Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

3 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Εγώ το έβαλα απλά επειδή υπήρξε αναφορα .Τα σκατά της πράσινης και της οποίας πράσινης τα λέμε και φυσικά εάν υπάρχει θέμα να προλάβουμε το κακό 

Αντίστοιχα το ίδιο ισχύει εάν ήταν κόκκινη,μπλε ,ροζ.

Το ότι έγινε αυτό σε κάποιον δεν σημαίνει ότι θα γίνει σε όλους μας η ότι δεν θα υπάρξει και άλλη τέτοια αναφορά(ελπίζω πως θα είναι η μοναδική)

Επίσης μπορεί να μην είχε κουμπώσει καλά ο τύπος το καλωδιο,να έχει γίνει εσκεμμένα για απαξίωση του προϊόντος,να είχε θέμα το καλώδιο η το psu του,να της γ@μησε τα πέταλα με το να τρέχει όλη μέρα bench η δεν ξέρω τι άλλη χρήση.

Επισης εάν είδατε το βίντεο λέει να μην λυγίζουμε το καλώδιο τόσο πολύ και εάν ναι ποιος είναι ο σωστός τρόπος.Για αυτό τον λόγο έβαλα το βιντεο ώστε μην είναι κάποιος που πιέζει  το καλώδιο και μια στο εκατομμύριο γίνεται από εκεί η ζημιά.

1 ώρα πριν, Herald είπε

Aν ψάξω για 3090 melted connectors , 3080 melted connectors, melted 8pins κλπα κλπα θα βρώ 500 θέματα, και στο reddit και αλλού. Μην τρώτε τον παπά ρε παίδες

 

https://www.google.com/search?q=3090 8pin burned

Είναι ξεκάθαρα απο κατάρα....Ξεκάθαρα! Κάποια κεράτωσε ο τύπος και του ξεστόμισε το αδιανότητο...

(Ζητω συγγνώμη απο τους mod και τους ανήλικους φίλους για αυτό που θα πω, αλλά θα του είπε...)

Spoiler

"...που να σου καεί η κάρτα γραφικών...."

lord of the rings GIF by Maudit

θού κύριε φυλακήν τω στόματι μου και τέτοιο κακό να μην μας εύρει, αμήν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1851

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

1 λεπτό πριν, d4ydr33m3r είπε

Ναι ρει δεν λεει κατι καποιος για εσενα δεν πυροβολουμε τον αγγελιοφορο, το μηνυμα σχολιαζουμε 😜

Πιθανοτατα αστοχια υλικου το κοβω και ξερεις τωρα ευκαιρια για clickity clacky bait..

Ναι ρε συ απλά όπως σας είπα και εγώ το έβαλα σαν αναφορά ώστε να προλάβω μην την πάθει κανείς μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, azazil1190 είπε

Ναι ρε συ απλά όπως σας είπα και εγώ το έβαλα σαν αναφορά ώστε να προλάβω μην την πάθει κανείς μας.

Δεν είπα κάτι για εσένα - απλά λέω ότι έχει ειπωθεί για τους νέους connectors (για τα 35 βάλε βγάλε πχ.) και οτιδήποτε άλλο, τα ίδια ίσχυαν και για τα κλασσικά 8pin. Προσοχή πάντα θέλει, και το πρόβλημα δεν νομίζω να είναι μόνο στους adapters, και τα καλώδια το ίδιο πρόβλημα δεν θα έχουν στο corsair που θες να πάρεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν είπα κάτι για εσένα - απλά λέω ότι έχει ειπωθεί για τους νέους connectors (για τα 35 βάλε βγάλε πχ.) και οτιδήποτε άλλο, τα ίδια ίσχυαν και για τα κλασσικά 8pin. Προσοχή πάντα θέλει, και το πρόβλημα δεν νομίζω να είναι μόνο στους adapters, και τα καλώδια το ίδιο πρόβλημα δεν θα έχουν στο corsair που θες να πάρεις;

Λογικά για αυτό το βγάζει η Corsair ως πιο σωστη λύση .Εάν είναι να δημιουργηθεί συμβάν και εκεί ε τότε τζόκερ καλύτερα ,τι να πω? Μακρυά από εμας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, azazil1190 είπε

Λογικά για αυτό το βγάζει η Corsair ως πιο σωστη λύση .Εάν είναι να δημιουργηθεί συμβάν και εκεί ε τότε τζόκερ καλύτερα ,τι να πω? Μακρυά από εμας

Δυστηχώς δεν νομίζω, ίδιο πράμα είναι το καλώδιο, η corsair το βγάζει για να μην έχεις 4 καλώδια κουμπωμένα στο adapter και φαίνεται αηδία μέσα στο κουτί. Adapter και καλώδιο ίδια απόληξη έχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xartemporas είπε

 

Eιμαι περιεργος να εβλεπα να κανει και κανα bench με το riser να δουμε πως παει.. Ενας φιλος εβαλε το προηγουμενο στην 4090 του και εχανε κανα 10-20% σε επιδοσεις ενω στην 3090 ηταν μια χαρα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

oi  Hardware Busters  που εκαναν δοκιμη με  την  rtx  4090 με  παλιο  τροφοδοτικο και με ανταπτορα ,, δεν ειχε  κανενα  προβλημα ο αρης

 

αλλα  ουτε εχασε σε επιδοσεις  παντος.  αλλα  ουτε του καηκε το  τροφοδοτικο   του

 
Επεξ/σία από Cubicolor
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως σε πολλούς να χωράει ίσα ίσα η κάρτα στα κουτιά και να ''σπάνε'' τα καλώδια και έτσι να δημιουργείται το πρόβλημα. Καλό είναι πάντως εφόσον κάποιος θα δώσει 2Κ+ για GPU, να αλλάξει και το PSU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...