition and the cheapest board partner designs.

PALIT GeForce RTX 4080 GameRock series now listed in UK for £1450

NVIDIA-RTX4080-SALE-UK.png

Οσοι πρόλαβαν 4090 στα 1900€+κάτι από το Πλσιο*(βλέπε τοπικ προσφορών) ήταν όντως η καλύτερη αγορά hands down δεδομένων των συνθηκών και αυτών που θα επακολουθήσουν αλλά και της διαφοράς σε απόδοση/€ των 2 gpus. 

1625 μου βγηκε απο πλαισιο η  gaming oc με την αποφορολογηση.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από EU το πήρα προχθές.Το χρόνο παραγγελίας τον είπε ο cablemod σε ένα σχόλιο στο reddit.Στην απόδειξη λέει shipping&import proccessing,οπότε τα καλώδια μπορεί να μη τα έχουν σε ευρωπαικές αποθήκες αλλά να τα φέρνουν από overseas.Mακάρι να΄ρθει νωρίτερα αλλά χλωμό ειδικά καθώς όλοι παραγγείλαμε από εκεί αυτές τις μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, BabisTs είπε

Κατσε να δούμε και τιμές και εκεί γιατί τσάμπα δεν θα το δώσουν......1700-2000€ θα παίξει ράφι στανταρακι....όπως το Χ80 της Nvidia 

Αν δεν έχει κάνει κάτι επαναστατικό με το raytracing δεν βλέπω πως  μπορεί να τιμολογήσει εκεί. Εκτός και αν είναι κάνα 20% παραπάνω σε rasterization από 4090 ξέρω εγώ

28 λεπτά πριν, billeiros είπε

Screenshot_20221030-170922_Facebook.jpg

Πώς συνέβη αυτό; Αφού θηλυκωνει. Το τράβηξε απ' τα καλώδια; Μου φαίνεται ότι εδώ μυρίζει user error και υστερία 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, billeiros είπε

Screenshot_20221030-170922_Facebook.jpg

Αν τραβηξεις το καλωδιο ενω ειναι κουμπωμενο στην GPU θα παρεις στο χερι το μισο board. Ενταξει απο attention whores είμαστε φουλ 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Αν δεν έχει κάνει κάτι επαναστατικό με το raytracing δεν βλέπω πως  μπορεί να τιμολογήσει εκεί.

1000msrp η 6900ΧΤ...ε δεν θα έχει ένα 1200ρι msrp η 7900ΧΤ...βάλε ράφι πόσο θα έχει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, billeiros είπε

Screenshot_20221030-170922_Facebook.jpg

Ο τύπος πρέπει να έβγαλε το καλώδιο... τραβώντας το καλώδιο.

Φαίνεται ότι δεν τράβηξε από το πλαστικό (ή γλίστρησε το χέρι του πάνω στο πλαστικό). Πέρα από το κόψιμο έχει βγει και το sleeved ύφασμα του καλωδίου από την κολλητική ταινία (και δεν το ξεκόλλησε κατόπιν εορτής, κάποια καλώδια είναι ακόμα στη θέση τους). Πιστεύω ότι 99% των περιπτώσεων καψίματος και κοψιμάτων είναι από άγαρμπους χειρισμούς και τέρμα λύγισμα ώστε να μην ακουμπάει στο πλαϊνό τζάμι/κάλυμα του PC.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...