Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην Αμερική ευτυχώς τα παίρνουν πιο σοβαρά αυτά τα πράγματα, δεν είναι Ευρώπη που οι κατασκευαστές έχουν κάποια ασυδοσία. Ελπίζω οι καταναλωτές να βγάλουν άκρη με τις επιτροπές ασφαλείας και να κάνουν κάποια ζημιά στον κατασκευαστή που λανσάρει πανάκριβο προϊόν το οποίο είναι ικανό να βάλει φωτιά σε ένα σπίτι λόγω ενός τραγικού κατασκευαστικού λάθους που δεν θα έκανε ούτε φοιτητής. 

Το πιο πρόσφατο παρόμοιο παράδειγμα ήταν αυτό της NZXT που εκεί όμως το θέμα ήταν πιο πολύπλοκο (ουσιαστικά δεν τηρήθηκαν οι ανοχές στην κατασκευή του pcb όσον αφορά το ground plane και τις τρύπες). Χώρια που το κουτί δεν έκανε 1600usd ή δεν ήταν top tier προϊόν.  

Γενικά ντροπή. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να κάνω και εγώ λίγο το δικηγόρο του διαβολου; Γιατί τέτοια σύγχυση για το κομμάτι αυτό; Εμφανίστηκαν 10 άνθρωποι που ανέβασαν αυτό το θέμα με τις κάρτες που έχουν! Υπάρχουν άλλοι τόσοι που έχουν πάρει 4090 και δεν έχει δημιουργηθεί κάτι τέτοιο! Ανάμεσα σ αυτούς είμαι και εγώ! Η καρτα η δικιά μου για παράδειγμα έχει χρησιμοποιηθεί αρκετά από τη μέρα που ήρθε στα χέρια μου με συνδεδεμένο τον ανταπτορα  της nvidia πάνω! Για να έχουνε σωστά συμπεράσματα θα έπρεπε ο κάθε καταναλωτής που ανεβάζει φωτογραφίες από καμμένα καλώδια να δείχνει σε τι κουτί και σε τι καταστάσεις δούλευε την καρτα του! Ένα γνωστό ρητό αναφέρει πως από αυτά που σου λένε μην πιστεύεις τίποτα και από αυτά που βλέπεις τα μισά!

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, acalm είπε

Εγώ είχα μπεί day 1 στο cablemod eu πριν σκασει ολη α βαβουρα αλλα δε.. κάνουν ελλαντα οι cablemod και από οσο έχω ψαξει η seasonic δε κάνει τπτ πώληση για prime ultra series... σε αααναμονή..

Cablemod από global και όχι από eu shop έρχεται Ελλαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Pantaz είπε

Παιδιά να κάνω και εγώ λίγο το δικηγόρο του διαβολου; Γιατί τέτοια σύγχυση για το κομμάτι αυτό; Εμφανίστηκαν 10 άνθρωποι που ανέβασαν αυτό το θέμα με τις κάρτες που έχουν! Υπάρχουν άλλοι τόσοι που έχουν πάρει 4090 και δεν έχει δημιουργηθεί κάτι τέτοιο! Ανάμεσα σ αυτούς είμαι και εγώ! Η καρτα η δικιά μου για παράδειγμα έχει χρησιμοποιηθεί αρκετά από τη μέρα που ήρθε στα χέρια μου με συνδεδεμένο τον ανταπτορα  της nvidia πάνω! Για να έχουνε σωστά συμπεράσματα θα έπρεπε ο κάθε καταναλωτής που ανεβάζει φωτογραφίες από καμμένα καλώδια να δείχνει σε τι κουτί και σε τι καταστάσεις δούλευε την καρτα του! Ένα γνωστό ρητό αναφέρει πως από αυτά που σου λένε μην πιστεύεις τίποτα και από αυτά που βλέπεις τα μισά!

Δεν έχεις άδικο και ο πανικός είναι κακό πράμα απλά δεν έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...