Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Παιδιά βλέπω την zotac extreme με πολύ θετικό μάτι. Τοπ υλοποίησης της εταιρείας και από θερμοκρασίες και απόδοση και εκεί στέκεται παρα πολυ καλά! Αλλά μια ερώτηση σαν καρτα σε έναν ουτοπικό κοσμο σε ποια θα πηγαίνατε; Suprim η Aorus?

Suprim,ειναι πιο κλασατη και πιο premium..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Herald είπε

Ρε είναι η πιο μαζεμένη , οι υπόλοιπες είναι τελείως γκουμούτσες. Η FE που πέρυσι ήταν ωραία τώρα έκανε μούσκουλα και φαίνεται χάλια. 

 

Ναι είναι μαζεμένη αλλά γενικά φέτος μου αρέσει πολύ.

Η fe επίσης μου αρέσει πολύ έτσι όπως είναι τουμπανιαρα .

Επίσης η ζοτακ που την είδα yt review όμορφη και μαζεμένη είναι.Θερμοκρασιες πολύ καλές στον πυρήνα αλλά είδα ανεβασμένο λίγο hot spot 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Suprim τελικά είναι πολύ καλές στα review's.

Αλλά και η aorus επίσης φανταστική και λίγο πιο φθηνη

Ναι οι suprim αρκετά δυνατές! Αλλά κάτι με χαλάει σ αυτές ρε γαμωτο δεν έχουν αυτό το gaming στοιχείο πάνω τους! Φέρνουν περισσότερο σε επαγγελματικές κάρτες! Θελουμε και λίγο τσιρκολίκι πάνω!✌️

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Suprim,ειναι πιο κλασατη και πιο premium..

Αυτό με χαλάει τη θέλω πιο ροκάδικη την καρτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, this.is.elia είπε

Νομίζω το θέμα είναι απλά εμφάνιση σε τέτοιο tier.

Η πιο μινιμαλιστική σχεδίαση της Giga με έχει κερδίσει σε αυτή τη γενιά. Όμορφες γραμμές και σαφής διαχωρισμός με τα κυκλικά RGB στους ανεμιστήρες. Όχι ότι η Suprim δεν είναι όμορφη. Επειδή θέλω μια, θα πάρω μια 3070 Sup απλά να μου φύγει ο καημός.

Και εμενα αυτη που πηρα η Gaming OC.. Βαλε και τον εξτρα χρονια εγγυησης (4) και το γεγονος οτι εχει και καλα thermals.. Αν την βρεις και στην τιμη που προτεινει η Giga για MSRP (με τα αναποφευκτα καπελα,φορους) ειναι νομιζω μια χαρα.. fingers crossed δηλαδη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κάρτες που έχουμε είναι μια χαρά για αυτό που κάνουμε. Έτσι νιώθω εγώ.

Και δεν είναι ότι δε λιγουρεύομαι την 4090 για τις πραγματικά εντυπωσιακές επιδόσεις της και στο gaming αλλά κυρίως στο Productivity ακόμη και στα χρήματα που είμαι, άσχετα με το αν μπορώ να τα φτάσω ή όχι.

Είναι next gen προϊόν, δυστυχώς το fake msrp της Nvidia και η απληστία της, έχει στείλει τις τιμές στο Θεό, αλλά αυτοί βγάζουν τις κάρτες και αυτοί αποφασίζουν.

Όσον αφορά την AMD, το παιχνίδι της αγοράς φαίνεται ότι έχει χαθεί. 2500 χιλιάρικα οι κάρτες και στήνεται ο κόσμος στην ουρά για να τις αγοράσει. Έλεος.

Αν δεν παρουσιάσει κάτι σημαντικά καινοτόμο, θα είναι πάντα η δεύτερη επιλογή. Κάτι με FSR αποκλειστικά δικό της και με καλύτερα αποτελέσματα από το DLSS, ή με πολύ γρήγορους rendering χρόνους όπως αυτοί της 6950xt στο Davinci αν δεν κάνω λάθος, δεν το θυμάμαι σωστά αυτό. Επίσης πρέπει να αρχίσει να αποδίδει αξιοπρεπώς στο ray tracing, έστω και αν αυτό σημαίνει ότι πρέπει να προσθέσει εξειδικευμένο hardware για αυτή τη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, this.is.elia είπε

Νομίζω το θέμα είναι απλά εμφάνιση σε τέτοιο tier.

Η πιο μινιμαλιστική σχεδίαση της Giga με έχει κερδίσει σε αυτή τη γενιά. Όμορφες γραμμές και σαφής διαχωρισμός με τα κυκλικά RGB στους ανεμιστήρες. Όχι ότι η Suprim δεν είναι όμορφη. Επειδή θέλω μια, θα πάρω μια 3070 Sup απλά να μου φύγει ο καημός.

Γούστα είναι αυτά θα μου πεις! Εμένα πάλι αυτό το γκρι με χαλάει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Φέρνουν περισσότερο σε επαγγελματικές κάρτες! Θελουμε και λίγο τσιρκολίκι πάνω!✌️

Θες να ειναι καγκουρικη δλδ..

Αυτη με τα διαμαντια τοτε η την αλλη που εχει 5 κιλα rgb(δεν θυμαμαι πως λεγεται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Herald είπε

Kαλά ρε μαν, πάρτηνα την άλλη βδομάδα, δεν χάθηκε ο κόσμος

Τώρα που βγάζει και η Ιντελα τις κουτάρες της ας ελπίσουμε να πέσει εκεί το ενδιαφέρον κάπως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, optimus prime είπε

Θες να ειναι καγκουρικη δλδ..

Αυτη με τα διαμαντια τοτε η την αλλη που εχει 5 κιλα rgb(δεν θυμαμαι πως λεγεται).

RGB για παραπανω επιδοσεις ή disco λαμψη; 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Περιπου 60% σε 4k ανα μεσο ορο , 45% αν δεν απατωμαι σε 1440p και 22% σε 1080p. Ξεκαθαρα καρτα για 4k και πανω.. 

Καλα ναι για 4k ρωτουσα γιατι σωστα το εθεσες, η καρτα εχει φτιαχτει για τετοια αναλυση αντε και σε ορισμενες οθονες 1440p με πολλα Hz.Πιο πολυ ρωτησα για να δω τι τερας πρεπει να φτιαξει η κοκκινη σε ραστερ μπας και την περασει.

Γιατι δεν βλεπω και πολυ φως στο τουνελ απο την κοκκινη στο rt.Για μενα εκει θα επρεπε να επικεντρωθει η κοκκινη να φτιαξει ενα θηριο σε ραστερ και να αφησει το rt.Και αν το συνδυασει σε ανταγωνιστικη τιμη πιστευω θα γυρναγε την αγορα προς το μερος της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Θες να ειναι καγκουρικη δλδ..

Αυτη με τα διαμαντια τοτε η την αλλη που εχει 5 κιλα rgb(δεν θυμαμαι πως λεγεται).

Ε ναι! Αν δεν σε τυφλώνει το rgb δεν είναι σωστή GAMING καρτα! Αστειεύομαι! Η Palit είναι αρκετά καλή! Με λίγο ψαχτικη θα την βρούμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Pantaz είπε

Ε ναι! Αν δεν σε τυφλώνει το rgb δεν είναι σωστή GAMING καρτα! Αστειεύομαι! Η Palit είναι αρκετά καλή! Με λίγο ψαχτικη θα την βρούμε!

Gainward phoenix αλλα δεν την εχω δει να κυκλοφορει πουθενα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου έρχεται αύριο η FE :D 

Για δουλειά... αλλά θα πέσει αρκετό overclocking εννοείται.

Ευτυχώς έχω το καλώδιο απο την Corsair γιατί τετραπλό adaptor είναι κακάσχημο.

Επεξ/σία από Spartan117
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Gainward phoenix αλλα δεν την εχω δει να κυκλοφορει πουθενα..

Στο alternate την ειδα και αυτή μέσα στη μέρα αλλά δεν μπορούσες να την αγοράσεις μόνο για προπαραγγελια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

RGB για παραπανω επιδοσεις ή disco λαμψη; 😜

Εαν δεν εχεις ντισκομπαλα πρεπει η gpu να κανει την ιδια δουλεια..

2 λεπτά πριν, Spartan117 είπε

Μου έρχεται αύριο η FE :D 

Για δουλειά... αλλά θα πέσει αρκετό overclocking εννοείται.

Για δουλεια εννοειται...

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...