Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, MikeGR7 είπε

ΟΥΦ τελευταίος και καταϊδρωμένος!

Επανω στο ο11 evo ειναι το κουτι χαχα

Αντε αυριο και ο 13700Κ με σταυρωσε!

 

20221020_195737.jpg

Mάλιστα. Θα βάλεις το o11 μέσα στο κουτί της κάρτας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Herald είπε

Mάλιστα. Θα βάλεις το o11 μέσα στο κουτί της κάρτας? 

Ρε αληθεια τωρα την βλεπω μεσα στο μεγαλο κιολας το O11 XL το ειχες νομιζω θυμασαι διαστασεις εμπειρικα και πεθαινω στα γελια απο το ποσο μεγαλη ειναι.. Που να επερνα την συνηθη υποπτη για εμενα δηλαδη την Strix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Ρε αληθεια τωρα την βλεπω μεσα στο μεγαλο κιολας το O11 XL το ειχες νομιζω θυμασαι διαστασεις εμπειρικα και πεθαινω στα γελια απο το ποσο μεγαλη ειναι.. Που να επερνα την συνηθη υποπτη για εμενα δηλαδη την Strix

Ειχα το σκετο o11, το οποιο με το ζόρι χώρεσε την 3090

Εγω ειμαι με το δαχτυλο στη σκανδαλη. Προσπαθώ να κάνω υπομονή να δω amd πρώτα, δεν ξερω αν θα αντεξω 😂

Επεξ/σία από Herald
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Herald είπε

Ειχα το σκετο o11, το οποιο με το ζόρι χώρεσε την 3090

Εγω ειμαι με το δαχτυλο στη σκανδαλη. Προσπαθώ να κάνω υπομονή να δω amd πρώτα, δεν ξερω αν θα αντεξω 😂

Ε οσο περιμενεις κερδισμενος θα εισαι.. Σιγα σιγα θα πεσουν λιγο κοντα στο 2000αρο οι τιμες, μονο μην εχουμε καμια μλκια και προκυψει θεμα ελλειψεων που χλωμο το κοβω.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Herald είπε

Ειχα το σκετο o11, το οποιο με το ζόρι χώρεσε την 3090

Εγω ειμαι με το δαχτυλο στη σκανδαλη. Προσπαθώ να κάνω υπομονή να δω amd πρώτα, δεν ξερω αν θα αντεξω 😂

Do it Φαίδων, do it!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Do it Φαίδων, do it!

Βασικα δεν ψηνόμουν ιδιαιτερα, δεν ενθουσίαστηκα και τοσο αυτη τη γενια, κραταει καλα και η 3090  ακομα, αλλα αρχισατε ολοι να ποσταρετε και παρασύρομαι. Μέχρι 2k δινω αλλα θέλω καλη υλοποίηση, και λογικα οι καρτες της amd για κάποιο λογο ειναι πιο προσεγμένες σε αυτο το κομμάτι. Περιμένω να δω κανα review της giga με το aio τι ψαρια θσ πιάνει και βλέπουμε 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Βασικα δεν ψηνόμουν ιδιαιτερα, δεν ενθουσίαστηκα και τοσο αυτη τη γενια, κραταει καλα και η 3090  ακομα, αλλα αρχισατε ολοι να ποσταρετε και παρασύρομαι. Μέχρι 2k δινω αλλα θέλω καλη υλοποίηση, και λογικα οι καρτες της amd για κάποιο λογο ειναι πιο προσεγμένες σε αυτο το κομμάτι. Περιμένω να δω κανα review της giga με το aio τι ψαρια θσ πιάνει και βλέπουμε 

δεν πιστευω οτι ενας enthusiast (οπως ειμαστε οι περισσότεροι σε αυτό το νήμα) θα έπαιρνε AMD, οι διαφορές στα high end μοντέλα ειναι τεράστιες. Εγώ κλίνω προς FE ή και Vulcan, αλλα ιδανικά θα ήθελα strix αλλά ξεφεύγει. Έχω και μια ελπίδα για black friday μπας και παίξει καμια προσφορά απο Γερμανία

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Herald είπε

Βασικα δεν ψηνόμουν ιδιαιτερα, δεν ενθουσίαστηκα και τοσο αυτη τη γενια, κραταει καλα και η 3090  ακομα, αλλα αρχισατε ολοι να ποσταρετε και παρασύρομαι. Μέχρι 2k δινω αλλα θέλω καλη υλοποίηση, και λογικα οι καρτες της amd για κάποιο λογο ειναι πιο προσεγμένες σε αυτο το κομμάτι. Περιμένω να δω κανα review της giga με το aio τι ψαρια θσ πιάνει και βλέπουμε 

Είμαι καλό παιδί αλλά παρασύρθηκα κυρ αστυνομε αυτοί οι τσογλανοι με έριξαν στα βαριά 🤣

Τώρα πλάκα πλάκα αφού αντιστάθηκες περίμενε μεθαύριο να δεις τι θα δείξει η AMD .. Και γιατί να την βάλεις σε νερό; Μια χαρά δροσερές είναι πάρε μόνο μια υλοποίηση με καλή ψύξη μνήμες και τέλος.. δεν νιώθει η 4090 ότι της έχω πετάξει το καταπίνει για πρωινό αφού τα βλέπεις 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.techpowerup.com/review/nvidia-rtx-4090-450w-vs-600w/
Η κάρτα μου☺️
Μου έκανε εντύπωση η διαφορά στα power spikes ανάμεσα σε 450W και 500W(OC ver.)
Για τα 600W θες 20+GPU VRMS αν δε θες να'χεις πρόβλημα με τα spikes.Aπό ότι φαίνεται η non OC version is the way to go for Palit Gamerock.

Aναρωτιέμαι η Gigabyte Windforce με τα 14VRMS τι spikes έχει γιατί μου φαίνεται πως έρχεται με 4 8-Pin.

Επεξ/σία από Westbaum
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εν τέλη εκανα ξανα το τεστ στο GPU-Z και με το που ξεκινα το τεστ παει χ16 3,0 μετα απο λιγο παει χ16 2,0 και μενει εκει . X164 4.0 δεν παει ποτε κατα τη διαρκεια του  τεστ .Ειναι φυσιολογικο αυτο ?? η μητρική μου ειναι η Z390 Aaorus Pro wifi και εχω πανω 2 Μ2 ssd και εναν sata . μηπως πρεπει να κανω καποια ρύθμιση ?

4090 x16 3.0png.png

Επεξ/σία από Bigis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Bigis είπε

Εν τέλη εκανα ξανα το τεστ στο GPU-Z και με το που ξεκινα το τεστ παει χ16 3,0 μετα απο λιγο παει χ16 2,0 και μενει εκει . X164 4.0 δεν παει ποτε κατα τη διαρκεια του  τεστ .Ειναι φυσιολογικο αυτο ?? η μητρική μου ειναι η Z390 Aaorus Pro wifi και εχω πανω 2 Μ2 ssd και εναν sata . μηπως πρεπει να κανω καποια ρύθμιση ?

4090 x16 3.0png.png

Σωστά δείχνει, έχεις συσκευή PCIe x 16 4.0 (GPU) σε slot PCIe x 16 3.0 (motherboard)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/10/2022 στις 10:27 ΠΜ, d4ydr33m3r είπε

Είμαι καλό παιδί αλλά παρασύρθηκα κυρ αστυνομε αυτοί οι τσογλανοι με έριξαν στα βαριά 🤣

Τώρα πλάκα πλάκα αφού αντιστάθηκες περίμενε μεθαύριο να δεις τι θα δείξει η AMD .. Και γιατί να την βάλεις σε νερό; Μια χαρά δροσερές είναι πάρε μόνο μια υλοποίηση με καλή ψύξη μνήμες και τέλος.. δεν νιώθει η 4090 ότι της έχω πετάξει το καταπίνει για πρωινό αφού τα βλέπεις 

Mωρέ μια χαρά είναι όλα τα μοντέλα δεν λέω, απλά όσο καλή δουλειά και να έχουν κάνει - νομίζω θα απογοητευτώ σε σχέση με deshroud + 2x a12x25 που τρέχω τώρα :P Έχω τα fans στο 100% συνέχεια και δεν κάνουν κιχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...