Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, BabisTs είπε

αισιόδοξο σε βρίσκω......κανα 1400ρι msrp θα έλεγα

Αν εχει επιδοσεις κοντα στην 4090 εγω λεω θα εχει 1499$ Msrp.Αλλα το λεω ετσι γιατι μου αρεσουν οι αλμυρες τιμες(οσο αφορα προβλεψεις) σε αυτην την γενια.Θεωρω οτι Μπαμπη εσυ θα πεσεις μεσα αλλα μενει να δουμε αν θα ειναι κοντα σε 4080 η 4090 γιατι απο οτι εχω καταλαβει ο πετσινος δινει τιμες στα μοντελα αναλογα με τις επιδοσεις.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1844

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

1 hour ago, icenex said:

Δοξα το θεο και ενας ανθρωπος που διαβασε το ποστ μου και καταλαβε το νοημα του.Εγινε λιγοτερο χαμουλης στην αρχη  αλλα και αυτοι δεν ειναι πολλοι γιατι βλεπω οτι πλεον βρισκεις αν θες να παρεις κατι εστω και κακη υλοποιηση, στην σειρα 3000 μεχρι και μποτακια ειχαν επιστρατεψει καποιοι μπας και παρουν καρτα.

Η 4090 ειναι καρταρα δεν το αμφισβητησα αυτο αλλα δεν απευθυνεται σε πολλες τσεπες και εκει ειναι η ολη μου επιχειρηματολογια περι οτι αυτη η γενια δεν θα κανει καλες πωλησεις ειδικα αν η 4080 συνεχιζει να ειναι σε αυτα τα επιπεδα τιμης.

Θα δειτε οτι τα δραματα που ειχαμε με την σειρα 3000 δεν θα τα εχουμε απλα τωρα ειναι το launch, λογικο ειναι να πουλησει αλλα θα κανει γρηγοροτερα κοιλια η ολη φαση.

Αν μιλάς γαι 3090, και από αυτές έβρισκες αβέρτα μέχρι τον Φεβρουάριο του 2021. Γεματά στοκ ήταν τα μαγαζιά σε Ελλάδα και Ευρώπη. 3080 ήταν που δεν έβρισκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βλέπω την zotac extreme με πολύ θετικό μάτι. Τοπ υλοποίησης της εταιρείας και από θερμοκρασίες και απόδοση και εκεί στέκεται παρα πολυ καλά! Αλλά μια ερώτηση σαν καρτα σε έναν ουτοπικό κοσμο σε ποια θα πηγαίνατε; Suprim η Aorus?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, icenex είπε

Αληθεια η διαφορα σε raster ποσο ειναι μεταξυ 3090/3090ti vs 4090. 40-50%?

Περιπου 60% σε 4k ανα μεσο ορο , 45% αν δεν απατωμαι σε 1440p και 22% σε 1080p. Ξεκαθαρα καρτα για 4k και πανω.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Άλλο έχεις καλώδιο που μπορεί να δώσει 600,άλλο έχεις κάρτα που σηκώνει 600.Θεωρητικο αυτό,βάζεις άλλο bios κ οκ,αλλά με μπέρδεψε το σκηνικό αυτο

Υπάρχουν όντως κάρτες με λιγότερο PL? δηλαδή customs (ας είναι και low) που είναι και ποιο ακριβές απο FE? 

Αγορά μονο FE δηλαδή cheaper και καλύτερα ρεύματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Παιδιά βλέπω την zotac extreme με πολύ θετικό μάτι. Τοπ υλοποίησης της εταιρείας και από θερμοκρασίες και απόδοση και εκεί στέκεται παρα πολυ καλά! Αλλά μια ερώτηση σαν καρτα σε έναν ουτοπικό κοσμο σε ποια θα πηγαίνατε; Suprim η Aorus?

Suprim τελικά είναι πολύ καλές στα review's.

Αλλά και η aorus επίσης φανταστική και λίγο πιο φθηνη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

 

Gamerock μόνο λέμε

Και μένα μου αρέσει φέτος .

Είναι και πιο φιμε τα διαμαντακια της.

Είναι από τις ωραίες φέτος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, azazil1190 said:

Και μένα μου αρέσει φέτος .

Είναι και πιο φιμε τα διαμαντακια της.

Είναι από τις ωραίες φέτος 

Ρε είναι η πιο μαζεμένη , οι υπόλοιπες είναι τελείως γκουμούτσες. Η FE που πέρυσι ήταν ωραία τώρα έκανε μούσκουλα και φαίνεται χάλια. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Παιδιά βλέπω την zotac extreme με πολύ θετικό μάτι. Τοπ υλοποίησης της εταιρείας και από θερμοκρασίες και απόδοση και εκεί στέκεται παρα πολυ καλά! Αλλά μια ερώτηση σαν καρτα σε έναν ουτοπικό κοσμο σε ποια θα πηγαίνατε; Suprim η Aorus?

Νομιζω οτι πλεον ειναι ξεκαθαρο οτι ειναι θεμα επιλογης το τι θα παρει ο καθενας.. Ετσι φαινεται τουλαχιστον απο τα reviews γιατι αν δεν μπει και το user feedback με τις προσωπικες εμπειριες ή οποια θεματα τυχον μπορει να εχει καποια υλοποιηση μια ξεκαθαρη απαντηση δεν μπορει να υπαρξει. Προσωπικα θα πηγαινα στην ποιοτικοτερη και φθηνοτερη λυση καρτες τυπου strix ειδικα σε αυτη την γενια φαινεται να ειναι απλα για κοσμητικους λογους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Στα CPU όμως την AMD την προτιμάει επειδή έχει καλά CPU, οχι λόγω branding. Αυτό που λέμε, τα δικά μου δικά μου και τα δικά σου δικά μου

Gamerock μόνο λέμε

Gamerock δεν μπορώ να βρω με τίποτα! Alternate εμφανίστηκε για λίγο ούτε στο καλάθι δεν πρόλαβα να τη βάλω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d4ydr33m3r είπε

Νομιζω οτι πλεον ειναι ξεκαθαρο οτι ειναι θεμα επιλογης το τι θα παρει ο καθενας.. Ετσι φαινεται τουλαχιστον απο τα reviews γιατι αν δεν μπει και το user feedback με τις προσωπικες εμπειριες ή οποια θεματα τυχον μπορει να εχει καποια υλοποιηση μια ξεκαθαρη απαντηση δεν μπορει να υπαρξει. Προσωπικα θα πηγαινα στην ποιοτικοτερη και φθηνοτερη λυση καρτες τυπου strix ειδικα σε αυτη την γενια φαινεται να ειναι απλα για κοσμητικους λογους..

Καλά ναι συμφωνώ σ αυτό που λες από την αρχή μέχρι το τέλος! Ενώ ήθελα Strix και εγώ όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα η τιμή της είναι απαγορευτική! Για να δούμε…..

4 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Και μένα μου αρέσει φέτος .

Είναι και πιο φιμε τα διαμαντακια της.

Είναι από τις ωραίες φέτος 

Αστα να πάνε Τρέλα είναι! Και από δείξανε στα reviews αποδίδει και αρκετά καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Gamerock δεν μπορώ να βρω με τίποτα! Alternate εμφανίστηκε για λίγο ούτε στο καλάθι δεν πρόλαβα να τη βάλω!

Kαλά ρε μαν, πάρτηνα την άλλη βδομάδα, δεν χάθηκε ο κόσμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Παιδιά βλέπω την zotac extreme με πολύ θετικό μάτι. Τοπ υλοποίησης της εταιρείας και από θερμοκρασίες και απόδοση και εκεί στέκεται παρα πολυ καλά! Αλλά μια ερώτηση σαν καρτα σε έναν ουτοπικό κοσμο σε ποια θα πηγαίνατε; Suprim η Aorus?

Νομίζω το θέμα είναι απλά εμφάνιση σε τέτοιο tier.

Η πιο μινιμαλιστική σχεδίαση της Giga με έχει κερδίσει σε αυτή τη γενιά. Όμορφες γραμμές και σαφής διαχωρισμός με τα κυκλικά RGB στους ανεμιστήρες. Όχι ότι η Suprim δεν είναι όμορφη. Επειδή θέλω μια, θα πάρω μια 3070 Sup απλά να μου φύγει ο καημός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...