Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1851

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Warlord1981 είπε

Ερώτηση: Όλες οι περιπτωσεις μέχρι στιγμής με 12VHPWR failures είναι με το adapter χταποδι της nvidia?

Έχουμε κανενα case με το καλώδιο της Corsair ή της Cablemod? (Έχω παραγγείλει εδώ και μέρες της Corsair)

Εσύ πάλι που το βρήκες της Corsair?

3 λεπτά πριν, Westbaum είπε

43,90.Το3-8πιν,έχω το Palit Gamerock non oc
Mε 4-8Πιν τόσο θα κάνει.


 

Χωράει σίγουρ?Το βλέπω πιο μακρύ από τον αντάπτορα...4.5 εκατοστά βλέπω χώρο ζητάνε

Επεξ/σία από Matrix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα εκανε μπουρδελο η Nvidia με τον ανταπτορα της...της Corsair εχουν εξαντληθει...μονο cablemod βλεπω και με μεταφορικα παει κοντα 70 ευρω...τα νεα τροφοδοτικα δεν εχουν βγει ακομα εδω,για να τη βγαζαμε με ενα καλωιδιο μονο(ασε που μια που θα βγουν και μια που θα εξαντληθουν)....πως τα καταφεραν ετσι...παλι καλα που στοχευω στη 4080 και εχουμε καποιο περιθωριο για καποια λυση....να ειναι καλα να βγαζουν πρωτα τις πιο ακριβες για να ξερουμε τι θα αντιμετωπισουμε 🤣

Να εχω το Corsair iCUE 7000X RGB και να μη ξερω αν θα χωρανε τα καλωδια για να μη κανει bend...βγαλτε κανα γκαραζ pc case να εχουμε κανα μετρο περιθωριο 😂

Επεξ/σία από Asotos33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Pantaz είπε

Μην σε χτυπήσει εσένα κανένα εγκεφαλικό με Zotac!!!😊😊😊😊

Βόλτες Μαγκιάς σε Τεχνολογικό φόρουμ για το δροσερό δράκο; Στα κάγκελα μας έχεις πρωί πρωί!😅😅😅

άνοιξες τον χορό και ακολούθησα B)

Επεξ/σία από BabisTs
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι κουμπωσατε 4090 με nvidia cable όπως αφοπλισατε παρακαλώ προς έλεγχο 

Πάρτε μεγεθυντικο φακό μήπως έχει αρχίσει και τρώει.

Πάντως δε πιστεύω να είναι τόσο τραγικά τα πράματα εάν δε τσακίσεις αρκετά το καλώδιο.

Όπως και να χει θα επρεπε η nvidia να το είχε τσεκαρει προτού προμηθεύσει 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Westbaum είπε

https://i.imgur.com/0CBGYeT.jpg

Ετσι έχω το δικό μου.Πιο πίσω το bend δεν πήγαινε και έχω σχετικά λεπτή 4090 με 137mm πλάτος

Όπως είσαι πάρτο λίγο ευθεία 😁

Επεξ/σία από Sprou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι πιστεύω είναι και θέμα κουμπώματος του αντάπτορα.....αν δεν έχει κουμπώσει καλά δεν κάνει και καλή επαφή ....ωστόσο θα δείξει τι θα βγάλουν τα μαστόρια της nvidia ότι φταίει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πήρα κ εγώ,αυτά πάνε κατευθείαν στο τροφοδοτικό από ότι κατάλαβα.Θα γλιτώσουμε κ 4 καλώδια,θα έχουμε ένα όμορφα κ ωραία.Αυτη η nvidia,όλα για το καλό μας

7 λεπτά πριν, BabisTs είπε

εγώ πάλι πιστεύω είναι και θέμα κουμπώματος του αντάπτορα.....αν δεν έχει κουμπώσει καλά δεν κάνει και καλή επαφή ....ωστόσο θα δείξει τι θα βγάλουν τα μαστόρια της nvidia ότι φταίει

Σύμφωνα με τον igor,το πρόβλημα είναι κυρίως όταν το λυγίζεις από αριστερά η δεξιά.Λόγω μη ανθεκτικού  soldering ξεκολάνε  τα ακριανα καλώδια,αλλά επειδή τα sense pins εξακολουθούν να λειτουργούν,η κάρτα προσπαθεί να τραβήξει 600w από δυο ή τρία  καλώδια,ότι έχει μείνει.Ανεβαίνει η αντίσταση,ανεβαίνει η θερμοκρασία κ μπουμ

Επεξ/σία από Matrix7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι κολλητά με τα καλώδια του radiator.Δε πάει πιο ίσια,αλλά το πρώτο αριστερά έχει γύρω 80 μοίρες κλίση,τίποτα extreme.Oταν έρθει cablemod θα  βγάλω μια φώτο τα pin adaptor μήπως φαγώθηκε .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Westbaum είπε

Eίναι κολλητά με τα καλώδια του radiator.Δε πάει πιο ίσια,αλλά το πρώτο αριστερά έχει γύρω 80 μοίρες κλίση,τίποτα extreme.Oταν έρθει cablemod θα  βγάλω μια φώτο τα pin adaptor μήπως φαγώθηκε .

Ελπίζω να έρθει γρήγορα μην ανατιναχτουνε μέχρι τότε😅Εντάξει τα παραλενε κ λίγο,όπως είχε γίνει με 3090 που κρασαρανε στα 2000,είχε βγει ο κάθε επιστήμονας κ έλεγε τα δικά του Τελικά ένα driver update κ τέλος.Απ όλους π αγοράσαμε έχεις κάνεις θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Σύμφωνα με τον igor,το πρόβλημα είναι κυρίως όταν το λυγίζεις από αριστερά η δεξιά.Λόγω μη ανθεκτικού  soldering ξεκολάνε  τα ακριανα καλώδια,αλλά επειδή τα sense pins εξακολουθούν να λειτουργούν,η κάρτα προσπαθεί να τραβήξει 600w από δυο ή τρία  καλώδια,ότι έχει μείνει.Ανεβαίνει η αντίσταση,ανεβαίνει η θερμοκρασία κ μπουμ

Έτσι ακριβώς... παρόλαυτα δε θα έπρεπε να γίνεται αυτό και ας εφερνες σβούρες το καλώδιο..

Εν ολίγοις η nvidia στο συγκεκριμένο τον επ@ιξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Westbaum είπε

Eίναι κολλητά με τα καλώδια του radiator.Δε πάει πιο ίσια,αλλά το πρώτο αριστερά έχει γύρω 80 μοίρες κλίση,τίποτα extreme.Oταν έρθει cablemod θα  βγάλω μια φώτο τα pin adaptor μήπως φαγώθηκε .

To kit παρηγγειλες η μονο τον 1 x 16-pin to 3 x 8-pin PCI-e ανταπτορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης η Cablemod θα βγαλει και αυτο σε 3 μερες

https://store.cablemod.com/cablemod-12vhpwr-right-angle-adapter/

Και δουλευει και για 180 μοιρες με πιο λεπτα καλωδια

Ρε που μπλεξαμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...