Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1847

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

Μόλις τώρα, azazil1190 είπε

Από τις τοπ σε ψύξη είναι η gaming oc σε αέρα.Εχουν κάνει καλή δουλειά στα ίδια πλαίσια παίζει και η windforce.Απλα εάν δεν κάνω λάθος η windforce έχει 3χ8 ανταπτορα 

Nτάξει, για 1 αντάπτορα δεν ψήνομαι να δώσω 500€. Βλέπω τιμές από Γερμάνια, 1930 η windforce, 2.4k η gaming OC. Έχω βάλει όριο τα χρήματα που πλήρωσα για την 3090, δεν δίνω ούτε $ παραπάνω (2015€ με τα μεταφορικά :P ). 

Μόλις τώρα, itanium είπε

03.jpg.e2b226fe8b013f9b04456524323b5769.jpg

Εδώ φαίνονται κανονικά τα 4*8 pin

Nα φανταστώ δεν έχεις κοιτάξει πόσο εύκολο / δύσκολο είναι το άνοιγμα της ε? Θέλω LM και deshroud :P  

Όπως την κόβεις με το μάτι, πόσοι 120αρηδες ανεμιστήρες χωράνε; Θέλει 2 ή 3? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Nτάξει, για 1 αντάπτορα δεν ψήνομαι να δώσω 500€. Βλέπω τιμές από Γερμάνια, 1930 η windforce, 2.4k η gaming OC. Έχω βάλει όριο τα χρήματα που πλήρωσα για την 3090, δεν δίνω ούτε $ παραπάνω (2015€ με τα μεταφορικά :P ). 

Για μένα εάν δεν σε νοιάζει το σενάριο rgb κτλ.

Αξίζει η windforce .

Άριστη σε όλα της και τούμπανο τιμή σε σχέση με τις αλλες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Nα φανταστώ δεν έχεις κοιτάξει πόσο εύκολο / δύσκολο είναι το άνοιγμα της ε? Θέλω LM και deshroud

Με στικερ στην βίδα τέλος αυτά όσο και το σχέδιο όπου είχα για ek waterblock η εγγύηση τέλος αν βάλεις χέρι και φαίνεται για πλάκα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Για μένα εάν δεν σε νοιάζει το σενάριο rgb κτλ.

Αξίζει η windforce .

Άριστη σε όλα της και τούμπανο τιμή σε σχέση με τις αλλες

Στο πάτωμα είναι το κουτί. Εδώ ξήλωσα τα διαμάντια της gamerock τα έβαλα στο ράφι, τρέχω noctua edition deshrouded :P 

1 λεπτό πριν, itanium είπε

Με στικερ στην βίδα τέλος αυτά όσο και το σχέδιο όπου είχα για ek waterblock η εγγύηση τέλος αν βάλεις χέρι και φαίνεται για πλάκα.....

Kαλά δεν με νοιάζει η εγγύηση, και η palit είχε αυτοκόλλητο, το ξήλωσα.🙃

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Westbaum είπε

Don't use DDR4 with 4090 🧐

Ξέρεις τι γίνεται ο κάθε τυχάρπαστος παπάρας ανοίγει ένα κανάλι στο youtube και παίρνει και ύφος και αρχίζει την μπουρδολογία κοινώς οτι του κατέβει στο κεφάλι, ημιμαθείς να "εκπαιδεύουν" άσχετους π.χ. jay z, gamer meld

Nα μην πάω στον τομέα μου όπου ξέρω τουλάχιστον 2 από πρώτο χέρι στημένα video "επισκευής pcb" ...αλλά αυτά είναι ΟΤ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, itanium είπε

Ξέρεις τι γίνεται ο κάθε τυχάρπαστος παπάρας ανοίγει ένα κανάλι στο youtube και παίρνει και ύφος και αρχίζει την μπουρδολογία κοινώς οτι του κατέβει στο κεφάλι, ημιμαθείς να "εκπαιδεύουν" άσχετους π.χ. jay z, gamer meld

Nα μην πάω στον τομέα μου όπου ξέρω τουλάχιστον 2 από πρώτο χέρι στημένα video "επισκευής pcb" ...αλλά αυτά είναι ΟΤ

Θες ddr 5 και titanium PSU, αλλιώς δεν αποδίδει η 4090, αρνείται να δουλέψει. Επίσης θέλει κουτί με πλαινό τζάμι

Επεξ/σία από Herald
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι διαφορές που κοστολογεί η giga την gaming oc παραπανω από το εισαγωγικό είναι τα 20 vs 14 voltage phases (24 vs 18 στο σύνολο), το vapor chamber και φυσικά τα μπλιμπλικια τα rgb που κακα τα ψέματα δίνουν 4-5% παραπάνω fps.. 

Τώρα σοβαρά ειναι νομίζω ηλίου φαινοτερο τουλάχιστον για τις θερμοκρασίες ότι είναι overkill η ψύξη σε όλες τις υλοποιήσεις και ότι αυτή η ψύξη ειναι φτιαγμένη για το μεγάλο full Titan. 

Εάν δεν σκοπεύετε να κάνετε κάνα σοβαρό o/c με εξωτική ψύξη τότε περνεις την πιο φθηνή και τέλος.

 

@itanium

Alyx καλό με την 4090; Ανυπομονώ να το ξαναπαίξω 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d4ydr33m3r είπε

Alyx καλό με την 4090; Ανυπομονώ να το ξαναπαίξω 

Δεν υπάρχει αυτό το παιχνίδι απλά αυτό το σήκωνε η 3080Ti, ενώ αντίθετα το DCS World όπου έιναι DX 11 ζοριζόταν maxed ειδικά εάν έκανες masking σε χαμηλό ύψος, τώρα με την 4090 όλα maxed 90fps και τα πάντα smooth, δεν υπάρχει αυτό το πράγμα τέτοιο boost σε επιδόσεις ...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, itanium είπε

Δεν υπάρχει αυτό το παιχνίδι απλά αυτό το σήκωνε η 3080Ti, ενώ αντίθετα το DCS World όπου έιναι DX 11 ζοριζόταν maxed ειδικά εάν έκανες masking σε χαμηλό ύψος, τώρα με την 4090 όλα maxed 90fps και τα πάντα smooth, δεν υπάρχει αυτό το πράγμα τέτοιο boost σε επιδόσεις ...

Αυτό με ενδιέφερε thnx

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://hwbusters.com/gpu/palit-geforce-rtx-4090-gamerock-the-most-affordable-4090/

Toν βάζω γιατί είναι δικός μας,(o crmaris του techpowerup)
και είναι το μοντέλο μου🙂.
Η μόνη απορία μου,γιατί λέει max power limit στα 450W(στο oc δεν πήγε το slider στα 111%),ενώ στο techpowerup το power limit είναι στα 500W.Eλπίζω να μην το κλειδώσαν στη non oc version😢

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ελεγα και παλια αυτην η COLORFUL εχει ανεβει τρομερα απο την 3αρα και επανω που ειχα καποτε την 3070Ti Vulcan τρομερη κατασκευη και πιστευω για εμενα ηταν κορυφη!!!!!!τωρα εβγαλαν την 4ΧΧΧ 4090 φυσηκα πωπωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...